Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bayern'e Dortmund freni!
Almanya Bundesliga maçında Borussia Dortmund ile Bayern Münih 1-1 berabere kaldı.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nin finalistleri Borussia Dortmund ile Bayern Münih, Wembley öncesi Signal Iduna Park'ta karşı karşıya geldi. Dev mücadele, Kevin Grosskreutz ve Mario Gomez'in karşılıklı golleriyle beraberle sona erdi: 1-1

Almanya Bundesliga'da Borussia Dortmund, Şampiyonlar Ligi Finali öncesi Bayern Münih ile ligde karşılaştı. Ev sahibi Dortmund, maça çok hızlı başladı. Rakibine final öncesi gözdağı vermek isteyen Borussia Dortmund, 10. dakikada 1-0 öne geçti. Sol kanattan atağı geliştiren Blaszczykowski, arka direğe hareketlenen Kevin Grosskreutz'u topla buluşturdu. Grosskreutz'un gelişine şık vuruşu da ağlarla buluştu: 1-0

Bu golün ardından Borussia Dortmund'da İlkay Gündoğan sakatlandı ve yerini Leitner'e bıraktı. İlkay'ın oyundan çıkması, ev sahibi ekibin de oyun dengesini bozdu. Dakikalar ilerledikçe toparlanan Bayern Münih, rakibinin üzerine beraberlik golü için gitmeye başladı. 23. dakikada gelişen atakta da Rafinha'nın ortasına çok şık bir kafa vuruşu yapan Mario Götze, skora eşitliği getirdi: 1-1

Borussia Dortmund, 31. dakikada Robert Lewandovski ile ikinci gole yaklaştı. Ceza sahası dışında aldığı toplar ilerleyen Polonyalı golcü, iki Bayern Münih'li savunmacıyı çalımladı ancak son vuruşunda kaleci Neuer'i geçemedi. Maçın ilk devresi 1-1'lik eşitlikle tamamlandı.

İkinci yarıda Borussia Dortmund, rakibine göre daha istekliydi. 60. dakikada kazanılan penaltıda topun başına Robert Lewandovski geçti. Ancak vuruşunda kaleci Neur, gole izin vermedi ve penaltıyı kurtarmayı başardı.

Bayern Münih, 65. dakikada Rafinha'nın ikinci sarı kartını görerek oyundan atılmasıyla 10 kişi kalmasına rağmen kalan dakikalarda beraberliği korumayı başardı ve sahadan 1 puanla ayrıldı. Borussia Dortmund ile Bayern Münih, artık kozlarını 25 Mayıs'ta Wembley'deki Şampiyonlar Ligi Finali'nde paylaşacak.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
işllah dortmurtd uefayı kazanır
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-05-2013 Saat: 11:48)Bora™ Nickli Kullanıcıdan Alıntı: işllah dortmurtd uefayı kazanır

Bence Bayern :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-05-2013 Saat: 11:55)#Burakk ™ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-05-2013 Saat: 11:48)Bora™ Nickli Kullanıcıdan Alıntı: işllah dortmurtd uefayı kazanır

benim liglerdeki Takımlarım :D

İngiltere:
ARsenal

Fransa
PSG

Bungesliga
Dortmund

Portekiz
Benfica

Türkiye
Fenerbahçe

italya
İnter
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Büyük olasılıkla Bayern Münichen geçen yılkı 2 büyük penaltı hatalarıyla dahada azimlenip borussia dortmundu 2 fark ile geçerek şampiyonluğa ulaşacagını umuyorum . Fakat Borussia Dortmund ' da kolay lokma olmadıgını açıkladı. Bende Borussia taraftarıyım...

(05-05-2013 Saat: 11:59)Bora™ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-05-2013 Saat: 11:55)#Burakk ™ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

benim liglerdeki Takımlarım :D

İngiltere:
ARsenal

Fransa
PSG

Bungesliga
Dortmund

Portekiz
Benfica

Türkiye
Fenerbahçe