Hoşgeldin, Ziyaretçi: Üye Ol
Forumlarla ilgili sorunlar için buraya tıklayın


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 5 Oy - Ortalama: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10tl.net Forum Açma ve Forum Kuralları
*
Eski Lider
Çevrimdışı
Kullanıcı Bilgileri Göster
Yorum Sayısı: 731
Konu Sayısı: 42
Üyelik Tarihi: 18-04-2010
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 mesaj içinde 32 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 18.37₺
#1
10tl.net Forum Açma Kuralları


Arkadaşlar, temel kural, İNSANA SAYGI..

Bu kapsamda, aşağıdaki hususlara dikkat ediniz.

* +18, Genel toplum ahlakına aykırı forumlar açılamaz, cinsel içerikli, pornografik her türlü materyal forumlara konamaz.

* Kanunlara, Genel toplum ve ahlaki kurallara uyunuz.

* Başkalarını aşırı rahatsız etmeyiniz, hakaret etmeyiniz.

* forum kullanıcı kayıtlarında resim doğrulamasını kaldırmayınız. aksi takdirde, birçok spam
kullanıcısı kayıt olup boşuna birsürü spam mesajı atmaktadır.
(bu şekilde resim doğrulamasız hızlı kayıtlar kullanılmamalıdır.)

aynı şekilde, spam mesajlara sebep olacak davranışlardan kaçınınız.


* Yüklenen plugin, eklenti, kodlar sisteme zarar verirse, çok yorarsa sonradan kaldırılabilir. güvenlik açığı tesbit edilen her tür kod kaldırılır, silinir.

* uzun süre kullanılmayan, uzun süre açık kaldığı halde çok az sayıda konusu veya üyesi olan forumlar, admini uzun süredir giriş yapmayan forumlar, kullanılmıyor varsayılır ve silinir.

* Her halukarda web sitesi içeriklerinden, forumu açanlar sorumludur. 10tl.net, tüm forum içeriklerini denetlemekle yükümlü değildir, bu çok mümkün de değildir.

* forum açanlar, destek.10tl.net te birer hesap açarak, duyuruları düzenli takip etmelidirler. (birden fazla forumu olanlar destekde tek hesap açabilir. )

* telif hakkı gerektiren film v.b. site açanlar, telif hakkı ihlallerine dikkat etmeli, Avukatlardan, telif sahiplerinden gelen kaldırma isteklerine hızlı bir şekilde cevap vermelidirler.

* Forum açarken, üye olurken, hotmail, live.com gibi mikrosoft epostalarını kullanmayın. Onlara mailler çoğunlukla ulaşmıyor, çok fazla spam koruması var. sıkıntılı. diğer gmail,yahoo,yandex v.b. epostaları kullanın.

* Forumlarda firefox ya da chrome web tarayıcısını kullanmanızı öneririm.

* Forumlarda doc, xls gibi dosya formatları yanında, open/libre office dosya formatları olan odt, ods, odp formatlarını da kullanın. herkesde word, excel olmayabilir ama, openoffice herkes indirip ücretsizce kurabilir.

* Öneri: Forumlarınıza tanımadığınız, bilmediğiniz kişileri admin/görevli/ortak olarak almayın, buradan da ortak/admin rasgele aramayın. destek forumuna bile hilebazlar dadanabilirken, bilmediğiniz insanları ortaklığa davet etmeniz doğru değil. Destek görevlisi olsa bile.

* Aslında kural değil: forumlarda email olarak hotmail kullanmamanızı öneririm, zira hotmail'e mailler ulaşmayabiliyor. hotmail çok sıkı/aşırı koruma uyguluyor bu da aktivasyon v.b. maillerin size ulaşmamasına neden olabiliyor.

Bu kurallar konusunda sürekli ve ağır ihlal varsa, ikazlar da dikkate alınmazsa, forumunuz silinebilir.

Ayrıca, teknik yetersizlikler ve diğer bazı nedenlerle forumunuz, size öncesinden haber verilerek silinebilir. bu durumda forumunuzun yedeğini alabilirsiniz.

Çok küçük bir ihtimal olarak, sistemlerimizde fiziksel hatalar/sorunlar çıkması durumunda haber verme imkanı olmayabilir.Bu yüzden siz de bizde yedek almaya dikkat göstermeliyiz.

10tl.net forumlarının sayısı bini geçti, ve hızla artıyor. her gün neredeyse onlarca yeni forum açılıyor. bu konuda şunları söylemem gerekiyor.

uzun süre hiçbir yazı yazılmayan, yani kullanılmayan,pasif forumları direk sileceğim. Onun için, forumunuzu kullanacaksanız, arasıra yazı yazın.
diğer forum kuralları ve silinme gerekçeleri aynen geçerlidir.

Ayrıca, çok fazla forum açılıyor. gerçi şimdilik sistemlerimiz kaldırıyor ama, boş yere sistem kaynakları meşgul oluyor ve kullanılan sitelerin açılması yoğunluk nedeniyle zaman alıyor. bu hızla giderse binlerceye ulaşacak. yani boş yere, sırf laf olsun diye forum açmayın. birçok forumunuz olmasındansa, bitane olsun, adam gibi olsun.

yeni forumlar tabiki hemen silinmez. genellikle üzeirnden bihayli - 2 ay ve üzeri - zaman geçmiş ve az içeriği olan, yeni yazı olmayanları silinir.


Buarda, fuzuli yere forum almayınız ve forumları fuzuli yere doldurmayınız. yani iş olsun torba dolsun cinsinden gereksiz içeriklerle doldurmayınız. Örneğin bazıları "post kasma" diye tamamen anlamsız şeyler yapıyor. içeriği boş olduktan sonra, 5000 tane yazınız olsa ne yazar ?

Bilginize sunarım.10tl.net için yapılan iş ve grafikler hakkında

Son zamanda bazı eski grafiker ya da görevliler, yaptıkları grafik-rank ları geri istiyorlar, yani kaldırın falan diyorlar.

Buradan herkese ilan edelim,
buraya yaptığınız tüm rank, resim, tema v.b. işleri kendi isteğinizle yapıyorsunuz ve burada herkesle paylaşıyorsunuz. Onlar artık bir anlamda buranın malı olur, herkese açık olur. O nedenle kaldırılmaz, beğenildiği sürece..

tutup onları silin falan diyemezsiniz. eğer özel birşeyler yapıyorsanız bunu herkesle paylaşmayın. herkesle paylaştıysanız, sonra gelip o benimdi, kaldırın falan demeyin.10tl.net Görgü Kuralları

1-)Arkadaşlar forumda açtığımız konularda, konunun içeriğindeki yazıların tamamını büyük harfle yazmayalım.Büyük harf bağırmak anlamına geldiği için sert tepkilere yol açar.

2-)Forumda argo kelimeler kullanmamaya özen gösterelim örn(lan,m*l..) vs. Beğendiğiniz bir konunun altına "of çok güzel olmuş lan", yazmak yerine "teşekkürler güzel olmuş" gibi yazılara yer vermeye çalışalım.

3-)Tepkilerinizi kontrol altında tutun.Ani ve sert reaksiyonlarla ortalığı bir anda ateşe vermemeye özen gösterin.Yazdığınız herhangi bir reaksiyon size daha sert bir tepkiyle dönebilir.Bunu dikkate alarak tepkilerimizi kontrol altında tutalım.

4-)Karşınızdakininde sizin gibi bir insan olduğunu unutmayın.Görüşlerine saygılı olun.

5-)Yorumlarımızın yada konularımızın sonuna yada herhangi bir yerine "!" işaretini koymamaya dikkat edelim."!" işareti yüksek ses, çağrışım, ifade eder.

6-)Herkesin her yerde bir acemilik dönemi olacaktır. Yeni kullanıcılarının yaptığı hataları, yanlış soru ve cevaplara tepkinizi koyarken bunları göz önünde bulundurmalısınız.

7-)Konularınıza cevap gelmediği zaman yeni konular açıp hakaret dolu kelimeler söylemeyin.Unutmayın karşınızdakide sizin gibi bir insan.


10tl.net Site Tanıtım Kuralları

1- 10TL Forumlarından Hariç Herhangi Bir Forum Blog Vs Tanıtımı Yapmak Yasaktır
2- Yasak içerikli, virüslü veya T.C yasalarına aykırı siteleri tanıtmak yasaktır.
3- Site Tanıtım Bölümünü Adına Uygun Bir Şekilde Kullanılacaktır Başka Amaçlar için Konu AÇMAYINIZ !!
4- Aynı site için farklı konular açmak yasaktır.
5- Irkçı Söylem, Küfr Etmek ve öm İle Site Tanıtımı Yapmak Yasaktır Ban Sebebiniz Olur.
6-Konuyla alakasız mesajlar atılmamalıdır.
7-Şu siteyi hackledim gibi yazılar yazmak, konular açmak yasaktır. Bu siteler yabancı bile olsa yasaktır.
Uygulama: Konu komple başlığı ile beraber silinir, üye sınırsız banlanır.
8-Aynı siteyi kendi sitesindeki diğer admini yada herhangi bir yetkiliyi çağırıp ikinci şekilde tanıtım konusu açmak yasaktır!
Şimdilik Kurallar Bu Şekildedir İleri Zamanlarda Eklemeler Yapılabilir.Saygılar.


10tl.net Görev Başvursu Kuralları

Bunlara uyacağınızı onaylayınız, ya da onayladığınız varsayılır:
* Forumun genel kurallarına uyacaksınız,
* forumda uygunsuz bir içerik, kural dışı durumu görevlilere, admine bildireceksiniz
* Size verilen rutbe, gerektiğinde geri alınabilir. Geri alınırsa bir hak iddia edemezsiniz. Yetkiyi geri alanlar size bir açıklama yapmak zorunda değiller.
* Eğer forum kurallarına uymaz ya da başkalarını rahatsız ederseniz, yetkiniz alınır.
* Başkalarına yeterince yardım etmezseniz yetkiniz alınır
* Yersiz yere diğer üyelere ceza verir ya da rahatsız edici sözler söyler, hakaret eder ya da aşağılarsanız yetkiniz alınır.
* Başvuru yaptıktan sonra, başvurum onaylandı mı onaylanmadı mı, ne olacak v.b. sorular sormayın. kimin başvuru yaptığını, kimin nekadar mesajı olduğunu az çok izliyoruz. öne çıkanları elbet görürüz.
* 10tl.net'te önce yetki alınmıyor; önce çalışılıyor, üyelere yardım ediliyor, sonra yeterli görülürse yetki veriliyor. Bu nedenle, daha hiçbirşey yapmadan yetki istemeyin.
* sitemizde benden başka sadece bir admin var ve öyle yapmaya calıscaz. (toplam iki, ben aslında forum sahibiyim,aslında tek admin var yani) eğer diğer admin görevi bırakırsa ozaman sıradaki genel şeflerden en uygununu seçeriz. "Bir yerde bir yönetici olur" prensibinden hareketle tek adminimiz olacak. O nedenle, bir admin varken admin başvurusunda bulunmanıza, ısrar etmenize gerek yok.
* Bir görevli seçerken, yok o uygun değildi, ben uygundum, niye böyle yaptın gibi tartışmalara girmeyin. çok bariz bir yanlışlık, sakatlık, haksızlık varsa, deliliniz varsa bana mesaj atabilirsiniz. Yoksa sadece "bence o uygun değil" gibi tartışmalara girmeyiniz. çok çalışan eninde sonunda fark edilir, merak etmeyin.

kullanıcı başlığına, hakkında kısmına v.b. görevi bıraktığını, destek vermeyeceklerini belirtenlerin rütbeleri alınmıştır, bundan sonra da alınacaktır.

10tl.net İstek & Konu Açma Kuralları

Konu Başlıkları

Görüyoruz ki herkes konu başlıklarını yardım vb. gibi açıyor ama sorununuzu da belirtmek zorundasınız.
Örnek:Yardım:Logo Koyamadım,Eklenti İstek:Chatbox,Genel Şef Başvurusu vb. gibi bunları yapmayana uyarı puanı verilecek unutmayınki 100%100 uyarı banned.


.TK İstek Konusu


İstek Form'u


Eski URL:
Yeni URL:

Ve Lütfen Yeni Adresinizin Kullanımda Mı Oldugunu Kontrol Ediniz..

İstek Konusu

Üyelerin, "formu doldurun, form gerekiyor, vb" türü mesajlar atması yasaktır !! Bir üye'nin, bir üyeyi uyarması yasaktır ! Bu kurala uymayan üyelere 5 gun ceza verilecektir.

Form nasıl doldurulur ?

=> Bu bölüm grafik istekleriniz icin var ve kurallarıda var. Grafik bölümünün temel kuralı : Formu doğru doldurmaktır. Bu konudan sonra, istek icin acmıs oldugunuzun konunun formu dogru doldurulmamıssa : grafikerler tarafından klitlenecektir.

Doğru formu nasıl dolduracağım ?

Örnek :
Ne istersiniz : ????
Resmin boyutu : ????
Yazi : ???
Yazilarin rengi : ????
Arka plan rengi : ????
Resimler : ?????
Site ismi : ?????

Yukarıdaki gibi formu tamamen doldurarak isteklerinizi yapınız.

Günde maksimum 10 istek yapılabilir

Daha demin de dediğim gibi formları eksiksiz doldurulan konular klitlenilecektir.Ve günde 10 istekten fazla istek yapan kullanıcılar cezalandırılacaktır.

İstek Formu
http://destek.10tl.net/announcements.php?aid=9

Tema İstek Formu
http://destek.10tl.net/announcements.php?aid=8

Soru&Cevap Köşesi Yardım Formu
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=15514

Banner İstek şablonu
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=7926

İmza Ayırıcı İstek Formu
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=13791

Buton İstek Formu
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=12020

İmza İstek Formu
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=15359

Plugin İstek Formu
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=5840

Avatar İstek Forumu
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=9789

Soru & Cevap Köşesinde form doldurulmamış konulara yardım etmeyin, kendi konunuzu açarken form doldurun.

Tüm üyeler bu konumu okusa da okumasa da kabul etmiş bulunur. "Bilmiyordum, özür" gibi sözler dikkate alınmayacaktır. Hatasının karşılığı olarak uyarı alıcaktır. Bazen yetkili üyeler bu durumları görmeyebilir, o yüzden tüm üyeler her mesajın yanında ki butonlardan "Rapor" butonuna basarak biz yetkililere bu durumu bildirebilirsiniz.

Özel mesaj ile bildirmeyi tercih ederseniz; bölüm şeflerine ve grafikerlere bildirmeyin. Çünkü banlama yetkisi adminler, admin adayları, genel şefler, tema sorumlularında vardır.


10tl.net Yetkili Kuralları

Bu forum, daha çok adminler ve diğer görevliler tarafından yazılmalıdır.
adı üstünde, forumlarda var olan ve haberdar olduğumuz problemler yazılmalıdır.

bu sayede forum sahipleri ona göre davranırlar.

genellikle, tüm forumları ilgilendiren problemler yazılır.
Aslında çözülünce de burdan silinmeli, ya da çözüldü işareti konmalı.

Forumunuza ait kendi kişisel sorunlarınızı buraya yazmayınız. burası sorun çözme yeri değildir, sadece sorunların duyurulma yeridir.

Forum İçersinde Yetkileler Konu içersinde Çatışmalara Girememeli Sorunları öm ile çözmelidir Forumda Yapıcı Olunmalıdır ve tüm kurallara uyulmalıdır.
Kuvvete dayanmayan adalet âciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir. (Blaise pascal)

Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır. (Balzac)

İnsanın en büyük düşmanı, bizzat kendisidir. (Çiçero)

Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır. (Schiller )


Cevapla
Teşekkür verenler:
Üye
Çevrimdışı
Kullanıcı Bilgileri Göster
Yorum Sayısı: 4,148
Konu Sayısı: 299
Üyelik Tarihi: 15-07-2012
Rep Puanı: 281
Teşekkürler: 0
0 mesaj içinde 5 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 0₺
#2
Bunu bir yetkilinin paylaşması gerekmiyormuydu ? :S
WWW
Cevapla
Teşekkür verenler:


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Önerilen Bağlantılar
SinemaOvasi.Com
Tema yapımcısı: Metehan Durmuş
Tüm hakları saklıdır. 10TL.Net sistemi için yazılmıştır.


***


Reliable Magento web hosting on https://certahosting.co.uk page. Click to see prices!