Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bazı kelimeler vardır.. | Hikaye
Birkaç gün önce paylaştığım bir konu vardı, acil nakit ihtiyacımdan dolayı yaptığım tüm işleri minimuma indirmiştim. Kimse sağolsun iş vermemişti, veren de devamını getirmemişti (adama diyorum ki ne yazılacak yani ona göre yapacağız sonuçta adam görüldü bile atmıyor) Bende en mantıklısı gideyim yüzyüze konuşabileceğim bir yer bulayım.

Benim annem babam bilgisayarı okul açıldığı andan itibaren 4-5 senedir götürürler, sadece yazları getirirler. Ben de 4 senedir bir dondurmacıda çalışırım bileniniz bilir, onun haricinde öğlen 2 gece 2 dışında freelancer yani evden çalışırım, yaptığım işleri biliyorsunuz zaten.

Acil paraya ihtiyacım olduğundan dolayı şimdi baban vermiyor mu diyeceksiniz? Arkadaşım 18 yaşına gireceğim inşallah. Koskoca adam olucaz, ayaklarımızın üzerinde durmayı öğrenmeliyiz yavaş yavaş. Ben de bu yüzden para istemem babamdan bazı istisna konular hariç. Velhasıl instagramdan ordan burdan araştırdım, bir küçük işletme buldum. Sucuk ekmek yapan bir yer. Yazdım adama, adam da sağolsun cevap verdi, gel bi konuşalım görüşelim neler yapabiliriz dedi. Ben de sevindim bu kadar hızlı olmasına. Gittim konuştuk görüştük ilk gittiğimde annemle gittim, neden derseniz anneme gel anne sucuk ekmek ısmarlayayım dedim, yoksa izin vermeyebilirdi. İşimi riske atamam :d gittik daha sonra mevzuyu anlattım anneme zaten. Adamın bir arkadaşı vardı onunla konuşuyordu ben annemle yemeği yedim, daha sonra adam beni gördü o abdullah hoşgeldin nasılsın falan dedi bende iyiyim abi çok şükür sen nasılsın falan geldi oturdu konuştuk biraz, neler yapabileceğimizden, hangi işleri yaptığımdan, muhabbet ettik baya. Sonra yaptığım bazı işleri gösterdim. Öğrenci olduğumu da söylemiştim zaten. Sonra yarın gel çekim yap dedi ertesi gün oldu ben gitmeden önce google mapsten bakayım dedim nasıl kompozisyon oluşturabilirim, hangi açılardan güzel çıkabilir. Gittim çektim baya fotoğraf, video çekimi de yaptım. Güzel işler çıkaracağıma inanıyordum, on numara iş de çıkaramazdım çünkü ekipmanım fazla yok yani. Mesela bi dronum olsaydı gayet güzel olabilirdi. Ama elimdekilerle yetinmeye çalıştım. Neyse çekim bitti o gün, yarın da gel dedi o gün de gittim, sonra o gün de çektim fotoğraf video falan. Fotoğrafların birkaçını düzenleyip attım, güzel dedi video da düzenlemiştim iki tane, onu da attım dün onları da beğendi. Dün gitmeden önce para mevzusunu konuştuk. Şimdi sana harçlık mı vericez yoksa fiyat var mı dedi. Arkadaşlar ben hiçbir fotoğrafçıda çalışmadım, tasarımda tamam biliyorum ama adama bilmediğim bir şey hakkında fiyat bilgisi vermem, veremem. O yüzden abi dedim harçlık ver. Tamam dedi, çıkmadan önce harçlığımı da verdi, ne kadar olduğunu sormayın çünkü söylemiyeceğim, abartılacak bir meblağ da değil. Annem gil de gitmeden önce şey diyor; oğlum şu kadar söyle falan :d ya arkadaşım piyasayı biliyor musun da konuşuyorsun. Gurmeler gelmiş adama 500-1000 tl fiyat çıkarmış. Lan ne yapıyorsunuz da sanki dünyanın gözde firması gibi fiyat veriyorsunuz. Benim alacağım para, iş zamanlamam, kalitesi gibi birkaç özelliğe bakar.

O gün benim için önemli olan olay, ve başlıkta da belirttiğim gibi. Adamın çevresi geniş. Gelenler de arkadaşları çoğu zaten, ve onlar da devlette üst yetkili gibi mebde birşey falan. Birkaçına beni tanıttı. Bu da Abdullah, reklam müdürümüz dedi, ulan bendeki o tebessümü görmeniz gerek, çok güzel bi duyguydu lan. Daha küçük yaştasınız ve bazı insanlar sizi rütbelendiriyor. Bende o adamlara gülümsedim falan. Daha sonra toplarlanıp gitmiştim dün.

Velhasıl yaptığınız işi severek, tutkuyla ve azimle yapın gençler. Emin olun başarı elde ettiğinizde çok güzel bir motivasyonla ilerleyip, hayatınızın mutlulukla dolduğunu hissedersiniz. Olmuyor yapamıyorum falan diyorlar ya hani :d olum sağlığınıza bile şükredin, felçli olduğunuzu düşünün? biraz empati yaparak yaşayın bakalım. Eliniz ayağınız tutuyorken o beyninizi yormak size zahmet olmasın. Ve kimseye de muhtaç olmayın.

Eğer beğenirseniz ara ara böyle yaşadığım olayları anlatabilirim. Sağlıcakla kalın ^^ Bu arada yaptığım işi de yüklerim müsait olduğum zaman.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: Time Traveler , Novruz

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping