Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toefl
#1
TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) sınavı ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizcesi bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır. 


TOEFL Sınavı dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır. Ayrıca, dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik Belgesi olarak kabul eder. 


TOEFL Sınavı İle İlgili Sık Sorulan Sorular (S.S.S)

TOEFL Testinin Formatı Nasıldır? 


TOEFL Testi 4 bölümden oluşur. Test 3,5-4 saat arası bir sürede tamamlanır. Bu süre içerisinde kısa bir ara verilir. Bilgisayarlı TOEFL'da öğrencinin yanında bir rehber ve gözetmen öğretmen vardır. Bu öğretmen, testin nasıl yapılacağını, bilgisayarın kullanımı ve diğer konularda sınava giren öğrenciye teknik yardım yapar.


Bölümler
Zaman Süresi
Rehberle Çalışma Süresiz

Listening 40-60 dk. 30-50

Structure 15-20 dk. 20-25

Break 5 dk.

Reading 70-90 dk. 44-55

Writing 30 dk. 1 topic

TOEFL Sınavında Ne Test Edilir?

Listening: Amerikan İngilizcesini anlama yeteneğiniz ölçülür.
Structure: Öğrencinin Standart Yazılı İngilizceyi kurallara uygun kullanıp kullanmadığı test edilir.
Reading: Öğrencinin Amerikan İngilizcesini okuma ve anlama yeteneği test edilir.
Writing: Öğrencinin İngiliz yazma yeteneği 30 dakika içerisinde yazacağı bir kompozisyon ile ölçülür.

TOEFL Sınavında Tüm Sorular Çoktan Seçmeli midir? 

Sınavda soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Ancak, son zamanlardaki testlerde az da olsa, açık sorular, birkaç cevap verilebilecek sorular, kelime veya cümle eşlemesi ve kısa yazımlı sorular sorulmaktadır. Ancak bu soruların sayısı çoktan seçmeli sorulara göre çok azdır. TOEFL Sınavı Soruları genel olarak çoktan seçmeli sorulardan oluşur diyebiliriz.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] Gelen Sayfada Accept Terms and Conditions ifadesine tıklayarak örnek sınavı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sınavda Kullanılan Araç Çubuğu

Sınavın her bir bölümündeki araç çubuğu teste girenlerin, test boyunca kolaylıkla ilerlemelerine imkan sağlamak içindir. Aşağıdakiler, yeni testin “Dinleme” ve “Konuşma” bölümlerinden sınav araçlarının örnekleridir. Bu bölüm her zaman araç çubuğunun sol üst köşesinde yer alır. Araç çubuğu “Dinleme” bölümünde bu şekilde gözükür. 
Sınava girenler yanıtladıkları soruları ve bölümde ne kadar zamanları kaldığını buradan takip edebilirler.

Zamanı Sakla’ya tıklayarak bu saati saklamak mümkündür.
Ses, sınava girenlere dinlediklerinin sesini ayarlama imkanı verir.
Yardım, sınava girenlerin ilgili yardımı almalarını sağlar. Sınavı çözenler yardım özelliğini kullandığında, saat durmaz. Yani yardım aldığınız süre de sınav için kullanabileceğiniz süreye dahildir.
Sonraki, testi çözenlerin bir sonraki soruya geçmelerine imkan sağlar. Sınava girenler Sonraki’ne tıkladığında, Tamam’a tıklayarak cevaplarını onaylayabilirler. Dinleme bölümünde, teste girenler Tamam’a tıkladıklarında soruyu bir kez daha göremezler. Dikkatli olun!
Okuma bölümündeki araç çubuğunun kendine özgü bazı özellikleri vardır. Sınava girenler soruları yanıtlarken verilen okuma parçasının tamamını görebilirler. Bazı soruları cevaplarken, okuma parçasının tamamını görebilmek için Metni Göster’in tıklanması gerekir. Gözat’a tıklayarak tüm cevaplar görülebilir. Bu, herhangi bir başka soruya geri dönülmesine ve yanıtların değiştirilebilmesine olanak sağlar. Aynı zamanda hangi soruların atlandığı ve cevaplandırmaları gerektiğinin görülmesini sağlar. 
Okuma bölümünden teste girenler, Geri’ye tıklayarak istedikleri zaman bir önceki soruya dönebilirler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiGrafik Destek Platformu | Aslında Herşey -

Online Shopping App