Internet Ve Bilisim Hizmetleri Zamanhost.com

Bu hastalik sizde de olabilir mi? Guatr Hastaligi ve Belirtileri

Anket Başlığı: Sizce bu eklenti yapılmalı mı?
Yapılmalı
71.43%
10 71.43%
Yapılmamalı
28.57%
4 28.57%
Katılımcı sayısı: 14 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hikaye (Durum) Eklentisi (2020)
Lightbulb 
Ads-z.png

Hikaye (Durum) Eklentisi (2020)
NOT:
Bu konuda bulunanların hepsi sadece fikirden/benim görüşümden ibarettir.

Yeni bir fikir...

Bildiğiniz gibi, çoğu sosyal medya sitelerinde Hikaye (Durum) sistemi var. Çoğu kişi, istediği zaman anlık güncelleme yapabiliyor. İstediği fotoğrafı, istediği videoyu vs. hikaye sisteminde paylaşabiliyor. Fotoğraf veya videoya GIF vb. şeyler ekleyebiliyor. Bu paylaştığı fotoğrafları/videoları siteyi kullananlar görebiliyor. Bu paylaşılan hikayeler 24 saat sonra siliniyor. Hatta, kullanıcılar kendi ekledikleri hikayeleri hangi kullanıcıların gördüğünü bile görebiliyorlar. Ben de bu sistemi MyBB Eklentisi olarak yapalım diyorum. Tabii önce eklentiye uyum sağlayabilecek bir tema geliştirilmeli. 

Bu nasıl eklenti olarak yapılır ki?

Ben de bunu düşündüm, fakat basitten başlayarak zamanla geliştirilebileceğini düşünüyorum. Sonuçta imkansız bir şey değil. Bu yapılır ise büyük bir fikir gerçekleşir, ve forum sitelerine olan ilgi biraz daha artar diye düşünüyorum. Ayrıca çok kullanışlı olur. Yapılmayı düşünülür ise seve seve kodlama yardımcı olurum.

@admin @TaaRRuz
developer
İletişim: james@10tl.net

OEJZ.gif

(geliştirme çabaları.)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: admin , NextWorld , atakaj
Güzel bir öneri, bence yapılmalı.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Aisha*
Bencede oldukça güzel bir öneri, burada kullanılması düşünülmese bile yapılmasını isterim :)
-NEXTWORLD
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
1
Cevapla PGM
(19-01-2020 Saat: 23:10)atakaj Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Güzel bir öneri, bence yapılmalı.

(19-01-2020 Saat: 23:34)NextWorld Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bencede oldukça güzel bir öneri, burada kullanılması düşünülmese bile yapılmasını isterim :)

Sağolun.
developer

OEJZ.gif

(geliştirme çabaları.)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Evet, bencede yapılmalı diye düşünüyorum. @admin
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
WZYNqY.gif
1
Ara
Cevapla PGM
Öncelikle, Aisha'yı tebrik ediyorum. Çünkü, şimdiye kadar çoğu istek, "şu yapılsın, bu yapılsın" gibisinden iken, Aisha, hem "şunu öneriyorum" diyerek bir öneri getirdi, hem de "ben de yapmaya çalışırım/yardım ederim" dedi, bu açıdan tebrik ediyorum.

Fikir fena değil, yapabilirseniz, inceleyip sisteme ekleyebilirim. Takıldığınız yer olursa bana yazarsınız ya da bu konunun altına.
İyi forumlar.
Ana prensibimiz "İnsana Saygı" Amacımız sadece para kazanmak ya da geyik değil, aynı zamanda faydalı şeyler yapmak. sadece para kazanmak olsaydı, yapılacak birçok şey vardı...  Haksızlığa uğrayan varsa sırayla diğer görevlilere, sonra adminlere, tatmin olmazlarsa da bana yazabilirler. Elimizden geldiği kadar adaletli olmaya, evrensel hukuk kaidelerine uymaya çalışacağız. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Yeni Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Aisha* , kaRanLık-61 , TaaRRuz
(20-01-2020 Saat: 13:46)admin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle, Aisha'yı tebrik ediyorum. Çünkü, şimdiye kadar çoğu istek, "şu yapılsın, bu yapılsın" gibisinden iken, Aisha, hem "şunu öneriyorum" diyerek bir öneri getirdi, hem de "ben de yapmaya çalışırım/yardım ederim" dedi, bu açıdan tebrik ediyorum.

Fikir fena değil, yapabilirseniz, inceleyip sisteme ekleyebilirim. Takıldığınız yer olursa bana yazarsınız ya da bu konunun altına.
İyi forumlar.

Şu ana kadar ancak böyle bir şey yapabildim. Basitten başlarız demiştim zaten. Tasarımsal açıdan kötü gözükse de biraz düzenlemeyle oturtulabilir. Sonra bunun PHP kodlamasını yaparız. Böylece temeller atılmış olur.

Ads-z.png
developer

OEJZ.gif

(geliştirme çabaları.)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(21-01-2020 Saat: 00:14)Aisha* Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-01-2020 Saat: 13:46)admin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle, Aisha'yı tebrik ediyorum. Çünkü, şimdiye kadar çoğu istek, "şu yapılsın, bu yapılsın" gibisinden iken, Aisha, hem "şunu öneriyorum" diyerek bir öneri getirdi, hem de "ben de yapmaya çalışırım/yardım ederim" dedi, bu açıdan tebrik ediyorum.

İyi forumlar.

Şu ana kadar ancak böyle bir şey yapabildim. Basitten başlarız demiştim zaten. Tasarımsal açıdan kötü gözükse de biraz düzenlemeyle oturtulabilir. Sonra bunun PHP kodlamasını yaparız. Böylece temeller atılmış olur.

Ads-z.png

Bundan sonra, tasarım geliştirilebilir. Resim, video ekleme falan yapılabilir. Bu sadece temelleri. Aklımızdaki çok daha farklı.
developer

OEJZ.gif

(geliştirme çabaları.)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Takipteyim konuyu
İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.
(Hadis-i Şerif)
Cevapla PGM
(21-01-2020 Saat: 16:29)BySansar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Takipteyim konuyu

Gördüğüm kadarıyla sitenin çoğu takipte sanırım, bakalım. Yapmaya çalışacağız.
developer

OEJZ.gif

(geliştirme çabaları.)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güzel bir öneri, bence yapılmalı.
2
Ara
Cevapla PGM
Exclamation 
(19-01-2020 Saat: 21:40)Aisha* Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Ads-z.png

Bildiğiniz gibi, çoğu sosyal medya sitelerinde Hikaye (Durum) sistemi var. Çoğu kişi, istediği zaman anlık güncelleme yapabiliyor. İstediği fotoğrafı, istediği videoyu vs. hikaye sisteminde paylaşabiliyor. Fotoğraf veya videoya GIF vb. şeyler ekleyebiliyor. Bu paylaştığı fotoğrafları/videoları siteyi kullananlar görebiliyor. Bu paylaşılan hikayeler 24 saat sonra siliniyor. Hatta, kullanıcılar kendi ekledikleri hikayeleri hangi kullanıcıların gördüğünü bile görebiliyorlar. Ben de bu sistemi MyBB Eklentisi olarak yapalım diyorum. Tabii önce eklentiye uyum sağlayabilecek bir tema geliştirilmeli. 

Açıklama

- Evet, böyle bir projeye üst yönetim ile girişmiş bulunuyoruz. Onlarda şu an destekliyorlar, hatta site içindeki önceliklerimizin arasında yeni tema ve bir de bu eklenti var. Fakat biz böyle bir eklentiyi tek başımıza yürütemeyeceğimiz, sizlerin de her şeyi bizden/devletten (yani bizden) beklememeniz konusunda üst yönetim ile aynı kanıdayız.

- Burada anlık video/resim/metin (.mp4/png/gif) paylaşabilen, 24 saat içinde paylaştığımızı otomatik silen, kullanıcıların kendi paylaştıkları hikayeyi görebileceği bir eklentiden bahsediyoruz. Kulağa kolay gelebilir, ama işin kod kısmına girdiğimiz zaman yapmak istediğimiz şeyin içinden çıkamayız. Adım adım gideceğiz. Çok büyük hedefleri konuşursak, adım atamazsak olmaz...

- Ayrıca, bu eklentiyi sisteme oturttuktan sonra 10TL.NET Android Programı ile ilgilenmeyi düşünüyoruz. Arayüz tasarımını güncelleyip, bu sistemi ekleyeceğiz. Programın işlevselliğinin artması açısından iyi olur diye düşündük... Başka önerileriniz vs. var ise yazabilirsiniz.

Yazılımı Geliştirme Süreçleri

Tasarım

- Yazılımın özellikleri, yetenekleri ve arayüzlerinin tasarımı bu aşamada yapılmaya çalışılacaktır.

- Tasarımların modern, sade ve kullanıcılara güven veren tasarımlar olmasına özen gösterilmeye çalışılacaktır.

- Kullanıcıların, istediği özelliklere kolay ulaşabilmesi dikkate alınmaya çalışacaktır.

Kodlama

- Sonradan çıkabilecek isteklere, kolaylıkla cevap verebilecek şekilde bir kodlama yapılmaya çalışılacaktır.

- Projenin ekip tarafından bir takım çalışması halinde yönetilebilmesi, raporlanabilmesi sağlanmaya çalışılacaktır.

- Modüllerin hızlı çalışması için sayfa içerisinde aşırı sorgu olmamasına özen gösterilmeye çalışılacaktır.

Kontrol

- Önceden belirlenen isteklerin karşılanıp karşılanmadığı, doğru çıktıyı üretip üretmediği kontrol edilmeye çalışılacaktır.

- Güvenlik kontrolleri yaparak, yazılımdaki açıklar kapatılmaya çalışılacaktır.

- Stres testleri ile yazılımın dayanıklılığı kontrol edilmeye, gerekli yerlerde sorgular optimize edilmeye çalışılacaktır.

Yazılım geliştirme süreçlerinin daha iyi bir şekilde ilerleyebilmesi için, tüm aşamalarda ekiple iletişimde olmaya ve yönlendirmeye çalışacağım.

Ekip

- Her şeyi bizden/devletten (yani bizden) beklememeniz konusunda üst yönetim ile aynı kanıda olduğumuzu söylemiştim. Buna ek olarak, ekibe yeni kişiler arayışındayız. Ekip listesi yeri geldiğinde düzenlenecektir. Ekip listesi eklenecektir...

İlgili Kişiler

Alıntı:Yapacaksak sağlam bir şey yapalım, evrensel/dünya çapında bir şey olsun. 10TL'nin geleceği adına da uygun bir adım olur...
developer

OEJZ.gif

(geliştirme çabaları.)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu konuda genel fikrim gerçekten mükemmel bir fikir belki de daha erken yapılsa daha büyük etki yapardı. 10tl adına profesyonel görüşürüm kullanım miktarı aşırı olursa bu eklentinin yada yazılımın kaynakları aşırı tüketeceğini ve beklediğiniz etkiyi göstermeyecek kanısındayım. Yine de forulum yazılımı Mybb adına iyi bir şeyler olabilir. Umarım yararlı olur beklediğiniz etkiyi gösterir.
Ek olarak istenirse elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
- Saçma Konu Başlıklarına ve Özelden Destek Vermiyorum...!
Ücretli Her Türlü Script(MyBB,vB,smf,wordpress,phpBB,joomla,eschat,cms, vb.) Kurulumu ve Optimizasyon Yapılır.Ücretli Tema Tasarımı Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
1
Cevapla PGM
(26-01-2020 Saat: 02:21)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuda genel fikrim gerçekten mükemmel bir fikir belki de daha erken yapılsa daha büyük etki yapardı. 10tl adına profesyonel görüşürüm kullanım miktarı aşırı olursa bu eklentinin yada yazılımın kaynakları aşırı tüketeceğini ve beklediğiniz etkiyi göstermeyecek kanısındayım. Yine de forulum yazılımı Mybb adına iyi bir şeyler olabilir. Umarım yararlı olur beklediğiniz etkiyi gösterir.
Ek olarak istenirse elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım.

Evet, eşi benzeri görülmeyen (en azından şu andaki hali ile eşi benzeri görülmeyen) bir fikir. Evet, dediğinize katılıyorum. Daha erken yapılsa daha büyük etki yaratırdı. Fakat oturup beklemektense fikir üretip, proje haline geçirip hayata geçirmek daha iyi değil mi? Kaynakları aşırı tüketme konusunda ise, modüllerin hızlı çalışması için sayfa içerisinde aşırı sorgu olmamasına özen gösterilmeye çalışılacak. Görüşünüz için teşekkürler.

Yardıma ihtiyacımız olursa, size ulaşırız.
developer

OEJZ.gif

(geliştirme çabaları.)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sözde sözlük olan arkadaşımız için:
1- "Fakat," değil "Fakat". bağlaçlardan sonra virgül kullanılmaz.
2- "yetenekleri, ve" değil, "yetenekleri ve". Virgül kullanmak gereksiz.
Bunlar kendini geliştirebilmen için sadece önerilerimdir.
Eyvallah eleştirirsin de, geliştirir misin?

1pAza1.png
HTML CSS jQuery Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
1
1
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu projenin aşama durumu nedir şuanda Aisha?
Başlandı mı?
Şuan da ki mybb eklenti yapısını incelemedim ne kadar değişti ya da neler oldu bilmiyorum.Ben son eklenti gagkeywords yazmıştım heralde 2-3 sene den fazlası vardır. O yüzden yapıya hakim değilim ama kimse bir şeylerin ucunda başlayamazsa ben düz php de mysql de yazarım entegresini muhtemelen adminimiz yapabilir? @admin
“Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün,
şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır !"
Hz. Ali (r.a)

Adımı unutur seni unutmam çocuk!

Goethe diyor ki; Para ile insan ilişkisi şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-01-2020 Saat: 21:03)TaaRRuz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu projenin aşama durumu nedir şuanda Aisha?
Başlandı mı?
Şuan da ki mybb eklenti yapısını incelemedim ne kadar değişti ya da neler oldu bilmiyorum.Ben son eklenti gagkeywords yazmıştım heralde 2-3 sene den fazlası vardır. O yüzden yapıya hakim değilim ama kimse bir şeylerin ucunda başlayamazsa ben düz php de mysql de yazarım entegresini muhtemelen adminimiz yapabilir? @admin

Şu an başlanmadı, ama başlayacağız. Ekibe alım yapıyoruz.

Benim de PHP bilgim var. En son birkaç gün önce bir eklentide düzenleme yapıp @admin beye iletmiştim. Yani ben de yardımcı olacağım. PHP bilgim var.

Fikriniz olumlu sanırım, ankete oy vermişsiniz. Öneriniz vs. var mı?
developer

OEJZ.gif

(geliştirme çabaları.)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-01-2020 Saat: 21:40)Aisha* Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27-01-2020 Saat: 21:03)TaaRRuz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu projenin aşama durumu nedir şuanda Aisha?
Başlandı mı?
Şuan da ki mybb eklenti yapısını incelemedim ne kadar değişti ya da neler oldu bilmiyorum.Ben son eklenti gagkeywords yazmıştım heralde 2-3 sene den fazlası vardır. O yüzden yapıya hakim değilim ama kimse bir şeylerin ucunda başlayamazsa ben düz php de mysql de yazarım entegresini muhtemelen adminimiz yapabilir?  @admin

Benim de, PHP bilgim var. En son 3 gün önce bir eklentide düzenleme yapıp @admin beye iletmiştim. Yani, ben de yardımcı olacağım. PHP bilgim var.

Güzel o halde doğrudan eklenti halinde yaparız. Önerim şuan için yok aşama kaydettikçe şekillendiririz. Tasarımı sonradan da giydiririz gerekirse, en azından taslak olarak başlayalım tasarımcı beklemeden.
“Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün,
şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır !"
Hz. Ali (r.a)

Adımı unutur seni unutmam çocuk!

Goethe diyor ki; Para ile insan ilişkisi şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-01-2020 Saat: 21:46)TaaRRuz Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27-01-2020 Saat: 21:40)Aisha* Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Başlandı mı?
Şuan da ki mybb eklenti yapısını incelemedim ne kadar değişti ya da neler oldu bilmiyorum.Ben son eklenti gagkeywords yazmıştım heralde 2-3 sene den fazlası vardır. O yüzden yapıya hakim değilim ama kimse bir şeylerin ucunda başlayamazsa ben düz php de mysql de yazarım entegresini muhtemelen adminimiz yapabilir?  @admin

Benim de, PHP bilgim var. En son 3 gün önce bir eklentide düzenleme yapıp @admin beye iletmiştim. Yani, ben de yardımcı olacağım. PHP bilgim var.

Güzel o halde doğrudan eklenti halinde yaparız. Önerim şuan için yok aşama kaydettikçe şekillendiririz. Tasarımı sonradan da giydiririz gerekirse, en azından taslak olarak başlayalım tasarımcı beklemeden.

- Adım adım gideceğiz. Çok büyük hedefleri konuşursak, adım atamazsak olmaz...

https://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=15

Yeni farkettim, burada benim bahsettiğim eklenti fikrinin bir kısmı yapılmış. (Metin ile durum ekleme.) Eklenti yapımcısı düzenlemeye/geliştirmeye izin veriyor ise bundan ilerleyelim.

@admin @Taarruz
developer

OEJZ.gif

(geliştirme çabaları.)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Cloudinary kullanabilirsiniz. Sunucu olarak.
IMG-20190825-204133.jpg
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: ByKirito, 7 Ziyaretçi

500000 -