Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zafer Algöz yazdı "Arena'da bir Lama..."
zafer_algoz_yazdi_arenada_bir_lama_1359454589.jpg

Bulmaca merakı olanlar iyi bilir. 4 harfli. Kızınca tüküren hayvan nedir? Cevap: LAMA...

Aslında lamalar çok sevimli yaratıklardır. Ama bu Melo üstelik çok sevimsiz ve terbiyesiz biri. Gol attıktan sonra sahada köpek taklidi yapacağına kırmızı karttan sonra da Lama taklidi yapsa iyi olur. Suç bunda değil, buna tahammül eden Galatasaray'da. Adamın ne ilk ne de son vukuatı. Hep olayların içinde. Çirkef, saldırgan, tahrikçi, acımasız.... Kart görmediği zaman geceleri uyuyamayan cinsinden. Antrenmanda takıştığı arkadaşını soyunma odasında tuzak kurup bayıltıncaya kadar dövebilen tam bir ruh hastası. Maç başında yaptığı sahtekarlıklara da değinmeden edemeyeceğim. Adama çift dalıyor, sanki ona girmişler gibi rol yapıyor. Yanyana topla mücadele var, sanki 2 ayağına da darbe almış gibi yerden yere yatıyor. Tabi maçın hakemi de USTA değıl hem de öz ve öz KALFA olunca aradığı ortamı bulmuş rahat cirit atıyordu. Kırmızı gördüğü pozisyonda eğer yan hakem uyarmasaydı basit bir uyarı ya da sarıyla maçı bitirecekti. Böyle olunca KALFA kendini kısmen kurtardı. Ama Fatih TERİM'in bu arkadaşın biletini sezon sonunda keseceğine eminim. Gitsin çirkefliklerini nerde istiyorsa orada yapsın.

Maçın hakemini atandığı andan itibaren yetersiz diye eleştirdim. Şimdi yenilgiye kurban arıyor demeyin. Son söyleyeceğimi baştan söyleyeyim.. Maçın tek suçlusu SAMET AYBABA EGOSU. Eğer BEŞİKTAŞ akıllı ve adam gibi bir motivasyonla çıksaydı, Galatasaray'ı elimizden ne USTA ne KALFA ne de ÇIRAK kurtarabilirdi. Tolga ÖZKALFA, futbolu trafik polisi gibi yönetiyor. Kendi inandığı doğrular ve yalan yanlış avantaj kurallarıyla ya avantajı kesiyor ya da olmayacak yerde devam diyor. Maçın daha başında tabanla NECİP yıkılıyor, karttan vazgeçtim faul bile veremiyor. Yediğimiz gol inanılacak gibi değil. Daha arkadaşlarımızla kim nerede oturacak diye evde yer paylaşırken "aaa" gol yedik. Golden dakikalar sonra HILBERT tek pozisyonumuzu dışarı attı. Devre biterken 2. golü yedik. Her zaman çizgi kalecisiyim diye bas bas bağıran MCGREGOR, 2 metre nasıl olduysa hava almaya çıkayım dedi. 2. golü yedik. Kimse golde TORAMAN'a kızmasın nasıl o topa vurdurur diye. Kale arkası çekiminde iyi izleyin. Önce sağ eliyle TORAMAN'ın formasından çekiyor, sıçramasını engelliyor, sonra da şık bir aşırtma vuruş ile nerdeyse yıllardır KALECİSİZ oynayan BEŞİKTAŞ'a 2. golü atıyorlar.

MCGREGOR, HARİKA BİR YEDEK OLUR. Asla 1. kaleci kalitesinde değil. Zaten bu İskoçların viskisi meşhurdur. Nereden çıktı bunlardan kaleci alma fikri. Ceza sahasından vazgeçtim altı pas alanında bile foto muhabiri gibi seyrediyor. Yan toplarda hiç yok. Cepheden gelenlerden vazgeçtim zaten. Yediği 2 golde üstüne vurulan toplar değil mi zaten.

İlginç bir ayrıntı daha. Maçı yaklaşık 15 kişi evde izledik. Aramızda 1. ligde top oynamış 2 kıymetli oyuncu ve 2. ligde hocalık yapan eski bir futbolcunun da oldugu toptan anlayan adamlar gurubu var. 25 dakika sonra OĞUZHAN'ın yedek olduğunu fark ettik. Valla yedek diyoruz.. Herkes olur mu öyle çılgınlık, ayağına top değmedi ondan fark etmedik galiba diyenler bile çıktı aramızda.

İlk yarı Galatasaray o kadar çok korner attı ki ben sayısını unuttum. Neyse gelelım 2. yarıya. Başlar başlamaz golü bulduk. Hele LAMA. Ama artık ona LAMA dersem sevimli yaratıklara ayıp olacak. Şöyle diyeyim. DAL-LAMA kırmızı görünce bizle maçı izleyen Galatasaraylı arkadaşlarım bile eyvah daha 35 dakika var. Maçı BEŞİKTAŞ alır dediler. Ama neredeee... Sanki biz eksik oynuyoruz anasını satayım. Hamit'in TEM yoluna giden vuruşu kaleyi tutsa 3 olacaktı nerdeyse. Böylece ilk 5 maç çok önemli alırsak iddia ediyorum bizi kimse tutamaz demiştim. 2 maçta 1 puanla evimizin yolunu tutmuş olduk.

Şimdi gelelim teknik direktör EGOsuna. Büyük maçlardan önce sağda solda takım kadrosu ya da taktik üzerine herkes ahkam keser. Hatırlarsanız M.DENİZLİ bir Fenerbahçe derbisi öncesi tüm basın BEŞİKTAŞ'ı BOBO ve HOLOSKO uçuracak, onlarla gol arayacak diye yazınca dur, şunları bir şaşırtayım diyerek adamların formu zirvedeyken yedek bırakmıştı ve maçı kaybetmiştik. Gerçi çaylar içildikten sonra aklı başına gelmişti. Ama heyhat maçlar 24 saat değil 90 dakika oynanıyor. Belediye maçından sonra FERNANDES'in tam düzelmediğini zamana ihtiyacı olduğunu söyleyen SAMET AYBABA, zaten ürkek ve kondüsyonsuz adamı ilk 11'e koyarak en büyük hatasını yaptı. Herhalde şunları bir de ben şaşırtayım diye düşündü. Sen OĞUZHAN'la başla, baktın ki ilerleyen dakikalarda öne geçersin al adamı oyuna ayağında top tutsun. Sana sabaha kadar faul kazandırsın, rakibin gazını alsın. Ama nerede... Bakın bir daha söylüyorum. BÜYÜK TAKIM TEK FORVET OYNAMAZ. Zavallı HOLOSKO ne yapsın. MESSİ bile tek forvet olsa yapamaz.. Gerçi MESSİ bizde olsa sezon başında agır sakatlıktan ötürü sezonu kapatmıştı. Çünkü, bizim hakemlerimiz oynamak isteyenle istemeyeni ayırt edecek ne futbol zekasına ne de öyle bir duyguya sahipler. Tam tersine dünya para alıyorlar bana ne ya parçalasınlar kıskançlığıyla bakıyorlar meseleye.

Tamam takım eksik. Forvet yok. ALMEIDA sakat. Kilo ver dediğimiz BATUHAN'ın ensesi sinagog direği gibi olmuş, neredeyse yanakları arkadan görünecek. Bence çoktan gönderilmeliydi. 2. şansını da bu takımda değerlendiremiyorsa bedava bile versen kimse almaz artık. Ankaragücü'nden genc bir forvet aldık, versene çocuğa formayı. MEHMET AKYÜZ forvetmiş. Hadi canım sen de. Efendim SİNAN daha 19 yaşındaymış, çok gençmiş... WAYNE ROONEY 17 yaşında MANCHESTER UNITED forması giydi. Daha ilk maçında Fenerbahçe'ye 3 gol attı. Bu güvensizlik, bu korku nedir? 2 boksör maç yapacak birinin adı GS diğerinin adı BJK. Birinin hocası kazanmalıyız, kazanacağız, rakibin şurası zayıf, şurası dengesiz, vur ,saldır, yık diyor. Diğerinin hocası aman rakİbe dikkat et, senden kuvvetli, hep savunmada kal, açık verme, 80 dakika sana vursun, sen onu bir kontrayla biraz da şansın varsa indirirsin. Baktın olmadı beraberlik de iyidir diye çalıştırıyor. Sizce hangisi kazanır? Tabii ki GS kazanır. Çünkü KORKU, BİR İNSANIN KENDİ KENDİNE DOĞRULTTUĞU EN BÜYÜK SİLAHTAN BİLE TEHLİKELİDİR. Ben GALATASARAY'I TEBRİK ETTİM arkadaşlarım. Çünkü derbide 35 dakika 10 kişi kalıp düzenli pas yapmak ve hem savunma hem hücum düşünmek kolay iş değil. Onlar bütün bir haftayı kazanmak için çalışırken biz kaybetmemek için çalışmışız. Kimse bana masal okumasın. Bu maçın tek sorumlusu SAMET HOCA'dır. Oyuncular ruhsuzdu falan demeyi bırakın. 1 hafta boyunca nasıl motive edersen adam da o mantıkta oynar zaten.

Bir futbolcu kardeşim maç sırasında dedi ki, Yahu Zafer abi, bu OLCAY yürekli, çalışkan, koşuyor, didiniyor falan ama gereksiz efor harcıyor. Bu çocuğa nasıl gelir gelmez 10 NUMARA veriyorlar. O numaranın sorumluluğu çok ağır. Versenize OLCAY'a 78 ya da 79 numarayı, alın baskıyı üzerinden.

Yeri gelmişken şunu da söyleyeyim. Hemen ilk maçta 45 dakikalık dilimde değerlendirmek tabii ki ayıp olur. Ama bizim yeni Brezilyalıyı pek gözüm tutmadı. Trabzonspor'daki ALANZINHO'nun antrenmansız hali gibi. Aynı kumaş adamlar. Hele bazı pozisyonlarda kendini yerden yere atıp numara yapmasını hiç sevmedim. Birileri ona BEŞİKTAŞ'I eksik anlatmış galiba.

Şimdi bu hafta çok önemli bir maçımız var. MESUT BAKKAL'ın göze hoş gelen çabuk top oynayan takımı KARABÜKSPOR. Herkese yaptığı 3'lük tarifeyi bize de yaparsa yandı gülüm keten helva... SAMET AYBABA, ERTUĞRUL ve ŞENOL hocanın gidişi için 2 maç kaybetti diye hoca gönderilmemeli demiş. İyi ama canım hocam sen 2 derbiyi de kaybettin. 3 maç var önünde. Sonra 3 Mart Pazar günü Fenerbahçey'le evimizde oynayacagız. Eğer yine şapkadan tavşan çıkarayım herkesi şaşırtayım diyen teknik direktörlere özgü egolarını bir kenara koymazsan cesareti bırakıp korkaklığı seçersen hele bir de yarıştan koparsan FEDA yılı bir anda VEDA yılı olur. Hem sen damaklarda kötü bir tat bırakır gidersin hem de BEŞİKTAŞ tarihi stadına bomboş tribünler önünde VEDA eder. Çalıştırdığın takım Ankaragücü, Bucaspor değil hocam. BEŞİKTAŞ... Emin ol şu maçta kazanmak için saldırıp fark yeseydin bile cesaretin BEŞİKTAŞ taraftarı tarafından takdir edilirdi. Tesislerin önünde kazanmış gibi karşılanırdın. Her sporun özünde kazanmak var kaybetmek var. Ama BEŞİKTAŞ'IN HAYAT DEFTERİNDE KORKAKLIK YOK. İşte BEŞİKTAŞ'IN BÜYÜK TARAFTARI bunu asla kabullenemez...

Kaynak : http://www.haber1903.com
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tartışma Çıkarabilecek Bir Konu...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
yanlız meloya hakaret olmuş ayrıca yenilgiyi kabul edemiyorsunuz melo orta bir tükürükten dolayı kırmızı kart gördü boş yere gördü nedense

-------------------------------------------------------------

Reis geri döndü..
11.05.2014

Bölüm şefi olma tarihim;
29/04/2014

Özelden Destek Vardır...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-01-2013 Saat: 13:27)ASiPaTRoN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tartışma Çıkarabilecek Bir Konu...

Tartışma bir iletişim şeklidir. Kavga oluşmadığı sürece korunabilir.

(29-01-2013 Saat: 13:28)ROKS Nickli Kullanıcıdan Alıntı: yanlız meloya hakaret olmuş ayrıca yenilgiyi kabul edemiyorsunuz melo orta bir tükürükten dolayı kırmızı kart gördü boş yere gördü nedense

Orta bir tükürük ve boş yere kırmızı kart? Ben şimdi gelip yüzüne tükürsem sen sinirinden ölürsün. Melo o kırmızı kartı rakip takım oyuncusuna ve rakip takıma saygısızlıktan dolayı yedi.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-01-2013 Saat: 13:28)ROKS Nickli Kullanıcıdan Alıntı: yanlız meloya hakaret olmuş ayrıca yenilgiyi kabul edemiyorsunuz melo orta bir tükürükten dolayı kırmızı kart gördü boş yere gördü nedense

Tükürmek Boş yere mi? Yenilgiyi Kabullenmediğimizi Kim Söyledi
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-01-2013 Saat: 13:27)XRs Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tartışma bir iletişim şeklidir. Kavga oluşmadığı sürece korunabilir.

Umarım Korumayı Başarırsınız O Zaman...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-01-2013 Saat: 13:27)ASiPaTRoN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tartışma Çıkarabilecek Bir Konu...

(29-01-2013 Saat: 13:42)ASiPaTRoN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(29-01-2013 Saat: 13:27)XRs Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tartışma bir iletişim şeklidir. Kavga oluşmadığı sürece korunabilir.

Umarım Korumayı Başarırsınız O Zaman...

Onu korumak sizin göreviniz konu kavgaya taşındığında konuyu kilitlemeniz en iyi yöntemdir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-01-2013 Saat: 13:35)XRs Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Tartışma bir iletişim şeklidir. Kavga oluşmadığı sürece korunabilir.

Orta bir tükürük ve boş yere kırmızı kart? Ben şimdi gelip yüzüne tükürsem sen sinirinden ölürsün. Melo o kırmızı kartı rakip takım oyuncusuna ve rakip takıma saygısızlıktan dolayı yedi.

tamam kart yiyebilir ama kırmızı kart neden sarı kart diye birşey var okadar yere düşürdünüz bir kırmızı kart yok sizde?

Reis geri döndü..
11.05.2014

Bölüm şefi olma tarihim;
29/04/2014

Özelden Destek Vardır...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-01-2013 Saat: 13:28)ROKS Nickli Kullanıcıdan Alıntı: tamam kart yiyebilir ama kırmızı kart neden sarı kart diye birşey var okadar yere düşürdünüz bir kırmızı kart yok sizde?

Düşürmek ya da faul hakem kararıdır. Ancak tükürmek hem de yüze binlerce kişinin önünde büyük bir onursuzluk ve saygısızlıktır ve kesin olarak kart gerektirir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
ya tamam kart gerektirir ama kırmızı kart çok abartıcı sarı kart verebilirdi ama maç çok güzeldi 90 dk sınıda izledim çok faul oldu ama gende güzeldi sonuç 2-1 galip galatasaray

Reis geri döndü..
11.05.2014

Bölüm şefi olma tarihim;
29/04/2014

Özelden Destek Vardır...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App