Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir, 10tl.net masalı...
Merhaba,

Uzun zaman oldu evet hayvan gibi zaman geçmiş ve zaman su gibi akmaya devam ediyor. Uzun bir zaman sonra geçmişini unutan geleceğini bilemez tarzında bir akıl ile ben neydim ne oldum sorgulamalarından sonra tekrardan buralara döndüm.

Öncelikle konu açmadan önce hesabın şifresini unutmamdan dolayı, şifremi yeniledim ve tekrardan erişim sağladım. Söylenecek çok söz var evet, baya zaman oldu ama büyük bir teşekkür borçluyum. Bu foruma kayıt olduğumda 15-16 yaşında bir çocuktum, açtığım konulara baktığımda da ergenliğin dibe vurduğunu görüyorum hangimiz öyle değildik ki.

Girişim 2016'da başladı, o zamanlar foruma ısınmaya ve ortamda takılmayı seviyordum, keza eski konulara bakınca da öyle görünüyor. Zaman ilerledikçe kodlamaya olan merakım artıyor ve bunu başarmak da istiyorum ancak çoğu kez başarısız oluyorum. Sürekli kendimi projelerde buluyorum, kimsenin takmayacağı forumlar, ekipler ve ortamlar kuruyoruz amacımız hep örnek aldığımız siteler gibi devasa olmak. Sonuçsa hep hüsran oluyor, moralimiz bozuluyor ve destek forumuna geri dönüyoruz.

2017 yılına girince artık kazandığım tecrübelerle insanlara yardımcı olmayı istiyorum, tecrübeler bende kalmasın başkaları da faydalansın diye gerekli gereksiz ne varsa konularımda anlatıyorum. Bu sene içinde biraz daha kodlamayla haşır neşir oluyorum. Ayrıca forumda uzun süre takıldıktan sonra da bazı ekip başvuruları yapıyorum. Hiç bir bilgim olmayan ekiplere bile başvuruyorum, amacım tamamen biraz mevki, makam gerçi bunu söylemek biraz şeytani oldu. İlk başta amacım öyleydi ancak zaman ilerledikçe ekipte bir işim ve bir görevim olduğunu ve bunları yerine getirmem gerektiğini anlıyorum. Sonraki konularımda ekibime uygun şekilde konular ve yorumlar yazıyorum.

Ve 2018 yılına girdiğimizde, forum aktifliğinin düşmesi ve benim de başka uğraşlara girişmemden ötürü foruma eskisi gibi bakamıyorum ama yine de genelde kodlama içeren konular açarak aktifliğimi de sürdürmeye devam ediyorum. Bu yıl birazda siyasi, dini ve değişik konular açtığım görülüyor sebebi ise kişiliğimin artık gittikçe değişmesi.

2019 yılında ise artık yavaştan forumdan gider gibi havam var, konular son derece değişik. 888 tane konu açtığımdan ötürü açacak konu da bulamıyorum sanırım. Eğlence bazlı konular açmışım genelde.

2020'de ise 5-10 tane konu açmışım, zaten Kovid-19 cart curt derken buraları da unuttum.

Son söz olarak bu masal güzel başladı ve güzel de bitti. Nedeni ise şuan PHP, JS, VUE, HTML, CSS, C#, JQUERY dilleri ile yüzlerce aktif projede çalıştım ve bu alanda ciddi anlamda kendime bir şeyler kattım. Bunun sebebi de bu foruma kayıt olmam ve kodlama, yazılım alanında merakımı sürdürmem oldu. Güzel paralar da kaldırdık :)

Birde büyük bir deprem yaşadık ve büyük ihtimal forumda tanıdığım güzel insanlarda hayatını kaybetmiş olabilir maalesef, bu yüzden konumu gören ve beni tanıyan arkadaşlara da sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Burada edindiğim tecrübeler, arkadaşlıklar benim için büyük bir nimet.
Forumda bu konuyu kendimi hatırlatmak maksadıyla da açtım, 3 senedir konu açmıyorum yaşadığımız belli olsun :)

Yazı biraz uzun oldu ama uzun süren yokluğumu kapatacak bir yazı olacak gibi...

Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
2
1
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: kaRanLık-61
bir tek ben bu forum işlerinin kattığı şeylerden para kazanmayı beceremedim galiba, yeteneksizim. hep front end'e ilgim oldu ama hiç para kazanılabileceğini düşünmedim özellikle tr'de.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kendini geliştirmeyi başarmışsın, umarım ki üzerine koyarak ilerlemeye devam edebilirsin. Başarılarının devamını dilerim :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Muratbaykam

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping