Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkiye Suriye savaş uçağını düşürdü
67fr.jpg

Türkiye sınırındaki Keseb kasabası yakınlarında saat 13.00 sularında bir savaş uçağı düştü. Uçağın sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle Türkiye tarafından düşürüldüğü öğrenildi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Suriye uçağının, Hatay’ın Yayladağı ilçesinin karşısındaki Keseb kasabasının batı tarafına bilgisi geldiğini belirtti.

Uçağın TSK tarafından düşürülmesine gerekçe olarak Türkiye hava sahasını ihlal etmesi gösterildi. Olayla ilgili Genelkurmay Başkanlığı’nın kısa süre içinde açıklama yapması bekleniyor. DHA ise savaş uçağının pilotunun, paraşütle atlayarak kurtulduğunu ancak nereye indiğinin bilinmediğini bildirdi.

BAŞBAKAN AÇIKLAMA YAPTI

Başbakan Erdoğan: "Bizim sınırlarımızı, hava sahamızı ihlal ettiler. F-16’larımız kalktı ve bu uçağı vurdu Eğer sen benim hava sahamı ihlal edecek olursan, bundan sonra bizim tokadımız ağır olacak. Onun için ben başta Genelkurmay Başkanım olmak üzere, silahlı kuvvetlerimizi, o şerefli pilotlarımızı huzurlarınızda tebrik ediyorum, Hava Kuvvetlerimizi tebrik ediyorum. Mesele bu"

YAYLADAĞI’NA ÜÇ HAVAN MERMİSİ İSABET ETTİ

Bu arada Suriye’nin Keseb Sınır Kapısı yakınlarında devam eden çatışmalar nedeniyle Yayladağı ilçesi kırsal alanına üç havan mermisi isabet etti.

SINIR KAPISI EL DEĞİŞTİRMİŞTİ

Suriye’de rejim güçlerine karşı savaşan muhalifler, sabah saatlerinde Lazkiye kentine bağlı Keseb Sınır Kapısı’nı ele geçirmişti.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Grafik Destek Platformu | Aslında Herşey -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping