Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Son Dakika: Doğu Kudüs Filistin'in başkenti ilan edildi
son-dakika-dogu-kudus-filistinin-baskent...=rectangle

SON DAKİKA: İstanbul'daki Kudüs Zirvesi'nden tarihi bir çağrı yapıldı. İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'nden sonra yayımlanan sonuç bildirgesinde Doğu Kudüs Filistin'in başkenti ilan edildi. Sonuç bildirgesinde ABD'nin Kudüs kararı kınandı.

Sonuç bildirisinde, uluslararası topluma Doğu Kudüs’ü Filistin’in işgal altındaki başkenti olarak tanıma çağrısı yapıldı.

"ABD YÖNETİMİ BARIŞ SÜRECİNDEKİ ROLÜNDEN ÇEKİLMELİ"

İslam İşbirliği Teşkilatı sonuç birdirgesinde, "ABD yönetimi barış sürecindeki rolünden çekilmeli. ABD geri adım atmazsa,tüm sonuçlarından sorumlu olacaktır" çağrısı da yapıldı.

İ İ T'NİN SONUÇ BİRDİRGESİNDE ÖNE ÇIKAN MADDELER:

Doğu Kudüs'u Filistin'in başkenti olarak ilan ediyoruz.
Bütün ülkeleri bunu tanımaya çağırıyoruz.
ABD'nin Kudüs kararını kınıyoruz.
ABD'nin Kudüs kararı Filistin halkının haklarına saldırıdır.
ABD barış sürecindeki rolünden çekilmeli.
ABD geri adım atmazsa tüm sonuçlarından sorumlu olacak.
BMGK'nın harekete geçememesi halinde (Kudüs'e ilişkin) bu ağır ihlali BM Genel Kurulu’na götürmeye hazırız.
Bütün devletler diplomatik misyonlarını Kudüs'e taşımaya davet edilmiştir.
BM derhal sorumluluklarını üstlenmeli.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zirvedeki konuşmasında dile getirdiği, "Tüm dünyayı Kudüs’ü Filistin’in işgal altındaki başkenti olarak tanımaya çağırma" önerisi, sonuç bildirisine de yansıdı.

İslam ülkeleri, bildiride Doğu Kudüs’e ilişkin kararlarını teyit ederek, uluslararası toplumun çağrıya olumlu yanıt vermesini istedi.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping