Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tema çizerken yapılan bazı yanlışlar
Merhaba Arkadaşlar,
Genelde tema çizimlerinde gördüğüm bazı hataları sizinle paylaşmak istiyorum ki herkes bu konuda bilinçlensin.

1. Tema çizerken, Trow bölümlerini genelde hep koyu renk yapıyorlar. Çok koyu trow renkleri hoş durmuyor. #EFEFEF, #FAFAFA renklerini öneririm.

2. Objelerin nesnelerini iyi hizalayamıyorlar. Mesela 2 tane ikon var. Birisi facebook, diğer google olsun. Facebook logosu milimlik yukarıda kalıyor ve resimin kalitesini düşürüyor. Eşit hizalama yapabilmek için gerekirse ekranı yakınlaştırın pixeller görününce eşit şekilde hizalayın. O zaman kolay olur.

3. Border çizgileri. Ben çoğu çizimde border çizgilerini hem hizasız hem de fazla kalın buluyorum şahsen. Ve bence çok çirkin görünüyorlar. İnce ve özenle hizalanırsa güzel görünebilir.

4. Temayla uyuşmayan ikonlar. Adam Facebook ikonu koyuyor bir tane. Çok canlı ve cam efektli vs... bir ikon. Tema ise flat renklerden oluşuyor. Ve hiç uyuşmuyorlar. Flat bir temaysa, flat ikon, canlı bir temaysa da canlı bir ikon tercih edin.

5. Logoyu metin yapıyorlar. Genelde temaya logo yaparken fark ediyorum da hep düz yazı yazıyorlar. Tema çizimi olacaksa şahsen temaya özel bir logo da çizin derim. Düz yazı bazen çok kötü ve çirkin durabiliyor.

Benim şahsen düşüncelerim bunlar. Grafiker arkadaşlar ve tema çizen arkadaşlar bunlara dikkat ederse iyi olur.
Kolay gelsin.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yararlı bir konu olmuş. Eline sağlık.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

WTSupport | Torrent - ZULA - The Forest Platformu -

Online Shopping App