Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oyunlarda DirectX Sorunu
HP laptop pc ye format attiktan sonra daha onceden calisan oyunlar simdi directx hatasi vermeye basladi.

İntel Hd Graphics 5500 ve harici olarak Nvidia geforce 820m ekran karti var ikisi de güncel.Fakat intel varsayilan olarak calisiyor bu sorunu nasil cozebilirim ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Normalde otomatik geçmesi lazım. Belkide yanlışlıkla devre dışına almışsındır bir kontrol et onu. Olmadı Nvidia denetim masasından çözebilirsin.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bazı oyunlar gpu/cpu otomatik seçiyor. Ayarlarda öyle bir seçenek varsa gpu seçersen harici ekran kartını kullanır. Her oyunda aynı sorun varsa buraya bildir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-08-2018 Saat: 13:09)Shelby Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Normalde otomatik geçmesi lazım. Belkide yanlışlıkla devre dışına almışsındır bir kontrol et onu. Olmadı Nvidia denetim masasından çözebilirsin.

Hersey duzgun sekilde.İnternette arastirdim bu konuda baya sorun var ama hicbiri ise yaramiyor surekli directx hatasi var
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ekran kartın hangi sürümü destekliyorsa yüklemeyi denedin mi? directx 9,10 v.b Veya Driver booster programını indirip bütün sürücülerini güncelleyip dener misin?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-08-2018 Saat: 14:56)Shelby Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ekran kartın hangi sürümü destekliyorsa yüklemeyi denedin mi? directx 9,10 v.b Veya Driver booster programını indirip bütün sürücülerini güncelleyip dener misin?

Ekran karti directx11 destekliyor ve kurulu kendi sitesinden baktim ve driver booster,slim driver vs hepsini denedim her sey guncel
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
https://www.youtube.com/watch?v=1XpatcsGQg8
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-08-2018 Saat: 18:24)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: https://www.youtube.com/watch?v=1XpatcsGQg8

Youtubede ki alina gelebilecek her videoyu izledim hicbiri ise yaramiyor
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Microsoft resmi sitesinden DirectX 9.0 indirin ve kurun. Ekran kartı ise otomatik olarak çalışır.

Taifun
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(05-08-2018 Saat: 19:35)Taifun Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Microsoft resmi sitesinden DirectX 9.0 indirin ve kurun. Ekran kartı ise otomatik olarak çalışır.

Taifun

Ditectx kurulu oldugunu yorumda belirttim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping