İyi Bayramlar ! (June 15)

Yeni İnstagram Sınırsız Şifresiz Beğeni Scripti
BirimHost - Türkiye'nin en kaliteli ücretsiz hosting servisi
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Charles Darwin kimdir?

#1
Charles Darwin 1809’da Birminhan’da hali vakti yerinde bir ailenin çocuğu olarak doğdu. 16 yaşında tıp eğitimi görmesi için Eidinburgh Üniversitesi’ne gönderildi. Ancak bu konu ilgisini çekmediği için babası ona rahip olmasını ve bu amaçla Cambridge Üniversitesi’de öğrenim görmesini önerdi. Bununla birlikte Charles’i en çok ilgilendiren konu doğa tarihiydi. Cambridge’de öğretim görevlisi olan Joseph S. Henslow’la tanıştı ve daha sonra da dost oldu. Darwin, Henslow’un sayesinde Güney Amerika kıyılarına yapılan resmi keşif gezisine katılma imkanı buldu. Yine bu dönemde Darwin’in doğa bilim görüşlerini etkileyen bir başka şey de Alexander von Humboldt’un kitaplarıdır. Humboldt’un kitapları ona kendi deyimiyle “doğabiliminin soylu yapısına bir katkıda bulunmak” isteğini uyandırdı. Darwin, bu bağlamda 27 Aralık’ta başlayacak ve 5 yıl sürecek bir deniz yolculuğuna çıktı.

Charles Darwin, yolculuk dönüşü zooloji ve jeoloji konusundaki incelemelerini ve yolculuk günlüğünü yayınladı. Bütün bunlar onun kamuoyunda ün kazanmasını sağladı.

TÜRLERİN KÖKENİ

Darwin nihayet bu geziler ve araştırmalardan sonra temel eseri olan Türlerin Kökeni’ni yayınladı. (1843). Bu eserin yazarken Darwin özellikle Thomas Malthus’un Toplumun Gelecekteki Gelişmesine Etkileri Açısından Nüfus Üzerine Bir Deneme eserinden etkilenmişti. Malthus’a göre, bir insan veya hayvan topluluğu, bütün bireyleri yetişkin yaşa gelir ve ürerse çok büyük bir hızla iki katına çıkabilir. Buradan hareketle de Darwin meşhur Doğal Ayıklama tezini geliştiri. Teze göre; “hayvan topluluklarının az çok kararlı bir nüfusu korumalarını, çok sayıda bireyin üreme yaşına gelmeden ölmesine bağlıdır. Ancak kendilerini yaşam koşullarına iyi uyarlayanlar üreyecek yaşa gelebilmektedir. Her şey sanki yaşam zorlukları üremeye yatkın bireyler arasında bir ayıklama yapıyormuş gibi gerçekleşmektedir.

Bu ve bunun gibi bir çok iddia içeren kitap o dönemde bir çok kişinin tepkisini çekmişti. Özellikle dini ve felsefi eleştiriler yapıldı. Tartışmanın en can alıcı bölümlerinden biri, İngiliz Bilimsel İlerleme Derneği’nin 30 Haziran 1860’ta Oxford’da toplanan yıllık oturumunda meydana geldi. Anglikan Piskoposu Samuel Wilberforce bu toplantıda Darwin’in tezine çok sert eleştiriler getirdi.

Bir çok bilim adamı türlerin evrimini kabul etmekle birlikte doğal ayıklama tezine karşı çıktılar. Felsefi karşı çıkışlar ise Darwin’in bu tezinin ırkçılığa varabilecek sonuçlar doğuracağı yönündeydi.

Charles Darwin’in mücadele dolu hayatı 1882’de sona erdi. Geliştirdiği kuramlar halen günümüzde tartışılmaktadır.
Şu aşağıdaki link'e tıkla bakayım?
- http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=73689


<•••>

instagram - @v.cemgokce
Ben tarafından kurulmuş ve ben tarafından yönetilmekte olan forum linkleri aşağıdadır.
@expertboss
@raidcalltr
@piratenetwork
WWW
Cevapla
Teşekkür verenler:
#2
Konunun başlığını Biz Cahiller Kafamıza Göre Evrimi yorumluyoruz yada Aptal Dindar İnsanların Gözünden Evrim olarak değiştir.1.si konunun başlığıyla içeriğinin hiçbir alakası yok.2.si burada insanların zihnini karalamaya,bilimi yoksayma çalışırken kendinizi tam bir aptal yerine koyuyorsunuz.Burası sizin masallarınız üzerinden gerçekliği kafanıza göre yorumlayabileceğiniz bir platform değil.İyi forumlar konunun kilitlenmesini ve editlenmesini talep ediyorum.
eski araştırma geliştirme lider şeysi
WWW
Cevapla
Teşekkür verenler:
#3
Her şey ama her şey birbiriyle bağlantılıdır bilim geliştikçe bize bunu göstermiştir. Şeyleri birbirinden kesin bir şekilde ayıran bağnaz düşünce tarzını bilim bitirmiştir. Eskiden hayvanlar ve bitkiler (örnek) birbirlerinden tamamen ayrı kabul ediliyorlardı. Ve bugün böyle olmadığını biliyoruz. Ayrıca bilim dalları da böyle ayrılırdı birbirinden. Kimya, biyoloji, fizik. Birbiriyle hiç alakası yokmuş gibi gösterilirdi. Ancak bugün bunların hepsinin bağlantılı olduğunu biliyoruz. Hatta elektrik ve manyetik elektromanyetik olarak birleşmiştir. Ki canlılık da aynı şeydir.
Darwin ayrıca "jeolojik kanıtların yetersizliği"ni de göstermiştir. Ondan sonra kanıtlar daha da artmaya başladı, dinozorların eskiden yaşadıkları bulundu mesela. Bulunacak kanıtların da kuramını destekleyeceğini söylemiştir ve bugün böyle de olmuştur da.
Sadece iyi insanlarla dolu bir kent kurulabilseydi, insanlar herhalde şimdiki gibi yönetmek için değil, yönetmemek için uğraşırlardı.
- Platon

eski ve ilk tema ekibi lideri
WWW
Cevapla
Teşekkür verenler:
#4
(14-06-2018 Saat: 20:11)Hypnos Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Konunun başlığını Biz Cahiller Kafamıza Göre Evrimi yorumluyoruz yada Aptal Dindar İnsanların Gözünden Evrim olarak değiştir.1.si konunun başlığıyla içeriğinin hiçbir alakası yok.2.si burada insanların zihnini karalamaya,bilimi yoksayma çalışırken kendinizi tam bir aptal yerine koyuyorsunuz.Burası sizin masallarınız üzerinden gerçekliği kafanıza göre yorumlayabileceğiniz bir platform değil.İyi forumlar konunun kilitlenmesini ve editlenmesini talep ediyorum.

@Hypnos: Ben bu konu içeriğini okumadım. Bu konu copy and paste olduğu için senin iğneleyici yorumunu görmezden geliyorum.

Birde sana ders vermek istiyorum, ister üzerine alınırsın-alınmazsın bu beni ilgilendirmez. Bu forumda masal anlatacak çok arkadaş var ancak ben onlardan biri değilim. Beni, eskiden beri tanıyan kişiler; kişiliğimi ve huyumu bilir. Birdaha bana karşı üslupsuz-saygısızca konuşmamanız dileğiyle, iyi günler dilerim.
Şu aşağıdaki link'e tıkla bakayım?
- http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=73689


<•••>

instagram - @v.cemgokce
Ben tarafından kurulmuş ve ben tarafından yönetilmekte olan forum linkleri aşağıdadır.
@expertboss
@raidcalltr
@piratenetwork
WWW
Cevapla
Teşekkür verenler:
#5
Konu içeriğine göre yorum yaptım.Şahsi olarak değilde konu içeriğine yaptığım bir yorum olarak gör onu ozaman.Sen içeriğine bakmadan bir yazıyı atıyorsan bu senin problemin.Yorumumu yaparım ben.
eski araştırma geliştirme lider şeysi
WWW
Cevapla
Teşekkür verenler:
#6
"Darwin bu teorisiyle bilimsel gerçekleri göz ardı ederek, canlı türlerini Allah'ın yarattığı gerçeğine karşı çıkmıştır."
Yazıyı copy paste yaptığını biliyorum, bunu yazarken umarım trollemek amacıyla yazmıştır kim yazdıysa :D. Çünkü ciddi bir şekilde yazdıysa vay halimize :(
Paranın saltanatı varsa halkın TKP'si var!

Albırt Enişten - 11.05.2013 / 02.05.2018
Venomous - 02.05.2018 / 


WWW
Cevapla
Teşekkür verenler:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Hızlı Menü:

  • Gece
  • Normal


  • Teknolojik -