Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yenilenebilir Para Kaynakları - Dropshipping
Merhabalar efem, 2017'den bu yana beni buralarda görememiş olabilirsiniz :))
Aylık host paketimi alıp gideceğim ancak bilgileri beklerken sizlere aylık 1200-3500TL civarı para kazanma yolunu anlatayım dedim. 

İnternetten para kazanmaya çalışan ama dolandırıcılara av olan kardeşlerim, para kazanma yolunu bilip dolandırıcıları dolandıran kardeşlerim ve "kesin yine yalan
dolandır" diyerek yazıyı açan kardeşlerim, merhaba. Öncelikle belirtmem gerek ki bu yazıda herhangi bir kuruma referans verilmeyecek. Sebebi de belli, kimse
ekmek teknesini altın tepside başkasına vermez. Hani diğer "çoğu" para kazanma videoları ve yazılarının neden sahte olduğunu da benim bu hareketimle iyice kavrayın istiyorum.

Adam madem para kazanıyor niye o videoyu çekiyor ki? Hadi benim canım sıkıldı böyle bir anlatımda bulundum, o adam neden yapıyor bunu?? Neyse anlayacağınız
YouTube'da size bedavadan para kazandırmaya çalışan birisi varsa, asıl parayı o kazanıyordur. Bunu Zoom'da yapmış olduğum ufak seminerlerde de anlatmıştım.
Hani internette bir söz dolanıyor ya "bedavaysa ürün sensin" şeklinde. Olay tamamen bu. Zamanında bir e-Ticaret sitesi ile anlaşıp bayilik aldım. Ardından adıma olan
bayilikten başkalarına satış hakkı verdim. Onlar sanıyordu ki parayı asıl kazanan onlar, ben 3 kazanıyorsam kendisi 10 kazanıyor. Ama öyle değildi. O 5 kazanıyor ben
de 3 kazanıyordum.

Dropshippingi daha önce duydunuz mu bilmiyorum ancak internette para kazanmanın en kolay yolu diyebilirim. Temelde bir ana dağıtıcı veya üretici firma ile anlaşma yapıp ürünü müşterinize göndermesini sağlamanızdan ibaret. Yani siz ürünü ana firmadan alıyorsunuz ancak ürün elinize gelmiyor. Sadece ne aldığınızı biliyorsunuz. Ardından bu ürünü müşteriye aldığınız fiyatın üstünde satıyorsunuz. Almış olduğunuz firma da ürünü size değil müşterinize gönderiyor. Olay sırasında kafanız karışmış olabilir ancak dropshipping sermayesiz satıştır. Dolayısıyla elinizde patlayacak bir ürün yok. Önce müşteriyi bulur sonra ürünü alırsınız. Daha fazla uzatmaya gerek yok, Google'da araştırın iyice kavrayın derim.

1592302542-dropshipping.jpg
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aslında baya kompleks bir iş. Ama kavrayınca da parasını yiyorsun.
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Peki hocam,
1- Sizden ürün alan müşteriler faturada ve kargo kutusunda başka bir işletme adıyla karşılaştıklarında sorun olmuyor mu?
2- E-ticaret sitelerine kaydolurken vergi numarası isteniyor. Şahıs işletmesi mi kurmak gerekli?
3- Ayrıca aynı platformda dropshipping yaptığınız firmanın da olması durumu olursa nasıl bir yol izleniyor?
Hazır bilen birini bulmuşken sorayım dedim; cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-01-2021 Saat: 01:03)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Peki hocam,
1- Sizden ürün alan müşteriler faturada ve kargo kutusunda başka bir işletme adıyla karşılaştıklarında sorun olmuyor mu?
2- E-ticaret sitelerine kaydolurken vergi numarası isteniyor. Şahıs işletmesi mi kurmak gerekli?
3- Ayrıca aynı platformda dropshipping yaptığınız firmanın da olması durumu olursa nasıl bir yol izleniyor?
Hazır bilen birini bulmuşken sorayım dedim; cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler

1- Kargoda gönderici ismi olarak nasıl oluyorsa benim adım soyadım ve cari ünvanım (mağazamın adı) yer alıyor. Şu şekilde: Murat Çuka (Puzzle Merchandise)
2- Gittigidiyor İpsizcambaz gibi bazı pazar yerleri vergi levhası istemiyor. Ancak N11, Trendyol gibi siteler için evet şahıs şirketine ihtiyacın var.
3- Zaten her platformda dropshipping yapanlar var. Sen de fark etmişsindir aynı görsel aynı açıklama ile onlarca ürün var sadece fiyatında ufak tefek oynamalar oluyor. Bu noktada aklında bulunması gereken insanların ücretsiz kargo seçeneğini daha çok sevmesi. Yani 25TL olan ürüne 5TL kargo parası koymak yerine 30TL'den ücretsiz kargo olarak satış yaparsan müşteri diğer kişiyi değil seni tercih eder. Ben pazar yeri satışını hiç yapmadım. Benim firmam baskılı hediyelik eşya satışı yapıyordu. Pazar yeri satışlarında da mali fatura istiyordu. Ancak fatura kesmek istemediğim için doğrudan gönderim yapıyordum. Böyle olunca da firma faturayı kendisi kesip vergileri benim adıma ödüyordu.

Pazaryeri satışlarına başlamadan önce Instagram'dan satış yapmayı denemeni öneririm. E-Ticaret'te ilk adım hemen hemen her zaman Instagram'dır. Zaten müşteriler çoklukla önce ürün hakkında soru sorup öyle satın almayı seçiyor. Hani bana görseli atıp da şunu Galaxy S20'ye baskıla diyen hiç olmadı. Onun yerine kılıflar nasıl falan diye sorup öyle görseli atıyorlardı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Time Traveler
(20-01-2021 Saat: 18:20)kutleloove Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-01-2021 Saat: 01:03)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Peki hocam,

1- Kargoda gönderici ismi olarak nasıl oluyorsa benim adım soyadım ve cari ünvanım (mağazamın adı) yer alıyor. Şu şekilde: Murat Çuka (Puzzle Merchandise)
2- Gittigidiyor İpsizcambaz gibi bazı pazar yerleri vergi levhası istemiyor. Ancak N11, Trendyol gibi siteler için evet şahıs şirketine ihtiyacın var.
3- Zaten her platformda dropshipping yapanlar var. Sen de fark etmişsindir aynı görsel aynı açıklama ile onlarca ürün var sadece fiyatında ufak tefek oynamalar oluyor. Bu noktada aklında bulunması gereken insanların ücretsiz kargo seçeneğini daha çok sevmesi. Yani 25TL olan ürüne 5TL kargo parası koymak yerine 30TL'den ücretsiz kargo olarak satış yaparsan müşteri diğer kişiyi değil seni tercih eder. Ben pazar yeri satışını hiç yapmadım. Benim firmam baskılı hediyelik eşya satışı yapıyordu. Pazar yeri satışlarında da mali fatura istiyordu. Ancak fatura kesmek istemediğim için doğrudan gönderim yapıyordum. Böyle olunca da firma faturayı kendisi kesip vergileri benim adıma ödüyordu.

Pazaryeri satışlarına başlamadan önce Instagram'dan satış yapmayı denemeni öneririm. E-Ticaret'te ilk adım hemen hemen her zaman Instagram'dır. Zaten müşteriler çoklukla önce ürün hakkında soru sorup öyle satın almayı seçiyor. Hani bana görseli atıp da şunu Galaxy S20'ye baskıla diyen hiç olmadı. Onun yerine kılıflar nasıl falan diye sorup öyle görseli atıyorlardı.

Anladım, instagram üzerinden satış aklımda vardı. Başlangıç için daha zahmetsiz duruyor. Teşekkürler cevapladığınız için ✋
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-01-2021 Saat: 19:53)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-01-2021 Saat: 18:20)kutleloove Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-01-2021 Saat: 01:03)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Peki hocam,

Anladım, instagram üzerinden satış aklımda vardı. Başlangıç için daha zahmetsiz duruyor. Teşekkürler cevapladığınız için ✋

Dostum teşekkür butonu sağ tarafta :))
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:dest -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping