Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mybb 0'dan Tema Yapma Rehberi (Resimli Anlatım)
Merhaba arkadaşalar ben FeneRLyy foruma katıldığımdan beri çok şey öğrendim bilgilerimin bir çoğunu paylaşıcam :D bu en başda öğrendiğim şeylerden biri tema yapma daha doğrusu defult temayı editleme.Bir çok arkadaşım kardeşim kendi temasını kullanmak ister bunda çok haklılar copyright'da kendi adlarının yazması ben size çok basit şekilde anlatıcam :D ilk işlemimiz şudur...

admin kp'ye gidiyoruz daha sonra şablonlar stiller sayfasına giriyoruz Yeni Tema Oluştur diyoruz ve ismimizi yazıyoruz.Yeni Tema Oluştur Diyoruz.
6jn11.png
6jn25.png
Sonra açılan sayfada şablonlara giriyoruz.Set ekle diyoruz isimlendiriyoruz ve Şablonlar Stil'e geri dönüyoruz.Oluşturduğumuz temanın ayarlarına giriyoruz ve Şablon Seti * kısmından açtıgımız şablonu seçip kaydediyoruz :)
6jn3b.png
6jn41.png
Şimdi gelelim görselliği değiştirmeye :)
Şablonlar Stil sayfasından global.css'e giriyoruz böyle bir görüntü çıkıyor
6jlsf.png
buradan .tborder'a giriyoruz :) bunun nedeni kategoriler arasındaki görselliğin rengini değiştirme şuranın;
6jluw.png
Arkaplan rengini ben #000 olarak kullanıyorum gri ağırlıklı bir tema kullanıcaksanız tavsiye ederim :)
burdaki işimiz bittiğinde .thead'a gidiyoruz genelde en çok kullanılan kısım :)
6jm14.png
buraya ekliceğiniz resimin boyutu eğer büyük bir thead çizip bunu tema boyutuna göre koyucaksanız mesela tema genişliği 900px siz thead'ı o boyutda yapıcaksınız ve değiştirmiceksiniz theadı şöyle yaprsınız 900x34 34 olmalı nedeni daha büyük olursa grafik kayabilir.
aşağıdaki css kodunu global.css'de Gelişmiş modda söyleyeceğim yere ekleyin;
Kod:
height: 26px;
bu kodu:
.thead ve .tfoot'a ekleyin tam 1 görsellik yakalamak için bunu büyültüm yada küçülterek istediğiniz görüntüyü elde edebilrisiniz.
.tcat'a gelelim buraya tavsiyem renk kodu kullanın illa ben resim koyucam diyorsanız resimin yüksekliği 23px olmalı. .tcat'da defult temada resim kodu olmaz siz şu kodu hiç bir kod silmeden ekleyin.:
Kod:
url(http://canli-blog.net16.net/KRaLLv4/tcat.PNG) top left repeat-x
bu kodu eklemeden önce renk kodunun yanından bir boşluk bırakın kodlar çalışmayabilir.
.tfoot buraya .thead resmini yapıştırın.şu ana kadar söylediğim kısımdaki değişiklikler;
6jn4x.png
Şimdi gelelim arkaplan resmini değiştirmeye :) basit bir işlem global.css'de gelişmiş mod'a giriyoruz en üstde body çıkıyor bizimki defult tema oldugu için renk kodu var onun yanına bir boşluk bırakıyoruz ve şu kodu yapıştırıyoruz;
Kod:
url(http://img.webme.com/(** ! Küfür Etmek Yasaktır - Oto Filtre ! **)/f/forum-code/griarkaplan.jpg)

resimi siz kendinize göre değiştirirsiniz kaydedin F5 atın anasayfaya :D
Kategorilerin bulunduğu kısımın rengini değiştirmeye geldi yani container'ın rengini değiştirmeye buranın bir özelliğide buradan forumun genişliğini ayarlayabilirsiniz Defult temada genişlik %95 diye görünür onu istediğiniz gibi editleyebilirsiniz ama eğer bir değer yazıcaksanız mesela 900 bunun yanına px koymalısınız örnek 900px
Arkaplan kısmının renk kodunu değiştirerek istediğiniz rengi yazabilir yada resim ekleyebilirsiniz arkaplan ekleme kodunu kullanabilirsiniz ;)
İyi forumlar yakında benim forum sitemdeki gibi header kodlama ve tema upload etme videosu ile karşınızca olucam iyi forumlar FeneRLyy
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilmyenler için ayrıntılı bilgi teşekjkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(23-05-2012 Saat: 14:42)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bilmyenler için ayrıntılı bilgi teşekjkürler.

rica ederim elimden geldiği kadarıyla anlatıım videolu anlatım yapıcam o biraz daha profesyonel olucak :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sabitlenmeli (:
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(23-05-2012 Saat: 15:04)ZeaScoot Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Sabitlenmeli (:

yetkililerin bileceği iş :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(23-05-2012 Saat: 15:37)CaqLaRybak Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler :)

rica ederim =)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güzel ve Yararlı bir paylaşım olmuş +Rep
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(24-05-2012 Saat: 19:48)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Güzel ve Yararlı bir paylaşım olmuş +Rep

teşekkür ederim :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yararlı konu olmuş teşekkürler.
Tema Yükleme Hakkında Tema Yükleyemeyenler Baksınlar 

- Mybb Manşet Eklentisi %80 Tamamlandı...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(25-05-2012 Saat: 19:08)AdigeEmperor Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yararlı konu olmuş teşekkürler.

Rica ederim ne demek görevimiz :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilmeyenler için yararlı
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(26-05-2012 Saat: 13:17)atalay1003 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bilmeyenler için yararlı

teşekkürler :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Galiba Bende Sorun var .tborder Yok :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Süper
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Resim linkleri kırık eğer eklenirse gerçekten çok işime yarayacak tema yapmayı çok istiyorum
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Resimleri Yenilerseniz
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler ama resimler gözükmüyor yeniler misin?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Resimler ölmüş :(
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Resimler gorunmuyor
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü: