Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayarımdaki hata
Selamlar , bilgisayarımı açıyorum windows çubuğuna tıklıyamıyorum windows tuşuna basıyorum açılmıyor çubuk çalışmıyor görev yöneticisini açıyorum açılmıyor ama pc'yi restleyince düzeliyor bunun sebebi nedir ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arka planda çalışan 2. parti programlardan kaynaklı olabilir.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
format at rahatla
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-10-2017 Saat: 23:03)yusufkoc Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arka planda çalışan 2. parti programlardan kaynaklı olabilir.

3*
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Explorer.exe aniden çöküş yaşıyor olabilir.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@yusufkoc , öyle olsa hep olacağını düşünüyorum rest leyince neden düzelsinki ,

/ Çözümlerinizi bekliyorum bilen varsa help.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Görev yöneticisini genellikle virüsler etkiler. Sağlam bir virüs koruyucu ile temizlemeyi deneyin olmaz ise yapacak tek format kalır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
öncellikle internetten kablonu çıkar dene olmasa trojan temizleme programı indir
görev yöneticisi açılmıyorsa trojan yemiş olabilirsin
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaşlar sorunu anlamadınız sanırım siz Pc 'yi açtığımda windows cubugu çalışmıyor masaüstü normal çalışıyor pc 'yi rest liyorum düzeliyor trojen v.s gibi şeyler yesem hiç açamam .
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Merhaba,

Konuyla ilgili biraz araştırma yaptım ve size faydalı olabileceğini düşündüğüm çözümleri paylaşmak istedim. Aralarından birinin sorununuza çözüm olmasını umuyorum.

Öncelikle eğer bilgisayarınızın zararlı bir yazılımdan etkilendiğini düşünüyorsanız bilgisayarınızı bir antivirüs programıyla taratın ve  bilgisayarınızın güvenli olduğundan emin olun. Bazı durumlarda antivirüs programı zararlı yazılımları tespit edemeyebilir  böyle durumlarda görev yöneticisini çalıştıramadığınız için Microsoft tarafından yayımlanan Process Explorer uygulamasını kullanarak da arka planda çalışan uygulamaları takip edebilir, bilgisayarınızın herhangi bir zararlı yazılımdan etkilenip etkilenmediği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Bilgisayarınızın zararlı yazılımlardan etkilenmediğine eminseniz görev çubuğunun çalışmamasının sebebi kayıt defterinde veya sistem dosyalarında bir bozulma meydana gelmiş olması olabilir. Bu yüzden şimdi kayıt defterinde herhangi bir bozulma meydana gelmişmi diye kontrol edip, eğer bir bozulma söz konusuysa ilgili girdilerin düzeltilmesi üzerinde çalışacağız.

Öncelikle CTRL + Alt + Delete kısayolunu kullanarak Görev Yöneticisini açın ardından Dosya menüsünden Yeni görev oluştur  öğesini seçin. Açılan penceredeki metin kutusuna explorer.exe yazıp "Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur." yazan seçeneği işaretleyin ve Tamam butonuna tıklayın.  

Eğer Görev Yöneticisi açılmıyorsa aynı işlemleri yukarıdaki belirttiğim Process Explorer uygulamasını kullanarak uygulamayı deneyin. (Process Explorer uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. File menüsünden Run as Administrator öğesini seçin. Açılan penceredeki metin kutusuna explorer.exe yazıp OK butonuna tıklayın.)

Hem Görev Yöneticisi açılmıyor hemde Process Explorer uygulaması çalıştırılamıyorsa Görev Yöneticisi yönetici tarafından devre dışı bırakılmış olabilir böyle bir şey söz konusuysa görev yöneticisini tekrar aktif hale getirmeyi deneyebilirsiniz.

Görev Yöneticisini tekrar aktif hale getirmek için Windows + R kısayoluyla Çalıştır ekranını açın. Çalıştır ekranına Regedit yazıp Tamam butonuna tıklayın. Kayıt defteri açıldığında sırasıyla aşağıdaki yolları kontrol edin ve DisableTaskMgr adında bir girdi var mı diye inceleyin. Eğer böyle bir girdi varsa o girdiyi silin.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
HKEY_USERS\.default\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

Tüm bunları uyguladığımızda eğer başka bir sorun yoksa Görev Yöneticisinin çalıştırılabiliyor olması gerekmektedir. Görev Yöneticisi çalıştırılabiliyorsa aşağıdaki adımları uygulamayı deneyin.

Görev Yöneticisini çalıştırıp explorer.exe adında yeni bir görev oluşturduktan sonra yine Windows + R kısayolunu kullanarak Çalıştır ekranını açın ve çalıştır ekranına regedit yazıp Kayıt Defterini çalıştırın. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon yolunu bulup burada Shell girdisinin değerinin explorer.exe olduğundan emin olun eğer değeri farklıysa explorer.exe olarak değiştirip bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Tüm bunları uyguladınız ve sorununuz çözülmediyse sistem dosyalarınızın değiştirilmiş veya hasar görmüş olma ihtimali vardır bu durumda sistem geri yükleme yapılabilir veya komut istemcisinden sfc /scannow (komut çalışmayı bitirdiğinde yapılan işlemlerin geçerli olması için bilgisayarın yeniden başlatılması gerekir. bu komut işletim sistemi fonksiyonları ile ilgili sorunlar yaşandığında kullanılabilir.) komutu girilerek Windows bozuk dosyaları düzeltilebilir.

UYARI: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Yukarıdaki yazılarınlar sorunlarınızın çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilgisayara zarar veren dosya girdiğinde silsen bile zararı kalır o yüzden format atmanı tavsiye ediyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping