Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dizi, Film Sitesi Olanlar Dikkat! Başınız Yanmasın
İnternetten film veya dizi izliyorsanız size üzücü bir haberimiz var. Kültür Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı bir yasa taslağı, korsan film izlemeyi seven kullanıcıları üzeceğe benziyor. Yakın bir tarihte meclis gündemine getirileceği belirtilen taslakla ilgili Yeni Şafak gazetesinden Ahmet Fatih Erturan bir haber paylaştı.

Ahmet Fatih Erturan‘ın aktardığı habere göre internetteki korsan içeriklerle ilgili Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi kurulacak. Emek sahiplerinin haklarını koruyacak telif yasası kapsamında internet üzerinden film, müzik, kitap, bilimsel çalışmalar, şiir ve beste gibi emek verilerek icra edilen çalışmaları yayınlayan internet siteleri kapanabilecek. Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi’ne yapılan başvuru neticesinden sonra görevli savcı gerekli incelemeleri yapacak ve gerekli görmesi durumunda internet sayfasını kapatma kararı verecek. Yasa taslağı gereği telif hakkı sahipleri de diledikleri taktirde internet sayfasının yöneticilerine dava açabilecek.

Kaynak:
Kod:
http://www.log.com.tr/internetten-film-ve-dizi-izleyenlere-kotu-haber/

Haber:
LOG
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bir ara böyle bir şey vardı? Bu olmadı ama?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@MİKA Bilmiyorum hocam, ben sadece haberi paylaşmak istedim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-10-2017 Saat: 00:43)Schulz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @MİKA Bilmiyorum hocam, ben sadece haberi paylaşmak istedim.

Biliyorum. Bence yinede önüne geçemezler gibi, Kültür bakanlığı maalesef çağa ayak uydurmamak için direniyor galiba.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Zaten istediklerinde kapatıyorlar.çok büyük gelişme değil.hak sahibi şikayetçi oldu mu Türkiye erişimleri engelleniyor hiç bir şey yapmazsa bazılarını host yada domain şirketleriyle gorusup ya siteyi kapattın yada ceza alacaksın diyor hostcular tırsıp hemen askıya alıyorlar.
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu yeni bir gelişme değil ilk başlardan beri olan bişey. Her zaman öyle deniliyor yok bunu yapıcaz yok şunu yapıcaz laf oluyor icraat olmuyor. Zaten bir çoğu film,dizi sitesi (benimde var) kendi playerini kullanıyorlar. Site türkiyeye engellensede bişey olmaz domain almak host almak sonra aynı siteyi taşımak sunucularla 2 dakikalık iş zaten karanlık-61 demiş domain şirketleriyle görüşüp demiş fakat bazı siteler Windows ISS gibi bazı sunuculardan domain hosting sağlayıp kendi hostunda kendi sunucusunda barınıp film,dizi sitesi yapabiliyorlar. Bunu engellemek için daha farklı bişey yapılmalı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping