Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikrofonlu kulaklık çalışmıyor..
Arkadaşlar, ben mikrofonlu kulaklık satın aldım. Telefonda falan gayet iyi çalışıyor. Fakat laptopumda çalışmıyor. Kulaklıktan gayet iyi ses geliyor ama mikrofonu çalışmıyor. Herşeyi denedim ama bir türlü çalıştıramadım. Siz bilirsiniz diye burada da derdimi anlatmak istedim. Mikrofonun markası önemli değil diye biliyorum. Herşeyini karıştırdım kurcaladım fakat bir farklılık yok. Laptopumda 3 tane kulaklık kablosu girişi var. Sol köşedekine takınca hoparlör çalışmıyor fakat hoparlörün oraya konuşunca sesimizi çok az ama çok az alıyor. Ortadakine takınca kulaklık çalışıyor hoparlörün oradaki yere konuşunca sesimizi almıyor. Sağ köşedekine takınca ortadaki gibi oluyor.
Sizlerden çare bekliyorum arkadaşlar. İnşallah çözebilirim şu illeti.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilgisayarda hem hoparlör hemde mikrofon girişi var mı?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Var ama ayrı ayrı işte.
5bo0ov6.png

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Leptopların jak girişlerin yanında nereye ne takılacağının işareti var (Hoparlörün yanında hoparlör işareti gibi). Doğruyu taktığında muhtemelen hoparlör güzel ses verirken mikrofon sesini zor alıcak. Sağ alttaki araç çubuğundaki hoperlor işaretine şağ tıklayıp ses efektleri veya diğerine tıklayın aynı menüyü açacaktır. Biraz kurcalayın stüdyo kalitesi vs. var ses kalitesini artıracaktır. Yine olmuyorsa bassı artırın
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilgisayara takınca sadece kulaklığı algılaması normal. Jack çoğaltıcı bir cihaz alman gerekiyor.
Kod:
http://www.hepsiburada.com/logilink-ca0020-4-pin-3-5mm-stereo-disi-2-x-3-5mm-stereo-erkek-0-15m-p-BS51414?productId=bs51414&categoryId=84120
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Benim laptopta işaret yok. Hocam, oraları falan hep karıştırdım ses çıkmıyor.

iki cevap yazıyorum kusura bakmayın @Novruz hocam o aleti alınca sorun çözülür mü?
5bo0ov6.png

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(15-10-2017 Saat: 22:14)kraljmehmet Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benim laptopta işaret yok. Hocam, oraları falan hep karıştırdım ses çıkmıyor.

iki cevap yazıyorum kusura bakmayın @Novruz hocam o aleti alınca sorun çözülür mü?

Bildiğim kadarıyla çözmesi gerek. Çünki telefonlarda tek jakla 2 işlevi aynı anda yapa biliyor fakat bilgisayarlardaki jaklar böyle değil maalesef. En ideal çözüm jak çoğaltıcı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(15-10-2017 Saat: 22:19)Novruz Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(15-10-2017 Saat: 22:14)kraljmehmet Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benim laptopta işaret yok. Hocam, oraları falan hep karıştırdım ses çıkmıyor.

Bildiğim kadarıyla çözmesi gerek. Çünki telefonlarda tek jakla 2 işlevi aynı anda yapa biliyor fakat bilgisayarlardaki jaklar böyle değil maalesef. En ideal çözüm jak çoğaltıcı.

Hmm, internetten sipariş veremiyorum maalesef. Bunu nerede bulabilirim?
5bo0ov6.png

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aldığın kulaklığın markasını aratıp satış sitelerindeki yorumlara bakabilir misin? Ya da sikayetvar da şikayetler varsa. Bir şeyi yoksa ses driverlarını güncelle. Ayrıca youtubeda kulaklık mikrofon hakkında yüzlerce video var orayada bi bakın Mehmet
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hocam youtubedeki birçok videoyu izledim. Hepsi aynı şeyi tekrarlıyor. Ama bir faydası olmadı bana.

@Novruz hocam bu arada ben kulaklık kablosunu mikrofon girişine takıyorum mikrofon çalışmıyor. O jak çoğaltıcıyı alınca çalışır mı?
5bo0ov6.png

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kulaklığı takınca, böyle birşey çıkıyor mu?
Kod:
https://i.hizliresim.com/o6EmO2.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Maalesef çıkmıyor.
5bo0ov6.png

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben daha çok kulaklığımı, TeamSpeak'de kullandığım için şöyle böyle kurcaladım, hallettim. Şuan hatırlamıyorum. Kusuruma bakmayınız.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping