Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Üslubumuz Kimliğimiz Midir? [TARTIŞIYORUZ]
Üslubumuz Kimliğimiz Midir?
Sosyal medyada gördüm, tartışmayı buraya da taşımak istedim.

Örneğin evlilik aşamasında olan bir çiftin birbirine karşı "evime televizyon sokmam" demesi yerine "Evde televizyon olmasa daha çok muhabbet olmaz mı?" demesi arasında bir uçurum yok mudur?

Veyahut "ev işi yapmam" diyen bir partnerin "ev işlerinde bana yardım edersen birlikte daha çok vakit geçirebiliriz" demesi daha güzel değil midir?

Üslubumuzun kimliğimiz olduğunu, karakterimizi yansıttığını düşünüyorum.
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bence üslup, kim olduğunu belirlemez. Kim olduğunu gösterir. Kimliğini yaşadıkların, gördüklerin, duydukların belirliyor. Kibar bir üslubunun olması senin kibar bir insan olduğunu gösteriyor, ama seni kibar bir insan yapmıyor mesela.

Birçok faktör var kimliğini belirleyen. Bence ana sebep coğrafya. Şahsiyet’te bir replik vardı, çok hoşuma gitmişti; "Bence burçlar doğum tarihine göre değil, doğum yerine göre belirlenmeli." diyordu replikte. Tabii üstte yazdığım gibi; nasıl yetiştirildiğin, neleri gördüğün, neleri duyduğun asıl kimliğini belirliyor. Ana sebep olarak coğrafyayı yazmamın sebebi de; bütün bunların hepsini en çok bulunduğun coğrafya ve onun geçmişi belirliyor.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: ASi , Gameiro.
(27-12-2019 Saat: 02:54)atakaj Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bence üslup, kim olduğunu belirlemez. Kim olduğunu gösterir. Kimliğini yaşadıkların, gördüklerin, duydukların belirliyor. Kibar bir üslubunun olması senin kibar bir insan olduğunu gösteriyor, ama seni kibar bir insan yapmıyor mesela.

Birçok faktör var kimliğini belirleyen. Bence ana sebep coğrafya. Şahsiyet’te bir replik vardı, çok hoşuma gitmişti; "Bence burçlar doğum tarihine göre değil, doğum yerine göre belirlenmeli." diyordu replikte. Tabii üstte yazdığım gibi; nasıl yetiştirildiğin, neleri gördüğün, neleri duyduğun asıl kimliğini belirliyor. Ana sebep olarak coğrafyayı yazmamın sebebi de; bütün bunların hepsini en çok bulunduğun coğrafya ve onun geçmişi belirliyor.

Bu cevap da güzel. Coğrafya da kimliğimizi belirleyen sebeplerden birisi... Forumun asıl amacı tartışma diyip insanları eleştirmektense bu konular üzerine tartışılmalı mesela. Ses arttıkça çeşitlilik artıyor görüş konusunda.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: atakaj
"Bana sorsalar ne kürt, ne Türk olmak isterim,
ortadoğu vatandaşı olmak isteyecek kadar enayi miyim
Bana sorsalar İsveçli olmak isterim.."
(Bir haber kanalına konuşan vatandaş'ın söylediği sözler)

Şahsıma göre insanın kimliğini doğduğu yerden önce doğmak istediği yer etkiler(tabii ki cidden istiyorsa) çünkü doğduğu yere değil doğmak istediği yere bağlıdır düşünceleri.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: ASi
(27-12-2019 Saat: 02:54)atakaj Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bence üslup, kim olduğunu belirlemez. Kim olduğunu gösterir.
Katılıyorum. Ek olarak üslup devamlı olarak gelişir. Bu gelişen üslup ise kim ve ne olduğunu değiştirir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: atakaj

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping