Girici Web Proxy: Ücretsiz Open Source Web Proxy Yazılımı
     
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papa'nın Türkiye'ye Geliş Tarihi Belirlendi
#1
9138151-640x360.jpg

77 yaşındaki Papa Francisco'nun Türkiye ziyareti Vatikan sözcüsü Federico Lombardi tarafından açıklandı. Lombardi, Papa'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından davet edildiğini söyledi.

Kasım ayı sonunda yapılması öngörülen ziyaretin program ve süresi, önümüzdeki haftalarda netlik kazanacak. Türk diplomasi çevrelerine göre ziyaret için 28 – 30 Kasım tarihleri öngörüldü.

2013 yılının mart ayında göreve gelen Papa, şimdiye kadar Brezilya, İsrail ve Güney Kore'yi ziyaret etti. Haftaya Arnavutluk'a gidecek. 25 Kasım'da Avrupa Parlamentosu'nda bir konuşma yapması planlanıyor.

30 Kasım'ın anlamı
İstanbul'daki "Konstantinopel Ekümenik Patrikhanesi" 30 Kasım'da kuruluşunu kutluyor. Ortodoks Hrıstiyanlar'ın Aziz Andreas yortusu da 30 Kasım'da yapılıyor. Papa'nın Fener'deki patrikhane binasında yapılacak törene katılması bekleniyor.

Papa 16. Benedikt de 2006 yılında yaptığı Türkiye ziyareti için Aziz Andreas yortusunun kutlandığı günleri seçmişti.

Fransız Haber Ajansı'nın (AFP) haberine göre Papa Francisco, Patrik Bartholomeos ile kurduğu sıcak ilişkiyle biliniyor. Papa Francisco, Aziz Andreas yortusuna katılma arzusunu daha önce birkaç kez dile getirmişti. Andreas, İsa'nın oniki havarisinden biriydi.
(Mynet)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiReklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping