Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 Adımda Tembellikten Kurtulmak!
4 Adımda Tembellikten Kurtulmak!

Alıntı:"Tembellik, insanın kendini ustalıkla kandırma sanatıdır" -Beyhan Budak

Hepinize merhaba arkadaşlar, ben Mehmetext :D Bu yazım, bir şeyi yapmak isteyip de yapamayanlara gelsin (iki sıfır bir dokuzz). Bu yazımı sitemizde başlattığım "Nasıl yapacağımı biliyorum ama neden yapmadığım hakkında bir fikrim yok" adlı tartışmamız üzerine yazıyorum. Kendimce düşündüm acaba tembelliğimi yenmek ve motivemi arttırmak için neler yapabilirim diye. Böyle bir yazı yazmak geldi aklıma. Bu yazı hem bana da kaynak olmuş olur :D

Tembellik her insanın başlıca sorunlarından biridir. Ah şu insan tembel olmasa neler yapardı neler! Ah ben tembel olmasam şimdi bu site nerelere gelmişti nerelere :)) Bu yazımda naçizane birikimlerimden yararlanarak tembellikten nasıl kurtulacağımızı anlatacağım. Hadi şu lanet olası tembellikten kurtulalım dostum!

pexels-photo-135013.jpeg?auto=compress&c...pr=2&w=400

1) Beynimizi hazırlayalım!
Bizi kontrol edeni biz kontrol edelim hadi. O üşendiğiniz işi hallettiğinizi düşünsenize biraz :) İşinizi hallettikten sonra o anki hazzı düşünemiyorum! (Burada küçük bir dejavu oldum nedense).

- Dersini çalışmışsın, edindiğin bilgiler şu an beyninde işleniyor! Sınava tam gaz hazır oluyorsun.
- Projene yeni özellikler eklemişsin, herkes mutlu mutlu kullanıyor o özellikleri!
- Annenizin verdiği bakkal görevini yerine getirmişsiniz, bravo anneniz ile aranızdaki bağ +5 ilerledi! :D Hatta paranın üstüyle kendinize bir çikolata aldınız, oh mis.

Kısacası, üşendiğiniz işi hallettikten sonraki halinizi ve düşüncenizi hayal edin. İş bitmiş, kafa rahat, oh ne güzel hayat, değil mi? :))

pexels-photo-313690.jpeg?auto=compress&c...pr=2&w=400

2) Olay yerine gidelim!
Evet evet, kendinizi yenin ve olay yerine gidin! Olay yerine gidemeyecek kadar tembelseniz bırakın zaten, o işi siz yapamazsınız :)

- Ders mi çalışacaksınız? Hadi çalışma masanıza!
- Projenizi mi geliştireceksiniz? Hadi bilgisayarınıza!
- Anneniz "git ekmek al gel" mi dedi? Hadi bakkala! (Esnafın halini hatrını sormayı unutmayın).

startup-photos.jpg?auto=compress&cs=tiny...pr=2&w=400

3) Görevi parçalayalım!
Sakin, hırçınlaşmıyoruz! :D Eminim, aramızdaki çoğu kişinin

- "Off ya, şimdi kim çalışma masasına gidecek, kitabı açacak, o kocaman konuyu bitirecek, üstüne bir de 100 soru çözecek, ıyh şimdi bile yoruldum"
- "Off be, şimdi kim bilgisayarı açacak, proje oluşturacak, projeyi geliştirecek, üstüne bir de yetmezmiş gibi projedeki hataları fixleyecek, aman bee sonra yaparım sayarken bile yoruldum ben"
- "Off anne, şimdi kim bakkala gidecek, ekmek alacak, çay alacak, şeker alacak, bir de bunları eve getirecek, ben yoruldum anne bunları sayarken, sonra giderim yaa"

Gibi düşünceleri vardır, eminim. Bunu çözmenin de yolu var! Ne mi? Görevi daha küçük parçalara ayıracağız.

- Konu çalışıp soru mu çözeceksiniz? İlk göreviniz konunun ilk kısımlarını bitirmek olsun. Sonra konuyu bitirmek, gerisinde ise soruları parçalayarak çözmek.
- Projenizi mi geliştireceksiniz? İlk göreviniz bilgisayarı açmak olsun. Bas power tuşuna, açıl susam açıl. Aç editörü "Hello World!" yazmaya başla! Gerisi gelir zaten, o iş sende.
- Bakkala mı gideceksiniz? İlk göreviniz kapıdan dışarı çıkmak olsun.

Daha sonra görevinizin yavaş yavaş küçüldüğünü göreceksiniz. Yaptığınız kısmın yapmadığınız kısmı geçtiğinde zaten beyniniz sizi zorlayacak, hadi artık bitirelim şu işi diye. Artık oradan sonra freni patlamış kamyon gibi kimse sizi durduramayacak :D

youth-active-jump-happy-40815.jpeg?auto=...pr=2&w=400

4) Hayal ettiğimiz hazzı yaşayalım!
Ne de güzel çalıştık, değil mi? Fedakar olduk, görevimizi ertelemeden yerine getirdik. Şimdi dokunmayın keyfimize. İlk adımda beynimizi hazırlamasaydık bu işi bitiremezdik bence. Burada da yaptığımız gibi her işte ilk adımı atmamız gerekiyor dostlar. İlk adımdan sonra yine bir ilk adımı atarak ikinci adıma ulaşabiliriz. Hedefimize bir anda değil de adım adım ilerleyeceğiz. Hangi birimiz anında hedefine ulaşmış ki? Varsa da çıksın meydana anlatsın da biz de ulaşalım. Her birinizi çalışkan bir birey olarak görmek dileğiyle, görüşmek üzere!

Ha bu arada, bu ilk yazımdı. Kusurum varsa affola :)
Kaynak: https://www.lagaluga.biz/d/54-4-adimda-t...-kurtulmak
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
2
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Time Traveler , Ufufuk , Adolf Hitler , ASi , blackbear
Çok güzel, motive edici bir yazı olmuş. Eline emeğine sağlık. Esnaf önemli. :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Enerji dolu olan çok güzel bir paylaşım. Emeğine sağlık :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(27-12-2019 Saat: 00:01)ASi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel, motive edici bir yazı olmuş. Eline emeğine sağlık. Esnaf önemli. :)

Beğenmene sevindim Kaan abi. Esnafız sonuçta, onu da oraya sıkıştırayım dedim :)

(27-12-2019 Saat: 00:31)Ufufuk Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Enerji dolu olan çok güzel bir paylaşım. Emeğine sağlık :)

Teşekkürler :)
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform