MyBB 1.8.17 Login Sorunu Çözümü

Bu hafta mutluluğun adı Excessum! 22 Ekim Pazartesi gününe kadar Excessum Teması %30 indirimde. Bu Fırsatı Kaçırma!

Sinema Ovası - 40 TL Çekilişi Katılmak İçin Tıkla.
Konuyu Oyla:
 • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ubuntu Nedir ?

#1
*Ubuntu Masaüstü*
7D16Vm.png

Ubuntu, Linux çekirdeği temel alınarak geliştirilen açık kaynak kodlu, özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Ubuntu'yu indirip bir USB bellek ya da DVD yardımıyla bilgisayarınıza kurup kullanabilirsiniz.
Ubuntu'nun ilk kararlı masaüstü sürümü 2004 yılında yayınlanmıştır. Masaüstü, sunucu, bulut ve nesnelerin internetine yönelik olarak geliştirilen türevleri bulunur. Günümüzde on milyonlarca masaüstü-dizüstü bilgisayarda ve yüz milyonlarca cihazda (sunucu, bulut, iOT, dron, otomobil vb.) kullanılmaktadır.
Ubuntu'nun her altı ayda bir yeni sürümü yayınlanır. Ubuntu sözcüğü, Zulu dilinde "insanlık" anlamına gelir.
Kimler tarafından geliştiriliyor?
Ubuntu projesi, Linux ve özgür yazılımın, bilgisayar kullanıcılarının günlük yaş(** ! Küfür Etmek Yasaktır - Oto Filtre ! **)nın bir parçası haline gelmesi amacıyla Güney Afrikalı girişimci Mark Shuttleworth öncülüğünde, bu amaç için kurduğu Canonical Ltd. firması bünyesinde 2004 yılında başlatılmıştır. Ubuntu günümüzde yine Mark Shuttleworth yönetiminde Canonical ve gönüllü Ubuntu topluluğu tarafından geliştirilmektedir.
Ücretli midir?
Hayır, Ubuntu hem ev hem de işyerinde kullanım için tamamen ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir. Ubuntu'yu, bir lisans kısıtlaması olmaksızın dilediğiniz sayıda bilgisayara kurabilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca yayınlanan güncellemeler için ve sürüm yükseltmek için hiçbir ücret ödemezsiniz.
Canonical Limited, Ubuntu'yu daima ücretsiz tutacağına dair söz vermektedir.Verilen söz bir yana Ubuntu bünyesinde geliştirilen kodlar GNU Genel Kamu Lisansıisimli bir özgür yazılım lisansı ile lisanslanmıştır. Bu lisans Ubuntu'nun ücretli olmasına bir engel değildir, karşı da değildir ancak lisans gereğince söz konusu kodlar adeta bir kamu malı gibi herkese aittir. Canonical, Ubuntu'nun yalnızca marka haklarına sahiptir. Beklemedik bir şekilde Ubuntu'nun ileride bir gün ücretli hale geldiğini kabul edelim, bu durumda bile kaynak kodları herkese ait olduğu için, herhangi bir kişi, topluluk ya da kuruluş Ubuntu’nun mevcut kodlarını kopyalayarak farklı bir isim altında yayınlayıp sürdürebilir, ücretsiz dağıtabilir.
Canonical, Ubuntu işletim sisteminin satışından değil; bulut, sunucu, masaüstü gibi türevlerinin kullanımı konusunda profesyonel destek almak isteyen kuruluşlardan, bulut ve sunucu sistemlere yönelik geliştirdiği çeşitli yönetimsel yazılımların satışından gelir elde etmektedir.
Türkçe desteği var mıdır?
Ubuntu'nun %99'luk kısmı Türkçe dil desteğine sahiptir. Ubuntu ile gelen uygulamaların da birçoğu Türkçe dil desteğine sahiptir. Ubuntu kurulumu sırasında internet bağlantınız olursa Türkçe dil paketleri otomatikman İnternetten indirilerek kurulacaktır. Ubuntu kurulumu sırasında dil paketlerini kurmasanız bile kurulum sonrasında Ayarlar > Dil Desteği(İngilizce: Settings > Language Support) yolunu izleyerek Türkçe dil paketlerini yükleyebilirsiniz.
Ubuntu benim bilgisayarım için uygun mudur?
Ubuntu için tavsiye edilen minimum sistem gereksinimleri şöyledir:
 • 2 GHz çift çekirdek işlemci

 • 2 GB RAM bellek

 • 25 GB boş sabit disk alanı

 • İnternet erişimi tavsiye edilir
Gerekli minimum sistem gereksinimlerini karşılayamayan eski bilgisayarlar için, resmi olarak tanınan Ubuntu türevlerinden Lubuntuya da Xubuntu'yu kullanılabilir. Bu türevleri, hafif bir masaüstü ortamı (LXDE, Xfce) ile geldiklerinden dolayı epey düşük sistem kaynağı tüketirler.

*Alıntıdır*
  ~ Keisly ~
 |New|
  __

    Seo&Webmaster Expert
   
WWW
Cevapla }
Teşekkür verenler:
#2
Yararlı bir yazı olmuş tebrikler
WWW
Cevapla }
Teşekkür verenler:
#3
Teşekkürler.
10tl.Net - MyBB Kitabı - Sinema Ovası - Founder & CEO
#efsanebaşkan
#10tlnet a new period
Mükemmeliyetçilik adına..
"Saygıyla, Aşkla, Hoşgörüyle"
"Natalie Portman"

WWW
Cevapla }
Teşekkür verenler:
#4
Eline sağlık, yararlı bir makale olmuş. Bu zamanlarda Ubuntu yerine Windows daha çok tercih ediliyor. Fakat güvenlik açısından Windows işletim sisteminin yetersiz olduğunu düşünüyorum.
10TR.NET - AR-GE Ekibi 2.Seviye
~ 2018 Eylül Ayı En Aktif Yetkilisi ~
#efsanebaşkan

Keep your eyes on the stars, and your feet on the ground.

Mükemmeliyetçilik adına..
"Saygıyla, Aşkla, Hoşgörüyle"WWW
Cevapla }
Teşekkür verenler:
#5
Yorumlar İçin Teşekkürler.
  ~ Keisly ~
 |New|
  __

    Seo&Webmaster Expert
   
WWW
Cevapla }
Teşekkür verenler:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü:

 • Gece
 • Normal


 • Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -


  Reliable Magento web hosting on https://certahosting.co.uk page. Click to see prices!