Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnternet Sitesi Kurma Maliteyi Nedir ?
Eğer internet sitesi kurmak için bu işlere yüksek miktarlarda ödeme yapılması gerektiğini düşünüyorsanız veya o şekilde duyumlar aldıysanız, kesinlikle yanıldığınızı söyleyebilirim.
Ama ben araştırdım, internet sitesi kuran firmalara fiyatta sordum. Bana en az 4 5 bin lira gibi rakamlardan bahsettiler ? Onlarda mı yanılıyor yani ?
Demeyin ! Çünkü bu işi onlar da benim aşağıda vereceğim rakamlara mal edip, gerisini kar olarak ceplerine koyuyorlar.
İnternet sitesi kurmak öyle maliyetli bir işlem değil. Hatta oldukça ucuz bir işlem. Bize maliyet yaratan kalemleri hemen özetleyeyim. Toplamda 4 kalem var.
Domain: Yıllık ücreti yaklaşık 25 TL gibi bir rakam
Hosting: Yıllık ücreti ilk yıl için 113 TL devam eden yıllarda ise  250 – 300 TL gibi bir rakam. ( Tabii sitenize giren günlük kişi sayısı 3 – 5 bin’i aştığında daha üst paketlere geçmeniz gerekeceği için bunun maliyeti artacaktır ancak zaten sitenizden elde ettiğiniz gelir bu maliteyleri misli ile karşılayacaktır. )
WordPress: Wordpres.org alt yapısı ücretsiz. Buna ücret ödemiyoruz.
Tema: Tek seferlik ödeme ve Ömür boyu kullanım hakkı ile birlikte toplamda ortalama $50diyebilirim.

Bu 4 kalemi incelediğimizde, genel hatları ile internet sitesi kurmak için ihtiyaç duyacağınız para ilk yıl hariç, devam eden yıllarda yıllık 300 TLcivarında. Tabii bu genel ortalama bir rakam, ancak aşağı yukarı bu civarlarda.
İlk yıl için ise, anlaşmalı olduğum hosting firması, ilk defa internet sitesi kuracak kişilere ilk yıllarında hosting fiyatını ben aracı olduğum için 113 TL gibi bir rakama veriyor. Bir de domain’i ilk yıl için hediye ediyor.
Yani site açma fikrinizi bu yazımı takip ederek hayata geçirdiğinizde ilk yıl için toplamda [b]310 TL[/b]gibi bir rakam ödemiş olacaksınız. 113 TL hosting + domain + 50 dolar da tema. ( temaya başlangıçta tek seferlik ödeme yapıp, ömür boyu kullanıyoruz. )
Tabii bu maliyetleri ben dahil tüm site sahipleri yıllık bazda ödüyor. Yani bu maliyetler bu işin olmazsa olmazı. Öyle ücretsiz internet sitesi kurma diye bir şey yok. İnanın olduğunu söyleyende sizi ürün olarak kullanıp, sizin üzerinizden para kazanıyordur.
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping