Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 Milyon Gmail Adresi Hacklendi
5-milyon-gmail-sifresi-calindi-705x290.png
Daily Dot’un yapmış olduğu habere göre Rus hackerlar, yaklaşık 5 milyon Gmail hesabını, kullanıcı adı ve şifreleriyle birlikte ele geçirdi.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre çalınan hesapların birçoğu uzun süredir kullanılmayan ve askıda olan hesaplar olduğu belirtildi.

Bu olaydan sonra Google, kullanıcıların hesaplarının şifrelerini değiştirmelerini veya iki aşamalı doğrulama sistemine geçmeleri konusunda uyarıda bulundu. Bununla ilgili geliştirilen şu servisle Gmail hesabınızın akıbeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aşağıda kullanıcı adı ve şifresi ele geçirilen bazı "mağdurları" görüyoruz.
758689237153.jpg

(WebTekno)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ama Google bir açıklama daha yapmış sanırım:
Alıntı:Google Rus internet korsanlarının saldırısını yalanladı fakat çalınan 5 milyona yakın hesabın mail adreslerinin sahte ve uzun süredir kullanılmayan hesaplar olduğunu açıkladı. Bu açıklamanın dışında başka bir şey söylemeyen yetkililer açığın nerede olduğundan bahsetmedi. Sizde güvenliğiniz için gmail hesaplarınızın şifrelerini değiştirin daha güvenilir şifreler koyun.
Ki bu olayı örtpas etmeye çalışıyorlar, yani gerçekten çalındı ama benimki gitmedi :)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Haber için sağolun ama gmail hacklenmesi okadar ilgimi çekmedi icloud hacklendikten sonra :D
"Tek kelimeyle bizi , sizin mülkiyetinizi yok etme niyetimizden dolayı kınıyorsunuz. kesinlikle öyle ; niyetimiz tam olarak budur ."

Albırt Enişten - 11.05.2013 / 02.05.2018
Venomous - 02.05.2018 / 

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aynen Öyle.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Benimki Hala İyi Durumda :)
Bilgi İçin Teşekkürler..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bir Şey Derdim de Dua Et Forum Ortamındayız. Yanlış anlama küfür falan değil.

Gmail'de büyük bir mail ağı. Hatta outlook'tan büyük olabilir.

Rica
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Resmi teknoweb editlediyse tam editleyememiş mesela ben 1'ine girebilirim? :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(11-09-2014 Saat: 17:40)Hosting Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Resmi teknoweb editlediyse tam editleyememiş mesela ben 1'ine girebilirim? :)

Senden önce kaç kişi girmiştir o hesaplara :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Onlarin günahini alma ;)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(11-09-2014 Saat: 17:37)Edward Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bir Şey Derdim de Dua Et Forum Ortamındayız. Yanlış anlama küfür falan değil.

Gmail'de büyük bir mail ağı. Hatta outlook'tan büyük olabilir.

Rica
Biliyorum Zaten :D Benim İlgimi Çekmedi Çünkü Gmail Kullanmıyorum
"Tek kelimeyle bizi , sizin mülkiyetinizi yok etme niyetimizden dolayı kınıyorsunuz. kesinlikle öyle ; niyetimiz tam olarak budur ."

Albırt Enişten - 11.05.2013 / 02.05.2018
Venomous - 02.05.2018 / 

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kullanmıyorsan sıkıntı yok :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(11-09-2014 Saat: 17:31)Secilmis42 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ama Google bir açıklama daha yapmış sanırım:
Alıntı:Google Rus internet korsanlarının saldırısını yalanladı fakat çalınan 5 milyona yakın hesabın mail adreslerinin sahte ve uzun süredir kullanılmayan hesaplar olduğunu açıkladı. Bu açıklamanın dışında başka bir şey söylemeyen yetkililer açığın nerede olduğundan bahsetmedi. Sizde güvenliğiniz için gmail hesaplarınızın şifrelerini değiştirin daha güvenilir şifreler koyun.
Ki bu olayı örtpas etmeye çalışıyorlar, yani gerçekten çalındı ama benimki gitmedi :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Benim E-Mail facebook vs. tüm şifrelerim resimde yazıyor çok garip :) Ve hiçbiri daha hacklenemedi :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(13-09-2014 Saat: 03:40)Teknology Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benim E-Mail facebook vs. tüm şifrelerim resimde yazıyor çok garip :) Ve hiçbiri daha hacklenemedi :D

Görüntü ala ala senin maillerinin olduğu yerden almışlar ooo ne garip deme .d Şansa Bak Heryerde Sen Büyük Sen Zengin Sen İntihar Eden Sen :D
Güzel üslupla söz söyleyenleriz;
Mesih’in talebesiyiz; nice ölülere tuttuk da can üfürdük biz.

Hz.Mevlana

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
Mustafa Kemal Atatürk

Saint

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Mümkünse Haberle ilgili görüşünü yazan yazsın, kavga çıkartmayın.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

WTSupport | Torrent - ZULA - The Forest Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping