Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spam Skor 10tl.net
Gün geçtikçe giderek eriyor, geçen dönem alexa Türkiyede ilk 2k (2bin) içerisinde yer alan 10tl.net şimdi 205k (205 bin) 'ya kadar gerilemiş...

Bu durum oldukça ciddidir. Forumlarda spam yapanlar tespit  edilip, anlamsız link çıkışlarının engellenmesi gereklidir. Genellikle profil linkleri ile üye olan botlar buna sebep olur.

Spam skoru %11 olmuş ve artmaya devam edecektir. Önlem alınmazsa daha ileride Google'dan men edilebilir. @admin

Buraya görseli bırakıyorum, önümüze hedef olsun, 3 ay sonra SS değeri %1 olması dileğiyle...

Screenshot-80.jpg

Biraz daha araştırma yaptım, mevcut linkleri zamanla silmeye devam etmek kaydı ile ilk güçlü önlem linkleri dofollow yerine nofollow yapmaktır. Böylece Google'a spam linkler ile alakanız olmadığını söylemiş olursunuz. Zamanlada bu bağlantıları yavaş yavaş temizleyebilirsiniz.

Nofollow yapmak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.
https://community.mybb.com/mods.php?action=changelog&pid=562

@Barney Tüm forumlarda geçerli olacak şekilde php kaynak kodunda düzenleme yapılabilir mi?
class_parser.php dosyasını düzenleyerek yapılabiliyormuş sanırım.
PHP Kod:
        // Fix some entities in URLs

$entities = array('$' => '%24''$' => '%24''^' => '%5E''`' => '%60''[' => '%5B'']' => '%5D''{' => '%7B''}' => '%7D''"' => '%22''<' => '%3C''>' => '%3E'' ' => '%20');

$url str_replace(array_keys($entities), array_values($entities), $url);

$name preg_replace("#&amp;\#([0-9]+);#si""&#$1;"$name); // Fix & but allow unicode

$link "<a href=\"$url\" target=\"_blank\"{$nofollow}>$name</a>";
        return 
$link;
    }

/**
    * Parses URL MyCode. 
-ARCH
Lütfen "Rep Verbutonuna tıklayarak bizi değerlendirin.
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: admin
(16-01-2021 Saat: 10:12)NextWorld Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Gün geçtikçe giderek eriyor, geçen dönem alexa Türkiyede ilk 2k (2bin) içerisinde yer alan 10tl.net şimdi 205k (205 bin) 'ya kadar gerilemiş...

Bu durum oldukça ciddidir. Forumlarda spam yapanlar tespit  edilip, anlamsız link çıkışlarının engellenmesi gereklidir. Genellikle profil linkleri ile üye olan botlar buna sebep olur.

Spam skoru %11 olmuş ve artmaya devam edecektir. Önlem alınmazsa daha ileride Google'dan men edilebilir. @admin

Buraya görseli bırakıyorum, önümüze hedef olsun, 3 ay sonra SS değeri %1 olması dileğiyle...

Screenshot-80.jpg

Biraz daha araştırma yaptım, mevcut linkleri zamanla silmeye devam etmek kaydı ile ilk güçlü önlem linkleri dofollow yerine nofollow yapmaktır. Böylece Google'a spam linkler ile alakanız olmadığını söylemiş olursunuz. Zamanlada bu bağlantıları yavaş yavaş temizleyebilirsiniz.

Nofollow yapmak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.
https://community.mybb.com/mods.php?action=changelog&pid=562

@Barney Tüm forumlarda geçerli olacak şekilde php kaynak kodunda düzenleme yapılabilir mi?
class_parser.php dosyasını düzenleyerek yapılabiliyormuş sanırım.
PHP Kod:
        // Fix some entities in URLs

$entities = array('$' => '%24''$' => '%24''^' => '%5E''`' => '%60''[' => '%5B'']' => '%5D''{' => '%7B''}' => '%7D''"' => '%22''<' => '%3C''>' => '%3E'' ' => '%20');

$url str_replace(array_keys($entities), array_values($entities), $url);

$name preg_replace("#&amp;\#([0-9]+);#si""&#$1;"$name); // Fix & but allow unicode

$link "<a href=\"$url\" target=\"_blank\"{$nofollow}>$name</a>";
        return 
$link;
    }

/**
    * Parses URL MyCode. 

Linkteki eklentiyi inceledim, hook kullanarak yapıyor. @admin isterse yükleyin.

Diğer kodu incelemedim/test etmedim. Bilmiyorum.
1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: NextWorld , admin
(17-01-2021 Saat: 10:13)Barney Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkteki eklentiyi inceledim, hook kullanarak yapıyor. @admin isterse yükleyin.

Diğer kodu incelemedim/test etmedim. Bilmiyorum.

Eklenti olarak yüklediğimizde yalnızca destek forumunu kapsayacak, diğer otomatik açılan forumlarda da entegre olması için doğrudan ortak php düzenlenebilir diye düşünmüştüm.
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: admin
Bunlar aslında sadece geçici çözümler destek canlandırılmadan diğer forumların canlanıp normal bir işleyişe girmesi zor. Bunu yapacaklara da imkan verilmiyor. nofollow yapmak çözüm olabilir ama sistemin kendini bitirdiğini gizlemez. Sadece Google'a benle alakası yok dersiniz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: #JustWatch
Mesele sadece spam mı, yoksa artık insanların "ücretsiz forum açma" sitelerinden umudu kesmeleri midir? Bu konu hakkında fikir de verilmişti, tartışılacaktı yanılmıyorsam.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-01-2021 Saat: 22:07)Hoffa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bunlar aslında sadece geçici çözümler destek canlandırılmadan diğer forumların canlanıp normal bir işleyişe girmesi zor. Bunu yapacaklara da imkan verilmiyor. nofollow yapmak çözüm olabilir ama sistemin kendini bitirdiğini gizlemez. Sadece Google'a benle alakası yok dersiniz.

(18-01-2021 Saat: 07:02)#JustWatch Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mesele sadece spam mı, yoksa artık insanların "ücretsiz forum açma" sitelerinden umudu kesmeleri midir? Bu konu hakkında fikir de verilmişti, tartışılacaktı yanılmıyorsam.

Bu konudaki amacım spam skoru düzeltmekti, bununla ilgili çözüm yolları önermekti. Uygulanır/ uygulanmaz yöneticinin tercihidir. Dediğiniz gibi aktiflik ve talep konusuda önceliklidir. Bununla ilgili ben olsam 10tl.net ana domaininde bir blog açar ve temiz bir arayüz tasarlardım. Kurumsallaşmayan ve yeniliklerden uzak duran her yapı zamanla eriyecektir malesef...

Düzenleme: 1000.mesajım hayırlı olsun.
-ARCH
Forum Organizatörü
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: La Fontaine

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping