Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Hayatım
Burada bölüm şefi olan kallström benim kuzenim. Belki bazılarınız inanmayacak ama bu forum işlerine (bakın mybb demiyorum forum işlerine) geçtiğim yıl Kasım ayında başladım. Nasıl başladım ?
Yine kuzenim kallström sayesinde haxball oynamaya başladım. Geçen yıl Şubat ayında ilk haxball'a girişim oldu. Daha sonra Kasım ayına geldiğimizde kallström bir haxball forumunda yetkiliydi. Gel üye ol hem bana referans olursun. demişti. ( O sıralarda referans yapmak çok iyi birşeydi ) Bazılarınız bilir link vermiyorum Uzatmalar diye bir foruma üye oldum. Ondan önce başka bir foruma üye olmuştum ama üye olduğum gün forumu patlattılar :D
Neyse bu uzatmalar'a Kasım ayında üye oldum. Ertesi gün kişiliğim sayesindenmiş Aday mod oldum. İşte chat'i düzenlemek, küfür edenleri uyarmak vs.

Daha sonra moderatör oldum ve hayatımda ilk defa bir admin paneline girdim. Yaptığım tek şey kullanıcıların görevlerini ayarlamak (kullanıcı'yı yetkili yapmak veya üye yapmak) ve nick değişikliğini onaylayıp işlemleri yapmak :D

Ardından süper moderatör olunca işler çoğaldı. Bu sefer şablonları öğrenmem gerekiyordu. O zaman vBulletin çeviri bir tema kullanıyorduk. Adını unuttum şimdi. (Blue ile başlıyordu ama...) İşte ana sayfa index'inden şunları yapacaksın falan filan derken bu site sahibi siteyi satmaya karar verdi. Bende emeklerim ve kuzenim sayesinde (aslında kuzenimin aklına ben girdim) forumu satın aldım. Bir nevi devraldım.

Pekiii forumu aldık. Ama birşey bilmiyoruz ? Kulağı çınlasın Uras diye arkadaşım vardı. Oda benim gibi aynı anda yetki almıştık fakat o benden daha çok şey biliyordu. Hemen yetkisini verdim ve Şubat tatilinde kuzenim (kallström) de kalırken bana "Eğer öğrenmek istiyorsan Free Host aç." dediydi :D

İşte ilk o zaman Free Host kelimesini duymuştum. Bir aralar tr.gg ile ilgileniyordum ama küçüktüm. Saçma sapan şeyler :D Daha sonra 10tl.net diye bir yer var oraya git alış diyince hemen geldim tabii.

İlk sitem http://forumistanbul.10tl.net 'di. Hala açık forum :D Orada birşeyler yapmaya çalıştım. Daha sonra default logo sayesinde burayı gördüm ve geldim.

Burada en çok eminim karanlık-61, EmrBkr ve Ares'in başını ağrıttım :D Daha sonra işi kavrayınca bölüm şefliği için başvuruda bulundum. Ardın Genel Şeflik.

Şimdi MyBB kurulumu ve bazı sistemleri bilerek satış yapıyorum :)

Bunları yazınca duygulandım. Aynı zamanda eminim kimse sonuna kadar okumayacak. Zaten amacım 2 satır yazmaktı. ProTuner çok teşekkür ederim. Bu arada bu Uzatmalar'ı bir haber sitesi yapmak istiyorum. Amacım bu.

Eğer okuyan olursa lütfen dürüst cevaplar yazsın.

İyi forumlar... :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ne güzel bir hayat şefim... bendede böyle şanslar olsaydı...

Bende Grafike hedef aldım gidiyorum :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güzel bir hikayeniz varmış şefim.Baştan sona bıkmadan sıkılmadan okudum. :)
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
vayyy içini dökmüşsün kuzen benim adımın geçmeside beni duygulandırdı :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok değişikmiş :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü: