Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Soruya Cevap: Forumu nasıl böyle büyüttünüz ?
#1
Burada, Özel Mesaj ile gelmiş bir soruya genel cevap veriyorum. 
Soru şuna benzer: Bu forumu nasıl büyüttünüz, nasıl bukadar üye çektiniz.... v.b. 

Öncelikle bu hiç kolay olmadı. 10tl.net 2008 yılında kuruldu, yaklaşık 12 yıldır hizmet veriyor. Başından beri, adeta bir çocuğu büyütür gibi ilgilendik. Tek başıma ilgilenmem de pek mümkün değildi, görevliler oldu, görevlilerle iyi kötü birçok hatıramız oldu. 

Her gün forumla ilgilendik, gerek içeriği, gerek görüntüsü, şikayetler, kurallar, kurallara uymayanlar v.b. 

Ayrıca, burası sadece bir forum değil, aynı zamanda "ücretsiz forum açılabilen bir platform". Bu nedenle, yeni forum açanlar hep oldu, bunların soruları, sorunları oldu, Onlara yardım gerekti. Yani, aktiflik biraz da buradandı. 

Aynı zamanda, güncel tartışmalardan uzak, evrensel bir site/forum olmaya çalıştık. Kimseyi ötekileştirmeden, temel insani değerlerde buluştuk (bkz: imzam). Hakaret içermeyen hemen her tür yorumlara açık olduk (bazılarının içeriği yanlış/taraflı olsa bile). 

Forumların öldüğünün iddia edildiği son birkaç ayda bile, bakıyorum (sadece destek.10tl.net üzerinde) bine yakın konu açılmış. Güzel bir ortam olunca, güzel bir hizmet yapınca, bir şekilde kullanıcı geliyor. 

Umarım sorunuza cevap olmuştur, başka sorularınızı buraya yazabilirsiniz, özelden de sorabilirsiniz farketmez..
----------------
"Ana prensibimiz insana saygı" dedik, kimileri bunu yanlış anladı, sürekli tepemize çıktı. 
Bundan sonra ana prensibim: "isteyen istediği yere gitsin". Forumda sürekli negatif enerji yayanları, hakaret edenleri ya da hakaretimsi yazanları dahi banlayacağım. Forumda etkileşim azalacakmış umuruda değil. Yıllarca negatif enerjili insanlara katlandığım yeter.. 

Sonra duymadım, bilmiyordum yok.. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
10tl.net Geneli (Forum açma v.b.) Kurallar: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=25433

twitter.png https://twitter.com/10tlnet
discord.png https://discord.gg/fUC7A2W
email.png  info (at.) 10tl.net
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Ciri
#2
Bir soru da benden; Günde onlarca konu açılan forum nasıl haftada 1-2 konu açılır hale geldi?
Büyük ihtimal bahsettiğiniz 10tl.net geneli ayda 1.000 konununda 900'ü falan bot&spam konulardır.
Başarınıza değinecek olursam, Türkiye'de tek olan bir sistem yaptınız zamanında, bedava site diyince ya akla tr.gg gelirdi ya da 10tl.net.
Sene 2012 civarında ortaokul 2. sınıfa giderken sıra arkadaşımla araştırıp bulmuştuk 10tl.net'i, şu an ise 2. kez üniversite sınavına hazırlanıyorum, burada büyüdük. İyi ki o zaman tanışmışım 10tl.net ile çünkü bugün beni geçindirebilecek seviyede internet üzerinden maddiyat kazanıyorsam bu 10tl.net üzerinde edindiğim tecrübeler sayesindedir. Evet hep yermemek lazım, biraz da iyi yönleri görelim. Kim olduğum önemli değil, bu hesabı da banlarsınız zaten. Uzun süre sonra uğrayayım dedim bu konuyu görüp bir şeyler yazdım, kolay gelsin.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#3
Ben bide şunu merak ediyorum . siz 10tl.net kurucusunuz kişisel olarak siz kimsiniz nerde yaşıyorsunuz sosyal medya vb bir platformda aktifmisiniz . ve son sorum 10tl.net üzerinden açtığım forumdan para kazanabilirmiyim
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
#4
Her sitenin diğer sitelerde de olduğu gibi popüleritesi vardır.Bu siteye ilk geldiğim yıl aynı böyleydi fakat yaza doğru aktif bir site oldu.Bir konu açıldığında 10,15 teşekkür verenleri görerdik.Yetkili alımlarında ciddi bir rekabet vardı.Şuan baktığımda o günlerin doların 3 tl olduğu , ırkçılığın , koronanın olmadığı güzel günlerdi.2020'den nasibini bu sitede aldı.

Kuruluş > Yükseliş > Normal İlerleme > Yükseliş > Çöküş > Çöküş

Forum ciddi anlamda kan kaybetti.Yapacak tek şey var geleceği beklemek.Redditle beraber bir nebze forumlar kullanıma geri dönecek gibi bir şey oldu ama redditde eskisi gibi değer görmüyor.Forumlar artık bir yazılımın,bir oyunun forumu olarak kullanılıyor.Artık eğlencesine forum açmak tamamen zaman kaybı.

Jk4COs.png
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: WualHasan06


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiReklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:iyib -

Online Shopping App