Yeni İnstagram Sınırsız Şifresiz Beğeni Scripti
BirimHost - Türkiye'nin en kaliteli ücretsiz hosting servisi
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dikkatli olalım.

#1
Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, İstanbul'da yaşayan vatandaşlara deprem konusundaki uyarılarını yineledi.

2017 yılının Şubat ayında ekranlara çıkarak İstanbul'da 7 büyüklüğündeki depremin an meselesi olduğunu ifade eden Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, bu süreçte 2 kez daha aynı açıklamayı yapmıştı.
YİNE KORKU SALDI
En son 5 ay önce deprem ve tsunami uyarısında bulunan Prof. Özener, bugün yine 2 farklı kanalın canlı yayında deprem uyarısında bulundu.
'7.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLACAK'
Prof. Özener, “Kuzey Anadolu Fayı’nda 1939, 1942, 1944, 1957, 1967 ve 1999 depremlerinin kırdığı yerlere bakacak olursak, geriye kırılmayan bir tek Marmara Denizi’nin içi kalıyor. En iyi ihtimal, 7.2 büyüklüğünde deprem olacak. 20 yıl daha gecikirse büyüklük 7.4 olur.” dedi

1999'DAN DAHA BÜYÜK YIKIM OLUR
İstanbul'da büyük bir depremin kaçınılmaz olduğunu belirten Kandilli Rasathanesi Müdürü, bu depremin yıkımının 1999 yılındaki depremin yıkımından daha fazla olacağını sözlerine ekledi.

‘ERKEN UYARIMIZ 5-7 SANİYE’
Erken uyarı sistemi teknolojisinin dünya teknolojisiyle aynı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Özener, meslektaşlarına bu konuyla ilgili sitem etti: “Erken uyarı sistemi hâlâ Kandilli tarafından işletiliyor ve Marmara Denizi kıyısında kurulu istasyonlar var. Deprem olduğunda depremin yerini biliyoruz. Erken uyarı Marmara için 5 ile 7 saniye arasında. Çünkü fay karaya çok yakın. Erken uyarı konusunda ABD’nin ve Japonya’nın gerisinde değiliz. Basına bu yönde açıklama yapan hocalarımız var. Bu ülkelerde depremin olduğu yer karaya 150 kilometre uzaklıkta. Bu uzaklıktaki depremin erken uyarısı tabii ki 1.5 dakika olur. Marmara’da depremin karaya uzaklığı 15 kilometre.”
Discord: Baran#7242
Silence is the most powerful scream.
Cevapla
Teşekkür verenler:
#2
zaten şu aralar içimde sebepsiz bir korku var
İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışır.

unsatisfiedWWW
Cevapla
Teşekkür verenler: #Baran
#3
(12-03-2018 Saat: 23:19)Falcon Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  zaten şu aralar içimde sebepsiz bir korku var

İzmirde Zaten Deprem Oldu Sallandı İzmir!
Cevapla
Teşekkür verenler:
#4
2004 yılından beri beklemen deprem, sonuç olarak illlaki meydana gelecek bunun için insanları biliçlendirmek lazım... Gerekli hazırlıkların yapılması lazım, İnşallah en az zarar ile atlatırız diyelim....
Destek.10tl.net - Onursal Emekli Admin
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."  
"So the next day, my father went to see him; only this time with Luca Brasi. An' within an hour, he signed a release, for a certified check for $1000. My father made him an offer he couldn't refuse. Luca Brasi held a gun to his head and my father assured him that either his brains, or his signature, would be on the contract. That's a true story. That's my family, Kay, it's not me."   
MİKA ^^
Mükemmeliyetçilik adına..


WWW
Cevapla
Teşekkür verenler: Hynes
#5
Edirneli olunca kafa rahat istanbullu familyist düşünsün :D
Değer verdiğim İnsanlar :
ASiPaTRoN
ismaililhan
#Captain
#Pirate
Power
Bilsoft
Novruz
Albırt Enişten

Eski Günler Eski Maziler #2015


#GünümüzünSorunuEGOİZM
WWW
Cevapla
Teşekkür verenler:
#6
izmir sallandı ? bende hic sallantı hissetmedim :) lütfen bi tek Allaha İnanırım başka inanacagım kişi yok tahmincileri gecerim.
Herkesi Beklerim 'Warez Programlar' 'Full Oyunlar' Ve Daha Fazlası İcin Fullprogramcn.10tl.net Buyrun.
WWW
Cevapla
Teşekkür verenler:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü:

  • Gece
  • Normal


  • ***