Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hiç kutlar mı iman etmiş müslüman yılbaşı
Lütfen şu videoyu izleyin ve bir düşünün.

Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Noel 25 aralıkta yapılan İsa'nın doğum gününü kutlama günüdür. Yeni yıla girmeyi kutlamakla noel aynı şey sayılmaz. Fiilen ve kalben Isa'yı anmıyorsun. Ben şahsen yeni yıldan itibaren tamamen derslerime odaklanacağım bu benim başlangıç günüm oluyor. Son eğlencemi yapıp maratona başlıyorum. Önceki konunda da başkaları tarafından yönlendirilme kendi fikirlerinle ilerle demiştim. Youtube videosu atmanı üzücü buldum -kendin yazmaktansa
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu olaylar forumda sıkça tartışıldı ve bu konular artık gereğinden fazla uzuyor.
İsteyen kutlar, istemeyen kutlamaz. Tercihlere saygı duymayı öğrenmemiz lazım ülke olarak.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
At gözlüklerini atalım artık.

7y9LA5.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Noeli kutlamak bize özgü değil evet.Dinimizce günah evet.Ben de karşıyım evet.Ama bu başka noel başka bu yeni yıl 1 ocakta yapılan bir kutlama.Noel ise 25 Aralıkta yapılan bir kutlama arada çok fark var.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
*Videoyu yükledikleri platform noeli kutluyor.
Dikkat çekme çabası, başka birşey değil.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
.....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@pormis

Kod:
9.Forumun dili Türkçedir. Ancak hiçbirimiz TDK çalışanı değiliz. Her yorumun altına "de/da ayrı" yazmayın.Yabancı Diller bölümü dışında hiçbir şekilde yabancı dil konuşulamaz, konuşulması yasaktır. Ayrıca kısaltma Türkçeyi gerektiği gibi kullanın (sa yerine Selamun Aleykum, mrb yerine Merhaba, birşey yerine bir şey, ewt yerin evet gibi) (Geyik köşesi, Karanlık Bölge ve benzeri diğer alanlar da dahil)

Son uyarımdır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
...........
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Gördüğüm her yerde herkesi uyarıyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben size kutlayın veya kutlamayın demiyorum isteyen istediğini yapsın sadece videoyu izleyin ve biraz anlayın diye bu konuyu açtım.

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
MüSlİmAn NoeLE KutLamaAzx MorUkw !1
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kaan abinin de dediği gibi bu konular çokça tartışıldığı için konuyu kilitliyorum . Yetkililer yanlış görürse konuyu açarlar.
yaratıldım şimdi ne yapıcam ben
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konu yanlış yere açılmış, taşıdım.
Güncellediğim İslami Forum Kurallarında yazıyor ki;
3- Dinler hakkında çok abartmadan tartışabilirsiniz. Ancak bu tartışmadan genel bakış kirlenirse, tartışmadan çok başka birşey olursa konu kilitlenir ve tartışan kişilere gerekli cezalar verilir.

Şuanda abartmadan tartışma var bu konuda. Kilit açıldı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(31-12-2017 Saat: 16:03)Pormis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konu yanlış yere açılmış, taşıdım.
Güncellediğim İslami Forum Kurallarında yazıyor ki;
3- Dinler hakkında çok abartmadan tartışabilirsiniz. Ancak bu tartışmadan genel bakış kirlenirse, tartışmadan çok başka birşey olursa konu kilitlenir ve tartışan kişilere gerekli cezalar verilir.

Şuanda abartmadan tartışma var bu konuda. Kilit açıldı.

Teşekkür ederim.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu konuyu açan arkadaş ya kendini her ne zannediyorsa bilmesini isterim ki;

• Çok zor bir coğrafya da yaşıyoruz. Bütün yıl çocuklarını ailesini günde birkaç saat gören emektar babaların evlerine birkaç parça çerez, meyve alıp ailesiyle 'yılbaşı' bahanesiyle güzel bir akşam geçirmesinin neyi abestir? Milyon liralar içerisinde yüzen, yılbaşı haricinde de her gecesini aynı yaşayan zenginlerle bu insanların kutlamalarını bir tutmayınız.
• Yukarıda Hz. İsa'nın doğum günü olduğu vs. tarzı yazılar okudum. Peki biz bütün peygamberlere iman etmiyor muyuz? Hz. İsa'nın doğum günüyse ne olmuş? 
• Bir diğer konu ise Mekke'nin fethi olayı. Çoğu insan instagram, facebook gibi artık bilgi tarafından çürümüş ve leş kokan ortamlardan edinmiş olduğu bilgilerle insanları 'Bugün Mekke'nin fethidir' diyerek kınıyorlar. Azıcık bi açarsanız Mekke'nin fethi'nin 11 Ocak 630'da olduğunu görebilirsiniz.
•Şahsen ben insanların bir gece yüzünden kendilerini içkiye, uyuşturucuya ya da fuhuşa vurmasına karşıyım. Ancak unutmayınız ki bu ülkede senede bir gün olsun çocuklarıyla güzel gün geçirebilen insanlar var.

Bu kadar dediğimin üzerine şayet 'Başka gün mü kalmadı? Dini bayramalarda yapsınlar.' vs. cümleler kurmaya kalkarsan ondan önce bir dur ve düşün. Dini bayramlarda bile devlet daireleri hariç çoğu işletme tatil vermiyor. İnsanları bu tarz günleri özel olarak kutlamaya iten aslında kendileri değiller. Onlara kısıtlı dinlenme fırsatını veren işletmeler ve ekmek parasının peşindeki çaresiz koşturmacadır.

Hepinizin yeniyılını kutlar; mutlu huzurlu bir yıl dilerim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-01-2018 Saat: 14:51)XR's Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuyu açan arkadaş ya kendini her ne zannediyorsa bilmesini isterim ki;

• Çok zor bir coğrafya da yaşıyoruz. Bütün yıl çocuklarını ailesini günde birkaç saat gören emektar babaların evlerine birkaç parça çerez, meyve alıp ailesiyle 'yılbaşı' bahanesiyle güzel bir akşam geçirmesinin neyi abestir? Milyon liralar içerisinde yüzen, yılbaşı haricinde de her gecesini aynı yaşayan zenginlerle bu insanların kutlamalarını bir tutmayınız.
• Yukarıda Hz. İsa'nın doğum günü olduğu vs. tarzı yazılar okudum. Peki biz bütün peygamberlere iman etmiyor muyuz? Hz. İsa'nın doğum günüyse ne olmuş? 
• Bir diğer konu ise Mekke'nin fethi olayı. Çoğu insan instagram, facebook gibi artık bilgi tarafından çürümüş ve leş kokan ortamlardan edinmiş olduğu bilgilerle insanları 'Bugün Mekke'nin fethidir' diyerek kınıyorlar. Azıcık bi açarsanız Mekke'nin fethi'nin 11 Ocak 630'da olduğunu görebilirsiniz.
•Şahsen ben insanların bir gece yüzünden kendilerini içkiye, uyuşturucuya ya da fuhuşa vurmasına karşıyım. Ancak unutmayınız ki bu ülkede senede bir gün olsun çocuklarıyla güzel gün geçirebilen insanlar var.

Bu kadar dediğimin üzerine şayet 'Başka gün mü kalmadı? Dini bayramalarda yapsınlar.' vs. cümleler kurmaya kalkarsan ondan önce bir dur ve düşün. Dini bayramlarda bile devlet daireleri hariç çoğu işletme tatil vermiyor. İnsanları bu tarz günleri özel olarak kutlamaya iten aslında kendileri değiller. Onlara kısıtlı dinlenme fırsatını veren işletmeler ve ekmek parasının peşindeki çaresiz koşturmacadır.

Çok zor bir coğrafya da yaşasaydık Osmanlı 600 yıl bu topraklara hüküm sürmezdi.Artık böyle konulara girmek bile istemiyorum isteyen kutlasın istemeyen de keyfine baksın konu uzamasın...

İyi günler.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
ğasflğapşsrfişaslpğrişçasfwlğpaqrsf
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-01-2018 Saat: 22:32)Yurisa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ğasflğapşsrfişaslpğrişçasfwlğpaqrsf

???

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Faşur fuşur içtim yılbaşında murat :D

(01-01-2018 Saat: 15:16)Hamid-i Ensar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-01-2018 Saat: 14:51)XR\s Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuyu açan arkadaş ya kendini her ne zannediyorsa bilmesini isterim ki;

Çok zor bir coğrafya da yaşasaydık Osmanlı 600 yıl bu topraklara hüküm sürmezdi.Artık böyle konulara  girmek bile istemiyorum isteyen kutlasın istemeyen de keyfine baksın konu uzamasın...

İyi günler.

Baya alakası var yiavv

Edit: Şimdi birisi gelecek neden 1 ay önceki konuya yazıyorsun diyecek. Keyfimden yazdım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping