Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İngiliz Dili ve Edebiyatı Mezunları için İş imkânları nelerdir?
Selamlar arkadaşlar,

Ben lise öğrencisiyim ve bu sene mezun oluyorum. Üniversitede İngiliz Dili ve Edebiyatı okumayı plânlıyorum ancak iş olanakları hakkında yeterince bilgim yok. Aslında İngilizce öğretmeni olmak istiyorum ancak o bölümü kazanabileceğimi sanmıyorum.

İngilizce Öğretmenliği: İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyup bir ortaokul veya lisede öğretmen olma olanağı nedir. Mümkünatı nedir, sanırım atama yapılırken İngilizce Öğretmenliği bölümü mezunları öncelikli. Pedagojik formasyon olayı halâ devam ediyor mu ve geçmek zor mu?

Kamu: Kamuda yabancı dil gerektiren bir alanda iş bulma şansım nedir, nasıl kamuda çalışırım, hangi sınava girmeliyim ve atanma şansım nedir?

Öğretim Üyeliği: Üniversitede Okutman yada araştırma görevlisi olarak kalma olanağı nedir

Tercümanlık: Tercüman olmak için bu bölümü okuduktan sonra ne yapmak gerekir?

Yüksek Lisans: Yüksek Lisans okumak için hangi şartlara sahip olmalıyım, yüksek lisans okuduktan sonra üniversitelerde öğretim üyesi yada başka herhangi bir iş olanağım var mı?

Bir de çoğu yerde bu bölümün çok zor olduğunu, bazı öğrencilerin yarıda bıraktığını söyledikleri gibi bir o kadar kişi de biraz çalıştıktan sonra rahatlıkla okunabilecek bir bölüm olduğunu söylüyorlar. Bu konuda fikriniz nedir?

Bu konuların herhangi biri veya birkaçı hakkında bilgisi olan beni aydınlatırsa sevinirim. Elimden geldikçe Rep vermeye özen göstereceğim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping