Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Online Yatırım Şirketlerinin Kaynakları Nereden Geliyor?
Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır aklımda birkaç soru var internette araştırmaya çalıştım fakat pek fazla kafama yatan cevap bulamadım sizlere sormak istiyorum belki aranızda bu işte tecrübesi olan bilgili arkadaşlar vardır.

Şimdi internette pek çok online yatırım siteleri var bunlar örneğin, bizlerden 800-900 TL civarı para yatırmamızı ve 6 ay sonra bu paranın 15 bin 20 bin TL ye kadar kazanç getireceğini söylüyorlar açıkçası birkaç tanesine üye oldum orda öyle yazıyor 800 TL ye 6 ay sonra 21.000 TL veriyor bir paket karşılığında dekont gönderiyorlar ödeme yaptıklarına dair ama 6 ay içerisinde bu kadar parayı nasıl verebiliyorlar yani demek ki daha fazla kazanıyor ki 21.000 yatırım yapmış olan üyesine veriyor geri kalanını kendi alıyor yani şimdi mantıken bakıldığı zaman saçma gelebiliyor ama dekontla kanıtlıyorlar acaba dekontlar mı düzmece yoksa gerçekten mi sistem böyle işliyor? Eğer öyleyse bu paranın kaynağı nerden geliyor benim yatırmış olduğum 800 TL nasıl 6 ay sonra bana 21.000 TL olarak geri dönebiliyor, işte bunu merak ediyorum ne yapıyorlar da bu parayı bu kadar fazla katlıyorlar, 5 tane 10 tane üye değil yatırım yapan binlerce belki onbinlerce üyeler var, şimdiden değerli yorumlarınız için Teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bende merak ediyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Merhaba,

Konuyla ilgili çok fazla bilgi sahibi değilim ancak ponzi oyunundan bahsettiğinizi sanıyorum. Ponzi oyunu yada diğer adıyla ponzi düzeni yatırımcıların kendi yatırımlarıyla veya sonraki katılımcılardan gelen paralarla ödemenin yapıldığı bir dolandırıcılık yöntemidir. Bizim ülkemiz gibi üst gelir seviyesindeki ülkelerde görülür. Bu düzeni kullanan şirketler genellikle yüksek kazanç ve paranızı ikiye katlamayı vaat eder. Başlangıçta bu vaatlerini yerine getirselerde sonrasında yeterli sayıda katılımcı bulunamadığı için sistem çöker. Sistem çökmediğinde ise yeterli doygunluğa ulaştıklarında batma, iflas etme gibi bahanelerle katılımcıları dolandırıp ortadan kaybolurlar. Ülkemizde saadet ve titan zinciri adıyla bilinen yöntemler ponzi oyununa örnek olarak verilebilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu tarz yatırım işlerine girmek yerine elden döviz almanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Mantığı da şöyle açıklayayım, paranızı ödünç almış gibi alıyor, o parayı işletiyorlar ve katlıyorlar. Çok büyük miktarlara varınca ödeme yapmıyorlar tabii ama başlarda güven kazanmak için feda edecekleri 300-500 lira oluyor. Sonrasında da hep bir bahaneleri hazır oluyor örn: minimum 2.000tl yatırıma geri ödeme yapıyoruz gibi gibi. 10bin tl'niz oluyor oyunda, 2bin tl yatırıp 12 halinde çekmeyi düşünürken eldeki 2bin'den de oluyorsunuz. Tamamı için bunu söyleyemem ama %90 sistemleri böyle işliyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping