Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10tl.net Genel Sorunları ve Çözüm Çalışmaları
Aktiftir arkadaşlar.
Yazdığınız sorunlar en kısa zaman içerisinde çözüm bulacaktır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Raporlama sisteminde bir sorun var rapor sebebini belirtsek bile NA olarak düşüyor sisteme,bu sadece destekte mi böyle yoksa başka sitelerde mi böyle?

@SnowyNight
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Şimdi başka 10tl forumunda test ettim. Evet her forumda öyle. @Quexa
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
destek.10tl.net'in altındaki genel bakış düzenlenip normal 10tl.net üzerine eklenilmesi lazım ve bu sayede biri 10tl.net'e girdiğinde yararlı konu görürse o foruma girip o forumdan o konuyu okuyabilir böylece diğer forumlarada hit dağıtmış olabiliriz. 
genel bakışın düzenlenmesi hakkındada konum vardı: http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=94215
ve Öneri hakkındada yorum yapmak istiyorum: Öncelike tüm 10tl.net'in mybb'sini resetlemek kendi sonumuzu hazırlar gibi olur. Çünkü kaç bini geçkin forum vardır bunların hepsinin mybb'sini silip tekrardan kurmak üstelik yedekleriyle beraber kurmak ölüm gibi olucaktır.
ha şöyle yapılabilir yeni açılacak forumlar için 10tl.net ftpsinde mybb klasörü veya başka bir klasör adı var bir subdomaine kurulacağında oradan çekip otomatik kuruluyor o mybb kurulu yeri yeniden kurulabilir ama diğer şekilde kurulamaz. Yönetim onaylamaz zaten bunu. Öneri güzel fakat işleve koyulması çok zordur..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kesin bir yargıya ulaşmak için forum açıp test ettim hocam.
Bütün forumlarda aynı sorun.
@Quexa
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler Ayberk, bunu ekleyebilirmiyiz hatalara? Veya ben sınavdan gelince eklerim.

@SnowyNight
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben ekledim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Spam siteler için fikir :

* Siteler açılmadan önce sitelerin bir moderatör tarafından kontrol edilmesi gerekir , bu moderatörler 24 saat içinde siteye onay verir , site açıldı diyelim her hafta siteler kontrol edilir böylece kötü içerikli siteler kapatılır kullanılmayan siteler yük olduğu için silinir.

* Açılan siteler site tanıtım bölümünde otomatik görünebilir bu kısımda ise moderatörler daha kolay ulaşabilir.

Yüksek hitli siteler için fikir :

* Bu sitelere ayda ödül verilebilir mesela 10tl.net ana sayfasında önerilen site vb kısımda yayınlanabilir.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-11-2017 Saat: 19:48)Hamid-i Ensar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Spam siteler için fikir :

* Siteler açılmadan önce sitelerin bir moderatör tarafından kontrol edilmesi gerekir , bu moderatörler 24 saat içinde siteye onay verir , site açıldı diyelim her hafta siteler kontrol edilir böylece kötü içerikli siteler kapatılır kullanılmayan siteler yük olduğu için silinir.

* Açılan siteler site tanıtım bölümünde otomatik görünebilir bu kısımda ise moderatörler daha kolay ulaşabilir.

Yüksek hitli siteler için fikir :

* Bu sitelere ayda ödül verilebilir mesela 10tl.net ana sayfasında önerilen site vb kısımda yayınlanabilir.

Uygulanabilir mi? bilmiyorum ama, böyle bir şey olursa bir nebzede olsa önüne geçilmiş olunabilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bende Hamid-i Ensar arkadaşa katılıyorum.Bir sorun daha buldum.
Dükkana girdikten sonra istatistiklere tıklayınca yukarıda bir uyarı veriyor,çok bir önemi yok ama sorun sorundur :)
NOT : Sorun sadece destek sitesinde mevcut.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bir kaçtane sitede hata buldum . Ama böyle fazla sıkıntı etmeyecek birşey ...
1 - 60 Saniye geçmeden yorum atınca önizleme sayfasında
QpLN1k.jpg

2- Dükkanda İstatislikler Sayfasında ...,
vJ6VQz.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Şu 10tl.netin ana sayfasının güncellenmesi gerekiyor.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
herkes biliyorki bi kac aydır cözülmesini bekledigim problem konu sayacı :/
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Şimdilik dikkatimi çeken hatalar aşağıdadır ;
  • Javascript (jscripts) kodları yenilendiği için modalbox dahil birçok Ajax fonksiyonları çalışmıyor.
  • Yeni forum açıldığında 1.8.14 sürümüyle açılıyor (sorun olmasada bilmenizi istedim).
  • Destek forumun /install/ klasörü mecvut. Bunu mutlaka silmenizi veya lock dosyası atmanızı öneririm.
  • Noktalı liste çalışmıyor (şuan bu yazı noktalı lise halinde fakat yorumda gözükmüyor).
Gözüme çarpdan başka sorunlar olursa sizi (çözümleriyle beraber) bilgilendirirm.

Tekrardan hayırlı olsun.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(08-12-2017 Saat: 21:56)RawSecurity Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şimdilik dikkatimi çeken hatalar aşağıdadır ;
  • Javascript (jscripts) kodları yenilendiği için modalbox dahil birçok Ajax fonksiyonları çalışmıyor.
  • Yeni forum açıldığında 1.8.14 sürümüyle açılıyor (sorun olmasada bilmenizi istedim).
  • Destek forumun /install/ klasörü mecvut. Bunu mutlaka silmenizi veya lock dosyası atmanızı öneririm.
  • Noktalı liste çalışmıyor (şuan bu yazı noktalı lise halinde fakat yorumda gözükmüyor).
Gözüme çarpdan başka sorunlar olursa sizi (çözümleriyle beraber) bilgilendirirm.

Tekrardan hayırlı olsun.

MyBB'nin önceki sürümlerinde de konuları çoklu olarak seçme sorunu vardı, büyük ihtimal 'java' ile alakalı bir durum.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(08-12-2017 Saat: 22:00)yusufkoc Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(08-12-2017 Saat: 21:56)RawSecurity Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şimdilik dikkatimi çeken hatalar aşağıdadır ;
  • Noktalı liste çalışmıyor (şuan bu yazı noktalı liste halinde fakat yorumda gözükmüyor).
Gözüme çarpan başka sorunlar olursa sizi (çözümleriyle beraber) bilgilendirirm.

Tekrardan hayırlı olsun.

MyBB'nin önceki sürümlerinde de konuları çoklu olarak seçme sorunu vardı, büyük ihtimal 'java' ile alakalı bir durum.

Evet, dediğiniz sorun sıkça yaşanılan bir sorun ve javascript ile alakalı bir sistem. Düzeltirken başka sorunlara yol açıyor bu nedenle multi alıntıyı devre dışı bırakmanızı öneririm.

Javascriptin çözümü basit, Orjinal MyBB sitesinden 1.8.11 sürümünü indirip içindeki "jscripts" dosyasını (ftp'den) olduğu gibi forum anadizinine atıp yenisiyle değiştirmek. Tabi değiştirmeden önce her ihtimale karşı forum yedeği alınmalıdır. Bende güncelleyince bu sorun olmuştu bu şekilde düzelttim. Tabi JS'den iyi anlayan arkadaşlar yeni sürümdeki jscripts dosyalarına müdahele edebilirler. Büyük ihtimal jscripts değişimi sayesinde bu noktalı yazı sorunuda hallolmuş olur.

Sayaç hakkında neyi kastettiniz tam anlayamadım o konuylada ilgili yardımcı olmak isterim.

Bu arada bazı bölümlere konu açamıyorum yetkim yok . Örneğin http://destek.10tl.net/forumdisplay.php?fid=93 burada konu açamıyorum. Tabi birçok kategoridede konu açma yetkisi yok !

Acaba benle alakalı mı yoksa tüm normal kullanıcı üyelerinde mi yetki yok ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
qJzPn3.png

Şu aşağıda ki 3 adet (***) yıldızıda kaldırabilir misiniz ?

Baya gözüme takılıyorda :)

(Header veya Footer şablonunda en aşağıda mevcut olabilir)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bende şuanda rep verilemiyor. Tarayıcıdan veya Java kodlarından alakalı sanırım. Rep verebilen var mı? @Quexa
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-12-2017 Saat: 20:30)Pormis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bende şuanda rep verilemiyor. Tarayıcıdan veya Java kodlarından alakalı sanırım. Rep verebilen var mı? @Quexa

Şimdi denedim bende de olmuyor
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Evet çalışmıyor. @admin
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 9 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform