Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dünya Sabit İnternet Hızı Sıralaması
Dünya genelinde internet hız ölçümleriyle ilgili araştırmalar yapan Akamai şirketi, Türkiye'nin Dünya genelindeki sabit internet hız ortlamalarını açıkladı.

İnternet hız ölçümleriyle ilgili çeşitli araştırmalar yapan Akamai 2016 yılının ilk çeyrek dönemlik verilerini açıkladı. Bu verilere göre Türkiye sabit internet hızında ortalama 7.2 Mbps ile dünyada 64.sırada. Mobil internet hızımız ise 6.5 Mbps.

Durum iç açıcı değil

Dünyadaki internet hızı ortalamaları ile kıyaslandığında ülkemizdeki durumun pek iç açıcı olmadığını söyleyen Türkiye Bilişim Derneği Antalya şube başkanı Mehmet Akyelli, "Kendi içimizde bazı gelişmelere mutlu oluyoruz ama dünya ölçeğinde baktığımızda ne yazık ki istediğimiz noktada değiliz. 7.4 milyar olan dünya nüfusundan internete bağlanan insan sayısı 3.4 milyarı bulurken, dünyada sosyal medyayı aktif olarak kullanan kişi sayısı 2.3 milyar. Dünyada 3.8 milyar mobil cihaz kullanıcısının 2 milyarı mobil cihaz üzerinden sosyal medyayı kullanıyor." açıklamasını yaptı.

İnternet yaygınlığı konusunda zirvede %98.2 ile İzlanda bulunuyor. Dünyanın en iyi programcıları ve yazılımcılarına yönelik açıklanan sıralamada ise Türkiye 77.5 puanla 30.sırada bulunuyor. 50 ülkenin bulunduğu sıralamada 1. sırada 100 puanla Çin yer alıyor.

Türkiye 64. Sırada da mesele şu;
64. Sıradan sonraki ülkelerde internet yok lan :d
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Durum gerçekten iç açıcı değil, 1 megabit hız alıyorum :'(
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok çok gerideyiz
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben memnunum aslında ya 5 GB lık şeyi 1-1.5 saatte indirdim
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
6yVmoW.png
D-Smart ile bu anı ölümsüzleştirmek istedim
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Beyler bende memnunum :)
kXzXLv.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Malesef :(
ByQyyv.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
9UdaLn.gif
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kod:
http://www.speedtest.net/my-result/6840605411

Benim sonuçlarda burada... Upload ne öyle ya?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping