Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8 yıllık üyenin kısmi itirafları
Önceki konuya yazı yazmam istendi sanırım konu kapalıydı.

Yazılacak çok bir şey yok. Bu forumda neredeyse kimseyle münakaşam olmamıştır. Forumun eski dönemlerindeki insanlar beni geliştirdi. Bu gelişim aşamasında benle birlikte gelişen bir çok da dostum oldu. Kendileriyle hala görüşmekteyim. Tek tek isim vermeyeceğim fakat sevgili dostlarım kendilerini biliyorlar. Sevdiğim, saydığım insanlar da kendilerini biliyorlar.

10TL sitesiyle yanılmıyorsam 7. sınıf başlarında tanıştım. Tanıyan bilir nickim en başından beri değişmemiştir. Amacım tamamen insanlara yardımcı olmaktı. O dönemler bu herkeste vardı. Adeta yardım için insanlar sayfa f5lerdi. Aklı selim insanların çokça aktif olduğu bir siteydi. O aralar MyBB de revaçtaydı. Haliyle insanlar o ne bu ne diye öğreniyordu. Grafikten anlayan insanlar da çoktu. Grafik konusunda da çok gelişmeme yardımcı olundu. Yani genel olarak MyBB 1.8 anılmaya başlayana kadar site zirve dönemindeydi.

Forumdakiler 1000. mesajında başvuru yaparken ben 2500. mesajımda grafiker olmuş birisiyim. Hiçbir zaman yetkiyi umursamadım. Forumda bir hiyerarşinin olduğunu düşünmedim. Çünkü herkesin amacı ortaktı. Fakat yetki için ağzından salya akıtanlar da sırıtmaktaydı.

Etliye sütlüye karışmayan biri olarak neden pat diye böyle bir şeyde beliriverdim diyeceksiniz. İlk olarak olaylarda bulunmama sebebim umursamamazlığımdır. Dostlarımın haklı olduğunu düşündüğüm bir yerde basit index dediğiniz şeyin altına 8 yıllık nickimi yazarım. Bu olayda bulunan kişilerin mesajları, konuları, katkılarının toplamını diğer sitelerle bile kıyaslanabileceğini düşünüyorum. Bu kişiler eşek başı değiller. Yıllarını harcadıkları sitede bilerek kalıcı ban yemek sıradan bir olay değildir. Sarkastik yazılar yazıp geçiştirilemez.

2. paragrafın sonunda değindiğim gibi MyBB 1.8 anılmaya başlandığında MyBB ve bunla orantılı şekilde site hitini kaybetmeye başladı. Şimdi admin bey hitimiz hala iyi yav diye serzenişte bulunabilir çünkü artık sistem arşiv niteliğinde resmen ve bu istatistik ancak onu tatmin eder. Yıllardır olan üyeler yakınmaya devam eder.
Alexa yarışı da bir yerden sonra kesildi. Zaten tepede belli siteler vardı ki çoğu Wolfteam sayesinde hit alıyordu-wolfteam hitinin düşmesi 10TLyi de etkiledi-.

Siteye girerken heyecanlı değil stresli oluyorsun. İnsanlar hep bir kavga içerisinde. Eski güzel günleri görmüş kişiler, şuanları görünce nasıl bir tavır takınmasını beklemektesiniz?

Sitede duranların çoğu geçmişin hatrına durmaktalar. Uzun süredir kalıcı üye kazanımı olduğunu sanmıyorum. Değirmeni hep aynı kişiler çeviriyor. Ve değirmeni çevirenler sidik yarışı içerisinde.

Dışardan tarafsız gözle bakınca hiyerarşik psikolojide kişileri görüyorum. Kullanıcı adı altında renkli resimlere göre tavır takınıyorlar. Site adeta Osmanlı'ya dönmüş. Hasta adam gibi ama ölmedi. Yenilik yok ve ancak eskileri yad ediyoruz.

Benden böyle bir şey beklememe sebebiniz diğer dostlarım gibi açık sözlü olamamam. Şuan yetki peşinde koşanlar da içinde bu düşünceleri taşıyor. Uzun bir aradan sonra kendim söylüyorum ki:

"Bu sitede geçirilen her dakika zaman kaybıdır. Bu bir propaganda değil. Uzun bir üyelik yelapazesi olan birinin itiraflarıdır. Yeni üye olacak varsa şunu bilsin çeşitli konularda yardımlar alabilirsiniz fakat eskisi gibi yardım etmenin yanında sıcak ortam yok. Sadece sıkışıldığında girilebilecek bir sitedir."
Ara
PGM
Teşekkür verenler: NextWorld , NoThing2Lose
Kendine iyi bak dostum. Hayatında başarılar eski sohbetlerimiz gitmiyor aklımdan.
Ara
PGM
Teşekkür verenler: Helper
Hayatınızda başarılar hocam, aynı dönemde foruma kayıt olmuş ve şimdiye kadar her ne kadar da az olsa zaman geçirmiş olsakta. Düşüncelerinizi anlıyorum ve bazılarına katılabiliyorum. Zamanı geldi bu forumunda ekmeğini yedik, bundan ötürü sisteme epey de bir saygım var.

Hepinize tek soracağım soru (Siyaset yapmadan): Türkiye'de ne eskisi gibi ki, burda da olsun? İnsanımızın kimyası fazlasıyla bozuldu. Nerde o 2011-2013 yıllarında ki insanlar? Büyüdük diyip avutmayalım, lakin daha olgunlaşmış olmalıydık. Kısaca Ülke durumlarından kimyamız bozuldu, eskisi gibi değil artık insanımız. (Lafim kimseye değil, sadece genelleme yapmak istedim).
Dediğim gibi hepimiz gerginiz...

Sağlıcakla kalın hocam.
Ara
PGM
Teşekkür verenler: TaaRRuz
Görüşmek üzere...
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
"Bu sitede geçirdiğin her dakika zaman kaybıdır." lafına katılmıyorum. Biraz yuvarlayınca "Herkes işiyle ilgilenmek zorunda, hobilerin falan hepsi zaman kaybı" sonucuna kadar gidebiliyor. Sıcak bir ortam yok evet, ama soğuk bir ortam da yok. Çünkü sizler zamanında birer birer gittiniz, dolayısıyla ortada bir ortam kalmadı. Bir avuç kişi ile arada bir sohbet ediyoruz.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
PGM
Teşekkür verenler: Time Traveler , TaaRRuz
görüşmek üzere, kendine iyi bak.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Kendine iyi bak ;)
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Helper artık cevap veremeyeceği için, kapatıyorum.
----------------
"Ana prensibimiz insana saygı" dedik, kimileri bunu yanlış anladı, sürekli tepemize çıktı. 
Bundan sonra ana prensibim: "isteyen istediği yere gitsin". Forumda sürekli negatif enerji yayanları, hakaret edenleri ya da hakaretimsi yazanları dahi banlayacağım. Forumda etkileşim azalacakmış umuruda değil. Yıllarca negatif enerjili insanlara katlandığım yeter.. 

Sonra duymadım, bilmiyordum yok.. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
10tl.net Geneli (Forum açma v.b.) Kurallar: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=25433

twitter.png https://twitter.com/10tlnet
discord.png https://discord.gg/fUC7A2W
email.png  info (at.) 10tl.net
Ara
PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping