10TL.NET

Orjinalini görmek için tıklayınız: Forum Etik Kuralları Hakkında hatırlatma (Üye+Görevliler)
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bu konu, daha çok görevlileri ilgilendirmekle beraber, ilerde görevli olabilecek üyeler için de geçerli olduğu için, buraya açtım. 
(Sadece Yöneticileri, görevlileri ilgilendiren konuları, yönetim bölümüne açıyoruz, ki üyeler görmüyor orayı)

Forumun kuralları, etik (ahlaki) kurallar ve ilkelerimiz belli. Bu kurallarda zaman zaman küçük değişikliklere de gidebiliriz/gidiyoruz. Değişiklik önerileri de alabiliriz/alıyoruz. Ama değişene kadar, bu kurallar geçerli (destek forumu içinde). Bu nedenle, destek forumuna bir yazı yazarken, bunlara uymaya çalışın, kuralda yoksa bile, etik olmayan davranışlardan kaçının. 

Aynı şeyler görevliler için de geçerli. Hatta, bir üye, bir yazıyı yazarken bir düşünüyorsa, bir görevli 2 defa düşünmeli. Yazdığım doğru mu, uygun mu v.b. diye. Aynı şekilde, bir bölüm şefi/lideri, bunu biraz daha, belki 3-4 defa düşünmeli ; bir Genel Şef ya da admin ise, tepki vermeden önce, 5-10 kez düşünmelidir. Demem o ki, görevliler, bu kurallar ya da insani davranış şekiller hakkında, normal üyeye göre kat be kat dikkatli olmalıdırlar. 

Şimdilik buraya bu konuda yazacaklarım bukadar.
Buna ek açıklamayı Yönetim bölümüne de yazacağım.Not:
destek forumu kuralları ile, 10tl.net geneli kuralları aynı değildir. 10tl.net geneli daha serbesttir genel olarak, ama genelin de tabiki bazı kuralları var.
bilgilendirme için teşekkürler.