Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başlarken
  Gün geçtikçe teknolojinin iyice geliştiği ve hızla devam ettiği bilişim dünyasında internet dediğimiz bu sanal döngü şüphesiz en önemli araç haline geldi  bu bilgisayar denen aletin kullanmış olduğu bir web programlama dili olan HTML bazı eksikliklerden dolayı yerini yeni bir dile bıraktı yani XML açılımı ise " eXtensible Markup Language ".Web,grafik işleriyle ilgilenenler olsun yada program yazanlar olsun artık çoğumuzun kulağına yabancı gelmeyen bir terim haline geldi.World Wide Web Concortium gibi bi organizasyon tarafından geliştirilmiş olan XML terimi isminden de anladığınız gibi son derece esnek bir yapıya sahip ve bu esneklik sayesinde XML, elektronik iş sistemleri, bankacılık, finans, sağlık, eğitim, ulaşım, otomotiv sektörleri gibi bir çok alanda,yani bilişim dünyasıyla ilgili olan her sektörde adını bir kez daha duyurmaktadır.ve üstüne basarak söylüyorum XML,Asp.net,Silverlıght gibi terimleri gelicekte bilişim teknolojileri alanında çok büyük bir yer kaplıyacak ve bir hazine gibi olucaktır ahanda yazıyorum buraya 

XML/XSLT bölümü adından dolayı belki ufak bir kavram gibi gözükebilir sizin gözünüze ama XML terimini kapsıyan başlıca terimlerden bahsedeyim XHTML , XSL , XLink , XPath , XSD , XDR , XQL,DTD  bir kısmı zaten birbirine benzer şeyler ama ben bile nerdeyse bu konuların hepsini bilmiyorum bildiklerimi dilimin döndüğünce kendi kalemimle sizlere anlatıcağım onun dışında bilmediğim hususları’da öğrenerek sizlere öğreticeğim.

Excel programını bilmeyeniniz yoktur excel’de bile XML kullanılmaktadır düşünü artık
Mübarek hocamın değimiyle şişirilmiş bir balon olan xml’i öğrenmenizi şiddetle tavsiye ediyorum 
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

WTSupport | Torrent - ZULA - The Forest Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping