Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tasarım öneri
GGp9Dy.jpg
merhabalar, kendi tasarım sitemi açmak üzere websitenin tasarımını kodlayarak başlangıcımı yaptım. şuan index sayfası bu şekildedir, istek olursa responsive halinide gösterebilirim. herhangi bir önerisi olan lütfen yorum olarak yazsın. teşekkürler. (siyah yerler sitenin adı olduğundan reklam olmasın diye kapattım)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Alex. , Adolf Hitler
Elinize sağlık çok güzel olmuş :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-03-2020 Saat: 23:50)Alex. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık çok güzel olmuş :)

teşekkürler. tasarım hakkında öneriniz var mı? belirtirseniz sevinirim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tasarımın bütün hali gayet güzel, genelde bu tarz* kurumsal işlerde siyah yerine gri/beyaz kullanılır alıcı karşısında yaratılacak izlenim açısından. Neden biz kısmı da çok sade olmuş bu arada, icon ve görsellerle desteklenebilir müşteri yorumları katılabilir.
Ellerinize sağlık.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-03-2020 Saat: 23:54)ASi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tasarımın bütün hali gayet güzel, genelde bu tars kurumsal işlerde siyah yerine gri/beyaz kullanılır alıcı karşısında yaratılacak izlenim açısından. Neden biz kısmı da çok sade olmuş bu arada, icon ve görsellerle desteklenebilir müşteri yorumları katılabilir.
Ellerinize sağlık.

kurumsal tasarımların nasıl olduğunun farkındayım, amacım birazdaha gençlere yönelik olması "göze daha hoş gözükmesi" o sebeplen biraz alışılmışın dışına çıktım. müşteri yorumları için ayrı bir referans sayfası açmayı düşünüyordum, önerinizi dikkate alacağım. yorumunuz için teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Elinize sağlık. Birkaç öneriyi madde halinde yazayım size:

• Arkaplanı siyah olarak kullanmanız yazıları tek renk yapmanızı zorunlu kılıyor. Bu yüzden bütün yazılar beyaz ve hepsi dikkat çektiği için asıl hedeflenen noktalar kullanıcıya direkt olarak gösterilemiyor. Beyaz arkaplan kullanabilirsiniz.
  • Neler yapıyoruz kısmındaki ikon seçiminiz gayet güzel. İkonlarınızın beyaz arkaplanda daha iyi duracağını düşünüyorum. Oradaki başlıkları da biraz daha büyültebilirsiniz. Başlıkları siyah, alt açıklamaları biraz daha gri tonlarında yapsanız daha iyi olabilir. 
  • Neler yapıyoruz, neden biz başlıklarındaki yerlerde gölgeyi kaldırabilirsiniz. Siyah gölge çok kullanılmaz; gölgenin saydamlığını azaltabilir veya rengini griye çekebilirsiniz. Fikrimce hiç kullanmayın daha iyidir. Beyaz arkaplan kullanırsanız bu mor kısımlara hafif gölge ekleyebilirsiniz. Ama çok aşırı şekilde vermeyeye dikkat edin.  
  • (Gölgelerin hafifliğine dikkat)
    https://cdn.dribbble.com/users/2168202/screenshots/6617690/pet_adoption_2x.png
  • Footer kısmında hakkımızda kısmı beyaz yazı, diğer kısımlar gri gitmiş. Hepsini gri yapabilirsiniz genelde footerde biraz daha kapalı renkler tercih edilir. (Bkz: audiojungle)
  • Font konusunda poppins veya kollektif kullanabilirsiniz.
  • Paragraf yazılarında satır boşlukları ile ilgili bir hesap var onu kullanabilirsin. (FontBoyutu x 1,5) Bu sayede yazıların daha kolay okunacaktır.  (yani %120 - %160 arası)
    https://www.instagram.com/p/B8nlh9SA_0T/
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(03-03-2020 Saat: 01:28)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık. Birkaç öneriyi madde halinde yazayım size:

• Arkaplanı siyah olarak kullanmanız yazıları tek renk yapmanızı zorunlu kılıyor. Bu yüzden bütün yazılar beyaz ve hepsi dikkat çektiği için asıl hedeflenen noktalar kullanıcıya direkt olarak gösterilemiyor. Beyaz arkaplan kullanabilirsiniz.
  • Neler yapıyoruz kısmındaki ikon seçiminiz gayet güzel. İkonlarınızın beyaz arkaplanda daha iyi duracağını düşünüyorum. Oradaki başlıkları da biraz daha büyültebilirsiniz. Başlıkları siyah, alt açıklamaları biraz daha gri tonlarında yapsanız daha iyi olabilir. 
  • Neler yapıyoruz, neden biz başlıklarındaki yerlerde gölgeyi kaldırabilirsiniz. Siyah gölge çok kullanılmaz; gölgenin saydamlığını azaltabilir veya rengini griye çekebilirsiniz. Fikrimce hiç kullanmayın daha iyidir. Beyaz arkaplan kullanırsanız bu mor kısımlara hafif gölge ekleyebilirsiniz. Ama çok aşırı şekilde vermeyeye dikkat edin.  
  • (Gölgelerin hafifliğine dikkat)
    https://cdn.dribbble.com/users/2168202/screenshots/6617690/pet_adoption_2x.png
  • Footer kısmında hakkımızda kısmı beyaz yazı, diğer kısımlar gri gitmiş. Hepsini gri yapabilirsiniz genelde footerde biraz daha kapalı renkler tercih edilir. (Bkz: audiojungle)
  • Font konusunda poppins veya kollektif kullanabilirsiniz.
  • Paragraf yazılarında satır boşlukları ile ilgili bir hesap var onu kullanabilirsin. (FontBoyutu x 1,5) Bu sayede yazıların daha kolay okunacaktır.  (yani %120 - %160 arası)
    https://www.instagram.com/p/B8nlh9SA_0T/

yorumlarınız için hepinize teker teker teşekkür ederim. sanırım beyaz tema daha çok dikkat çekecektir, bunu düşündüğümden bu temayı kodlarken beyaz halinde de ufak bir kodlama yapmıştım. önerilerinizi uygulayıp tekrardan bi tasarım analizi yapmak isterim sizinle beraber. tekrardan teşekkür ederim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Time Traveler
İdare eder
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Body background benim hoşuma gitmedi.
Menü kısımı geliştirilebilir.
Bu renklere ısınamadım nedense.

Eline sağlık.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(03-03-2020 Saat: 02:08)Forumdünyası Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İdare eder
lol
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(03-03-2020 Saat: 02:18)Hoffa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Body background benim hoşuma gitmedi.
Menü kısımı geliştirilebilir.
Bu renklere ısınamadım nedense.

Eline sağlık.
Menü kısmına daha birşey ekleneceğini düşünmüyorum, her açıdan kusursuz bence responsive dahil. renkler için hala düşünce sürecindeyim, sanırım hem aydınlık hem karanlık tema ekleyeceğim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu tür tasarımlarda göze daha hoş gözükebilmesi için üç rengin ele alınması gerekiyor. Yani bu tasarımı yaparken üç renk dışına çıkmamanız gerekiyor, eğer örnek isterseniz bir header yapıp buraya atarım.

Bu tür tasarımlarda fontawesome kullanılması önemlidir, göze daha hoş ve çarpıcı bir tasarım çıkarırsınız.
https://instagram.com/alphazzers
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
fontu değiştirip boyutlariyla oynarsaniz daha güzel görüneceğini düşünüyorum. ayni zamanda slideri daha etkili kullanabilirsiniz. ellerine sağlık guzel iş
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(03-03-2020 Saat: 16:05)blackbear Nickli Kullanıcıdan Alıntı: fontu değiştirip boyutlariyla oynarsaniz daha güzel görüneceğini düşünüyorum. ayni zamanda slideri daha etkili kullanabilirsiniz. ellerine sağlık guzel iş

fontu poppins veya raleway olarak düşünüyorum. slider zaten handle hover 2 katman var sağ tarafa kaydırırsan mouse u mor taraf gözükür sol tarafa kaydırırsan gri taraf gözükür, işte öyle küçük şımarıklık olsun dedim sitede:D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(03-03-2020 Saat: 15:46)#Captain Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu tür tasarımlarda göze daha hoş gözükebilmesi için üç rengin ele alınması gerekiyor. Yani bu tasarımı yaparken üç renk dışına çıkmamanız gerekiyor, eğer örnek isterseniz bir header yapıp buraya atarım.

Bu tür tasarımlarda fontawesome kullanılması önemlidir, göze daha hoş ve çarpıcı bir tasarım çıkarırsınız.

content div'de fontawesome kullanacağım birşey bulamadım zaten iconlar yetmiştir diye düşünüyorum, renk kısmına gelirsek ana renkler zaten siyah, mor ve beyaz. umarım daha güzel sonuçlarla tekrardan bi konu açabilirim buraya. yorumlarınız için teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

WTSupport | Torrent - ZULA - The Forest Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping