Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yahudiliğin aslı Nelerdir?
CEVAP
Yahudiler, Yakub aleyhisselamın on iki oğlundan türemiştir. Hazret-i Yakub’un adı İsrail olduğu için, bunlara Beni İsrail, yani İsrail oğulları denildi. Hazret-i Musa, Tur dağına gidince, bunlar dinden çıktı, buzağıya taptı. Sonra pişman olup tevbe ettikleri için, Yahudi denildi. Yahudi, doğru yolu bulucu demektir.

Yahudiler, Hazret-i Musa’ya çok eziyet etti. Sonra gelenleri, bin Peygamberi şehit etti. Hazret-i İsa’yı babasız çocuk diye kötülediler. Annesi Hazret-i Meryem’e iftira ettiler. Bunları öldürmek için saldırdılar.

Ahir zaman peygamberi Muhammed aleyhisselamı zehirlediler. Hazret-i Osman zamanında, fitne çıkararak, halifenin şehit edilmesine sebep oldular. Hurufiliği meydana çıkarıp, müslümanları parçaladılar. Asırlarca, Allah’ın gönderdiği dinleri, peygamberleri yok etmeye uğraştılar. Dinleri yok etmek için masonluğu kurdular. 1918’de biten I.Cihan Harbinden sonra, din düşmanı olan komünist devletler kurdular. Bir yandan da, önce İstanbul, sonra Mısır’da hahambaşı olan Hayım Naum, dünyanın biricik İslam devleti Osmanlıyı yıkmak için, kapitalist ve emperyalist devletler arasında fırıldaklar çevirdi. Neticede, İslam âleminin liderliğini yapan koca devlet parçalandı. (H.S.Vesikaları)

Siyonizm ve sol
Sual:
Siyonizmin sol ile irtibatı var mı?
CEVAP
Siyonizm bir Yahudi idealidir. Siyon protokollerinin 15. maddesinde, dünya Yahudi krallığı kuruluncaya kadar, bütün ülkelerde temayüz etmiş kişiler elde edilerek, Siyonizm’e hizmet için kullanılmalıdır deniliyor.

Yahudi, bukalemun gibi, bulunduğu yerin rengini alır. Rusya’da Bolşevik bir ihtilalci, Amerika’da zengin bir bankerdir. Diğer ülkelerde kapitalistinden komünistine kadar her renge girer.

Siyonist, dünyayı, iktisadi, ticari ablukaya alıp, ihracat ve ithalatı elinde tutmaya çalışır. İdeallerini gerçekleştirebilmek için, hazırladıkları protokollerden bazıları şunlardır:
1- Gençleri ahlaksızlığa teşvik etmek
2- Aile kudsiyetini yıkmak
3- Sanat anlayışını düşürmek, müstehcen kalıba dökmek
4- Mukaddesata olan hürmeti yıkmak
5- Lüks ve zararlı modayı teşvik etmek
6- Halkı, faydasız eğlence ile oyalamak
7- Sapık nazariyeler ileri sürerek İslamiyet’i yok etmeye çalışmak
8- Cemiyeti sınıflara ayırmak ve aralarına husumet sokmak
9- Grev ve lokavtları körüklemek
10- Mali istikrarı bozmak.

Sol, yüzüne hangi maskeyi takarsa taksın, bir parça aralanınca kızıl yüzü hemen meydana çıkar. Demokrat, kralcı, cumhuriyetçi, halkçı gibi isimlerle çıksa da, solun değişmez vasfı devletçilik ve din düşmanlığıdır. Her şey ve her iş devletleştirilir, müslümanlara gerici, solcu olmayanlara faşist damgası basılır. Bir ülkeye aşırı solun girebilmesi için hazırlanan maddelerden onu şöyledir:

1-
Ülkenizde sol partilerin kurulmasını teşvik edin. Mevcutları ile işbirliği yapın!
2- Halkı sınıf ve zümrelere bölün!
3- İşçi ve işveren arasında daima anlaşmazlık çıkarın!
4- Sol rejimi kurun! Rejim kökleşinceye kadar sol tehlikenin olmadığını bildirin!
5- Mezhep ve tarikat kavgalarını körükleyin! Gizli, açık din düşmanlığı yapın!
6- Halkın sevdiği kahramanları bayrak yapıp, onları tarafınızdanmış gibi gösterin!
7- Roman, şiir, yazı ve karikatür ile, işçinin sefalet içinde olduğunu, abartarak yayın!
8- Hür ülkelere karşı muhalif tavır alıp, Batı düşmanlığını yayın!
9- Sendikaları, gençlik derneklerini ve sanat kuruluşlarını elde edin!
10- Sürekli huzursuzluk kaynakları çıkarın!
Görüldüğü gibi, solun Siyonizm ile ortak yönü, din düşmanlığıdır.

Sual: Yahudilik ile Musevilik ayrı mıdır?
CEVAP
İkisi de aynıdır. Yahudilik, İsrail oğullarından Hazret-i Musa’ya iman edenlerin dinidir. Hazret-i Yakub’un bir ismi de İsrail’dir. İsrail, Abdullah, Allah’ın kulu demektir. Hazret-i Yakub’un 12 oğlundan çoğalan insanlara (Beni İsrail) denir. Beni İsrail’e Peygamber olarak gönderilen Hazret-i Musa, Tevrat’ı getirdi. Beni İsrail, Onun bu ilahi telkinlerini bir türlü kabul etmedi. Roma imparatoru Andiyan, Yahudilerin çoğunu kılıçtan geçirdi.

Yahudiler, zamanla bozularak Tevrat’ı değiştirdiler, (Talmud) denilen kitabı yazdılar. Yahudi olmayan milletleri, putperest saydılar. Yahudiler yanlış olarak, Yahudiliği bir ırk dini gibi görüyor, Beni İsrail’den başkasının Yahudi [Musevi] olamayacağını sanıyorlar. Onun için, Hristiyanlar gibi, misyonerlik faaliyetleri yoktur. Halbuki zencilerden bile Yahudiliği kabul edenler var idi.

Allah'Veİblisin Konuşmaları varmıdır?Cevap:Evet'Vardır'Ve Söyledir.
Kuran'da İblis'in kovulması ve Allah ile İblis arasındaki diyalog Söyle Geçmiştir.Allahın'Vaadi'Haktır.
Hicr Suresi 32-38
32. Allah, “Ey İblis! Saygı ile eğilenlerle beraber olmamandaki maksadın ne?” dedi. 33. İblis dedi ki: “Ben, kuru bir çamurdan, şekillenmiş balçıktan yarattığın insan için saygı ile eğilemem.” 34,35. Allah, “Öyleyse çık oradan, çünkü sen kovuldun. Şüphesiz hesap gününe kadar lânet senin üzerinedir” dedi.
36. İblis: “Rabbim! Öyle ise onların tekrar diriltilecekleri güne kadar bana mühlet ver” dedi. 37,38. Allah da, "O hâlde, sen vakti (yalnızca benim tarafımdan) bilinen güne (kıyamete) kadar mühlet verilenlerdensin" dedi.
Sad Suresi 75-81
75. Allah: "Ey İblis, ellerimle (kudretimle) yarattığıma secde etmekten seni alıkoyan nedir? Böbürlendin mi? Yoksa gururlananlardan mısın?" dedi. 76. İblis: "Ben ondan daha üstünüm. Beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın" dedi. 77,78. Allah: "Defol oradan, sen artık kovulmuş birisin. Din (kıyamet/ceza) gününe kadar lanetim senin üzerinedir" dedi. 79. "Rabbim! Dirilecekleri güne kadar beni (canımı almayı) ertele" dedi. 80,81. Allah: "Sen bilinen güne kadar erteye bırakılanlardansın" dedi.
Burada iki soru akla geliyor.
1. İblis'in Allah tarafından kovulması Kuran'da iki yerde diyalog şeklinde geçiyor. Benzer diyalog neden bir yerde değil, iki yerde? Neden aynı konu tekrarlanmış?
2. İki surede bahsi geçen konu aynı. Fakat Allah'ın ve İblis'in cümleleri tamamen aynı değil. Allah İblis'e Ey İblis! Saygı ile eğilenlerle beraber olmamandaki maksadın ne? mi dedi yoksa Ey İblis, ellerimle (kudretimle) yarattığıma secde etmekten seni alıkoyan nedir? Böbürlendin mi? Yoksa gururlananlardan mısın? mı dedi?

Hazret-i Musa’ya ve Hazret-i İsa'ya, kendi zamanlarında iman edenler, mümin olarak Cennete gideceklerdir. Bugünkü Yahudi ve Hristiyanlar ise, Muhammed aleyhisselama inanmadıkları için sonsuz olarak Cehennemde Sonsuz kalacaklardır.
([Allah, Şeytana] dedi ki: Yerilmiş ve rahmetten kovulmuş olarak, oradan çık, defol; and olsun ki sana uyanları ve sizin hepinizi Cehenneme dolduracağım.Demiştir.Şeytan İse BöbürlendiĞiyle Kalmıştır Sonsuz Cehenneme Giricekler ise hristiyan yahudiler zalimler ve daha sıdır unutmayınız cennete sadece müminler girer [Araf 18]

(Kâfirlerin akıbeti ateştir.)
[Rad 35]

(İçinde ebedî kalacağınız Cehenneme girin! Kibirlenenlerin yeri ne kötüdür.)
[Nahl 29]

(Biz, Cehennemi kâfirler için bir zindan yaptık.)
[İsra 8]
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
konuyu tam okumadım ama alıntı yerler içeriyor alıntı diye ekleyin lütfen.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
//Konu yeterince uzuyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aynı şeyi tekrar paylaşmanızın nedeni nedir?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Herkesin dini kendine.. Bu arada konunun sonuna kahrolsun israil yazmanın sebebi nedir?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
vay canına! ilk defa bir başlıkta tırnak işareti ( ' ) kullanmadığını görüyorum.. Gelişme var tebrikler..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Allah 4 büyük dine kitap göndermiştir yani bozulmasaydı yahudi , hristiyan ayrımı olmazdı lakin KUR'AN-I KERİM senelerce indirildiğinden dolayı bozulmamıştır.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Anlamıyorum sizi. Yabancı birisi İslam'ın asılları nelerdir diye bir yazı paylaşıp. Kahrolsun İslam diye not bıraksaydı ne yapardınız acaba. "İnanmıyorsan saygı duy" muhabbetini bizzat çöpe atıyorsunuz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-12-2017 Saat: 18:54)Hypnos Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Anlamıyorum sizi. Yabancı birisi İslam'ın asılları nelerdir diye bir yazı paylaşıp. Kahrolsun İslam diye not bıraksaydı ne yapardınız acaba. "İnanmıyorsan saygı duy" muhabbetini bizzat çöpe atıyorsunuz.

biz müslümanlarız diger dinler allah katında bile hükmü yoktur tek yol islam
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
solun değişmez vasfı devletçilik ve din düşmanlığıdır
din düşmanlığı?
???????????? devletçilik ????????????????
(aşırı solculuksa doğru bu arada ama öyle bir şeyden bahsedilmemiş)
Bu tip yazıları okuyup da inanan yoktur umarım. Kahkahalarla okudum.

Her şey ve her iş devletleştirilir, müslümanlara gerici, solcu olmayanlara faşist damgası basılır.

Yazı kendiyle çelişiyormuş zaten bana ne gerçi.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 3 Ziyaretçi

WTSupport | Torrent - ZULA - The Forest Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping