Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yurt dışındaki devlet üniversiteleri(örn: lefke üni)
Eba'dan üniversitelere bakarken, yurt dışında bulunan fakat devlete ait olan üniversitelere rastladım.
QFSXGa.png

Atıyorum; bu üniversiteyi seçsem, ne gibi işlemler yapmam gerekir veya ne gibi maddi/manevi sonuçlar doğurur? Bilgisi olan yazabilir mi?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-10-2020 Saat: 22:16)#JustWatch Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Eba'dan üniversitelere bakarken, yurt dışında bulunan fakat devlete ait olan üniversitelere rastladım.
QFSXGa.png

Atıyorum; bu üniversiteyi seçsem, ne gibi işlemler yapmam gerekir veya ne gibi maddi/manevi sonuçlar doğurur? Bilgisi olan yazabilir mi?

Bildiğim kadarıyla Kıbrıs'ta devlet üniversitesi yok. Oranın kendine has bir sistemi var. Oraya gittiğinde buna ayak uydurman gerekecek. Ayrıca Kıbrıs çok pahalı bir şehir.

Üniversitenin sitesindeki açıklama:

Alıntı:Kıbrıs Bilim Vakfı tarafından kurulan ve 1990 yılında faaliyete geçen Devlet Vakıf üniversitesidir. Türkiye Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından kurulduğu ilk yıldan itibaren tüm bölümlerine denklik almıştır.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(31-10-2020 Saat: 01:02)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-10-2020 Saat: 22:16)#JustWatch Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Eba'dan üniversitelere bakarken, yurt dışında bulunan fakat devlete ait olan üniversitelere rastladım.
QFSXGa.png

Bildiğim kadarıyla Kıbrıs'ta devlet üniversitesi yok. Oranın kendine has bir sistemi var. Oraya gittiğinde buna ayak uydurman gerekecek. Ayrıca Kıbrıs çok pahalı bir şehir.

Alıntı:Kıbrıs Bilim Vakfı tarafından kurulan ve 1990 yılında faaliyete geçen Devlet Vakıf üniversitesidir. Türkiye Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından kurulduğu ilk yıldan itibaren tüm bölümlerine denklik almıştır.

Kıbrısın pahalılığıyla alakalı bir mesele değil, bir çok üniversite gördüm bakarken... merak ettiğim o ülkeye giderken(pasaport, vize vb.) ve o ülkeye gittiğimizde harcayacağımız temel barınma masrafları dışında özel bir masraf çıkıyor mu?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(31-10-2020 Saat: 01:06)#JustWatch Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(31-10-2020 Saat: 01:02)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
QFSXGa.png

Kıbrısın pahalılığıyla alakalı bir mesele değil, bir çok üniversite gördüm bakarken... merak ettiğim o ülkeye giderken(pasaport, vize vb.) ve o ülkeye gittiğimizde harcayacağımız temel barınma masrafları dışında özel bir masraf çıkıyor mu?

Kıbrıs'ta okuyan TC öğrencileri için ekstra bir masraf yok. Vakıf üniversiteleri öğrenim ücreti alırlar ama %100 burslu olarak okursanız bu ücreti de ödemezsiniz.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: #JustWatch , MMStheHoly

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping