Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parmak İzi Okuma Yakında Telefonların Ekranlarından Yapılacak
640x360xparmak-izi-okuma-yakinda-telefon...B8Bxvg.jpg

Günümüzde akıllı cihazlarımız için şifreleme ve güvenlik büyük bir ihtiyaç haline geldi. Bu bağlamda, şifrelemeyi kolaylaştıran parmak izi okuma sensörleri gibi yenilikler cep telefonu ve tabletlere gelse de henüz istenilen seviye değil. Yeni alınan bir patent sayesinde ise, telefon ekranın herhangi bir noktasında parmağımızı okutabileceğiz.
Dünyadaki en büyük parmak izi algılama sensörü üreticilerinden Güney Koreli CrucialTek firması, geçtiğimiz günlerde aldığı yeni patentle teknoloji dünyasında konuşulur hale geldi. Öyle ki, yeni alınan patent sayesinde Samsung ve Apple mobil cihazlarından alışık olduğumuz gibi bir düğmeye zorunlu kalınmayacak ve telefon ekranına parmağı okutmak mümkün hale gelecek. Mobil cihaz ekranının altına yerleşmeyi başaran yeni teknolojinin, 2016'da çıkacak olan mobil cihazlarla birlikte hayatımıza girmesi bekleniyor. İlk denemenin ise Çinli üretici Meizu'nun MX5 modelinde yapılacağı konuşuluyor.

Gelişen teknoloji, malzeme bilime ve üretim kapasitesinin nanometre seviyelerinde verimli bir hale gelmesiyle bir zamanlar bilim kurgu olarak görülen herşey hayatımıza girdi ve giriyor. Akıllı telefonumuzun ekranını kaydırırken aynı zamanda parmak izimizle kilidini açmak da bunlardan birisi. Apple'ın da benzer bir teknoloji üzerinde çalıştığını belirtelim.
Kaynak
Kod:
tamindir.com
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Böyle konuları forum inaktif olduğu zamanlarda açsan ? Yani saat 10'dan sonra mesela #Captain'de sana böyle demişti ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Samsung Galaxy Alpha da Var 
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
S5 tede var.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Krons bi bildigim var adminin mesaji
Vede 1tane kon7 actim
Kod:
Tüm görevlilere duyurumdur:

artık flood diye bir şeye cezayı sadece Genel Şef ve üzeri versin.
Onlar da, kişi birkaç tane, ya da birkaç 10 tane mesaj attı diye vermesin. gündüz olsa bile.
sadece, birisi anlamsız ardarda onlarca mesaj atarsa ozaman versin.

anlatabildim mi ? genel bakışı dolduruyor diye, insanların faydalı mesajlar atmasını engellemek doğru değil.
gerekirse genel bakışı komple kaldırırız. genel bakış, işleri takip yeri değildir ki, oraya bakarak "sen burayı doldurdun, faydalı konular gitti" densin... yani bunu demek anlamsızdır. konuları arayan genel bakışa değil, gider ilgili foruma bakar...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yok beni yanlış anlamışsın flood ile ilgili birşey demedim ben sadece böyle konuları forumda aktif kişi sayısı az olduğunda açsan diye demiştim amacım kavga çıkarmak değil yanlış anlama @TexLieMeD
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tamam anladimda suan kimse bir konu acmiyor bende aciyim dedim
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:foru -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform