Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuantum bilgisayarların çalışma mantığı nedir?
Kuantum bilgisayarların çalışma mantığı nedir?

Özellikle videoları sırasıyla izlemeye çalışın; o zaman daha iyi anlayabilirsiniz. Ağır bir konu açıkçası ama en azından içeride neler oluyor onu öğreniyoruz. Beynini zorlamak isteyen arkadaşlara gelsin :)

Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: berartdmr , blackbear
Türkiye'de hala insanlar 100 nanometre üstü işlemciler kullanıyor bize 500 yıla falan gelir herhalde.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bir sorum olacak; bu normal bilgisayarlar ile çok büyük for/while döngüleri kuramıyoruz. Kurduğumuzda ya biraz vakit sonra gerçekleşiyor ya da bilgisayar çöküyor. Örneğin for döngüsü 900.000.000.000.000 kez çalışırsa bilgisayar maalesef ki çöküyor, hiç yoktan benimki öyle :) Kuantum bilgisayarlarda for döngüsü bu sayının katbekat fazlası kadar çalışabilir mi?
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(07-02-2020 Saat: 23:27)mehmetext Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bir sorum olacak; bu normal bilgisayarlar ile çok büyük for/while döngüleri kuramıyoruz. Kurduğumuzda ya biraz vakit sonra gerçekleşiyor ya da bilgisayar çöküyor. Örneğin for döngüsü 900.000.000.000.000 kez çalışırsa bilgisayar maalesef ki çöküyor, hiç yoktan benimki öyle :) Kuantum bilgisayarlarda for döngüsü bu sayının katbekat fazlası kadar çalışabilir mi?

Muhtemelen evet çünkü bu tür işlemler için geliştirilmiş makineler bunlar. 3. videoyu 4:30'dan itibaren izlersen bu tür bilgisayarların daha çok yüksek iterasyonlar içeren matematiksel işlemlerde kullanılmasının hız konusunda katkı sağlayacağını söylüyor.
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Videoları izleyememiştim, izlemeye çalışacağım hocam. Teşekkürler :)
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

WTSupport | Torrent - ZULA - The Forest Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping