Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türksat 4A'ya Geçiş Yapılıyor
#1
turksat-4aya-kanal-gecisleri-yapiliyor-5...64x354.jpg
Türksat 4A uydusunun 42 Doğu yörüngesinde hizmete girmesiyle 14 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan televizyon frekans değişikliği, vatandaşların Ramazan ayı nedeniyle ertelenmişti. Artık frekans değişikliği ve kanal taşıma işleminin gerçekleşeceği tarih netleşti.

Türksat A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, Türksat 4A’ya geçiş yapacak olan televizyon ve radyo yayınlarının frekans değişiklikleri, 17 Eylül’ü 18 Eylül’e bağlayan gece yarısı yapılacak. Türksat 2A’nın ömrünün 2016 yılının başında tamamlanacağı için söz konusu uydu üzerinde bulunan yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak.

Türksat Alıcılarının Ayarlanması
Türksat Kanal Güncelleme Sistemi’yle uyumlu olan uydu alıcılarının, yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği açıklandı. Yeni uydu alıcısı alacak olan kullanıcıların, TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edildi.

Diğer uydu alıcıları için 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapmanız gerekiyor.

Yapılacak bu işlemlerin ardından uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarının da değiştirilmesine gerek yok. (WebTekno)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#2
Geçiş yapıldı diye hatırlıyordum ama.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#3
14 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan televizyon frekans değişikliği, vatandaşların Ramazan ayı nedeniyle ertelenmişti
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#4
(11-09-2014 Saat: 19:10)Edward Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 14 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan televizyon frekans değişikliği, vatandaşların Ramazan ayı nedeniyle ertelenmişti

Tüm kanalların frekansları nasıl değiştirilecek ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#5
o kadarını da bilemeyeceğim :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiÖzgün Forum - Güncel Paylaşım Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping