Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Özellikle Tema Yapanlar Bakabilir mi ?
Question 
Arkadaşlar merhaba. Ben bugün okulda bir şey öğrendim :

Hocamız bir diziden söz etti. Dizide iki arkadaş büyük bir program yapıyorlar. (Programı anlatmayayım uzun sürer)

Bu programı 1$ karşılığında devlete satıyorlar. Şimdi hoca 1$ deyince biz tabii itiraz ettik çünkü program devasa bir şey. Daha sonra hocam bize "Lisans" için 1$" olduğunu söyledi. Yani patent tarzı bir şey almak için para gerekiyormuş. E bedava verseler başkası çalabilir.

Bende daha sonra forumla alakalı bir şey sordum :

- Hocam ; ben bazı forumlarda ÜCRETSİZ temalar görüyorum. Hazır şablon diyebiliriz. Onlarda "FOOTER" bölümünü değiştirmek yasak. Fakat onlar için bir ücret ödenmiyor. O zaman bende istediğim gibi footer bölümünü değiştirebilirim. Öyle değil mi ?

- Aynen öyle. Fakat emek hırsızları böyle yapar. Düşünsene sen geceni gündüzüne katıyorsun ; ortaya zevkini ve becerikliliğini katıyorsun ertesi gün paylaşıyorsun. Ardından başka bir forumda bir görüyorsun kendi Tema'n. Çok mutlu olursun fakat Footer bölümüne bir bakıyorsun, senin adın yok. Sence olur mu ?

- Olmaz.

Yani diyeceğim bedava olan temaların footer bölümünü değiştirsek ne olur ? Bazı arkadaşlar "Bilişim Suçları" falan diyor.

Benim kafam karıştı. Yardımcı olur musunuz ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hocan çok doğru demiş. Sen zorla tema yap gidip senin ismini silsinler hoşuna gidermi ?
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-02-2012 Saat: 22:54)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocan çok doğru demiş. Sen zorla tema yap gidip senin ismini silsinler hoşuna gidermi ?

Fakat ben onu sormuyorum. Eğer değiştirirsem böyle bir suçla suçlanır mıyım ? Yapmam ama soruyorum. Tema yapmayı düşünüyorum cevabımı almam lazım. Yoksa bedavaya vermeyeceğim :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bedava aldığın bir temanın footer kısmını değiştirirsen emek hırsızlığına girer ama temayı parayla alırsan tabikide suçlu olursun.
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-02-2012 Saat: 23:01)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bedava aldığın bir temanın footer kısmını değiştirirsen emek hırsızlığına girer ama temayı parayla alırsan tabikide suçlu olursun.

Tamam sonucu aldım sanırım. Ama diğer kişilerinde değerli yorumlarını görmek isterim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Edit yapman lazım ozman kımse ismini silemez de kaldıramazda cünkü temanın üstüne editlenmiş yapabilirsin. footere yazardın oynama olursa tema bozula bilir. diye ona görede kodlar war ..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-02-2012 Saat: 23:07)kallström Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Edit yapman lazım ozman kımse ismini silemez de kaldıramazda cünkü temanın üstüne editlenmiş yapabilirsin. footere yazardın oynama olursa tema bozula bilir. diye ona görede kodlar war ..

Ben ne yazıyorum ? Siz ne yazıyorsunuz ???

Lütfen post kasmak için değil adam gibi cevap yazın. !
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ücretli olsa belki bilişim suçlarıyla karşılaşırsın. Ancak bedava bir temada emek hırsızlığından başka birşey olmaz heralde.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-02-2012 Saat: 23:17)AlonsoHoffman Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(29-02-2012 Saat: 23:07)kallström Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Edit yapman lazım ozman kımse ismini silemez de kaldıramazda cünkü temanın üstüne editlenmiş yapabilirsin. footere yazardın oynama olursa tema bozula bilir. diye ona görede kodlar war ..

ne posttan bahsediyrsun sen görüşümüzü söylüyoruz lütfen yazınza dikat ediniz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-02-2012 Saat: 23:17)SmeaqoL Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ücretli olsa belki bilişim suçlarıyla karşılaşırsın. Ancak bedava bir temada emek hırsızlığından başka birşey olmaz heralde.

Anladım.
(29-02-2012 Saat: 23:20)kallström Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(29-02-2012 Saat: 23:17)AlonsoHoffman Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

ne posttan bahsediyrsun sen görüşümüzü söylüyoruz lütfen yazınza dikat ediniz.

Ben orada ne yazmışım siz ne yazıyorsunuz. Ben orada Edit kelimesini bile kullanmamışım. Neyse tamam konuyu kapatalım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
konuyu açan sizsiniz size yardımcı oluyoruz size edit yaz yazma fark edmez onu demek istiyorsunuz cünkü ? post tu siz kasıyorsunuz bana söylüyorsunuz neyse konuyu uzatmayalım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ücretsiz temaların footer 'larındaki linki silersen, hiçbir bilişim suçuna girmez. Tema sahibi gelip niye sildin diyemez ve dava mava da açamaz. Fakat yaptığınız, tema sahibine saygısızlık olur. Bu işin "öbür dünyası" da var :)

Şayet, tema sahibi temasına lisans almışsa, örneğin: Herhangi bir temada creativecommons.org linki görürseniz, o tema lisanslıdır. O linkte neleri değiştirebileceğiniz veya değiştiremeyeceğiniz yazar.

Örneğin, aşağıdaki linkte, "You are free" kısmında sizin yapabilecekleriniz, diğer kısımda izin verilmeyenler görünür.
http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/
Orda: to Share — to copy, distribute and transmit the work yani, sadece paylaşabilirsin

Sizin de bir temanız, grafik tasarımınız vb. varsa, siz de creativecommons.org adresinden lisansını alabilirsiniz.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Şimdi Tema yapacaksanız size önerim Default bir temayı editlemek olur yanlız bu senin zevkine ve becerinede kalmış birşey çünkü ben kırmızıyı temayı defaulttan editledim yalnız Photoshop becerim onun dışında hayal gücüm çok küçük olması nedeniyle kötü birşey oldu :D

Sana önerim .com.nu adresinden FTP olan bir forum açman çünkü yeni mesaj var yok kilitli (on-off-offlock) ikonlarını değiştirmen için ftp gerklidir ben öyle değiştirdim ama bak CTRL ile birlikte neye bastığınaa dikkat et deneme içn ftp ye atmadan logo CTRL+V yapayım derken neye bastıysam forumun yazıları abuk subuk oldu Admin KP dahil :D

Tema yapmanın temel ayarlarından biri Global.css ayarlarıdır.
Container
Tcat
Thead
Tfoot
Background
Bottommenu

bu css ayarları ile temanı değiştirebilirsin bunlar temel ayarlardır.
ben daha fazlasını keşfetmedim. :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-03-2012 Saat: 13:25)AloneBoss Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ücretsiz temaların footer 'larındaki linki silersen, hiçbir bilişim suçuna girmez. Tema sahibi gelip niye sildin diyemez ve dava mava da açamaz. Fakat yaptığınız, tema sahibine saygısızlık olur. Bu işin "öbür dünyası" da var :)

Şayet, tema sahibi temasına lisans almışsa, örneğin: Herhangi bir temada creativecommons.org linki görürseniz, o tema lisanslıdır. O linkte neleri değiştirebileceğiniz veya değiştiremeyeceğiniz yazar.

Örneğin, aşağıdaki linkte, "You are free" kısmında sizin yapabilecekleriniz, diğer kısımda izin verilmeyenler görünür.
http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/
Orda: to Share — to copy, distribute and transmit the work yani, sadece paylaşabilirsin

Sizin de bir temanız, grafik tasarımınız vb. varsa, siz de creativecommons.org adresinden lisansını alabilirsiniz.

Bu çok işime yaradı. Çok teşekkür ederim şefim.

<!-- Yeni Mesaj !-->

(01-03-2012 Saat: 13:52)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi Tema yapacaksanız size önerim Default bir temayı editlemek olur yanlız bu senin zevkine ve becerinede kalmış birşey çünkü ben kırmızıyı temayı defaulttan editledim yalnız Photoshop becerim onun dışında hayal gücüm çok küçük olması nedeniyle kötü birşey oldu :D

Sana önerim .com.nu adresinden FTP olan bir forum açman çünkü yeni mesaj var yok kilitli (on-off-offlock) ikonlarını değiştirmen için ftp gerklidir ben öyle değiştirdim ama bak CTRL ile birlikte neye bastığınaa dikkat et deneme içn ftp ye atmadan logo CTRL+V yapayım derken neye bastıysam forumun yazıları abuk subuk oldu Admin KP dahil :D

Tema yapmanın temel ayarlarından biri Global.css ayarlarıdır.
Container
Tcat
Thead
Tfoot
Background
Bottommenu

bu css ayarları ile temanı değiştirebilirsin bunlar temel ayarlardır.
ben daha fazlasını keşfetmedim. :)

Bunlarda çok güzel bilgiler fakat "Hayal gücüm kısıtlı" yazman hoşuma gitmedi. Bu forumda en iyi grafikerlerden biri sensin !
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping