Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MyBB Forum Sahibi Röportajı # 2 - spork985
Icyboards aynı şekilde 10tl.net tarzı bir sitedir ve bir arkadaş onunla röportaj yapmış google translate kullanarak çevirildi hatası olursa kusura bakmayın ben beğendim güzel yapmışlar .

MyBB 2.0'da, topluluğa tekliflerinizi daha da geliştirmenize olanak tanıyan hangi özellikleri görmek istersiniz?

Yazılımda çok ufak değişiklikler yapan çok sayıda eklentimiz var. MyBB'nin, bu fikirlerin bir kısmını temel koda aktarmaktan yararlandığını hissediyorum. Bazı örnekler arasında, "bugün çevrimiçi olan kullanıcılar" bölümü, profil alanları için varsayılanlar, kullanıcı harici bir bağlantıyı tıkladığında yeniden yönlendirme uyarısı, en son profil ziyaretleri ve profil yorumları içerir. Bir forumun ne yapmak üzere tasarlandığına göre ayırmanın önemini biliyorum, ancak bu özelliklerin birçoğunun çekirdek kodun bir parçası olması gerektiğini ve uygulanması çok fazla bir şey hissetmeyeceğini düşünüyorum. Bu, mevcut hale getirmek, korumak ve yükseltme konusunda endişe duymamız gereken 3. parti eklentileri miktarını önemli ölçüde azaltacaktır. Birçok yönden, daha az eklenti de daha güvenli bir forum anlamına gelir.

Şu anda MyBB'nin en çok sevdiğin özellik hangisidir?

En sevdiğim özellik "spam gönderici temizle" düğmesi olmalıdır. Çok basit bir konsept, ancak onunla birlikte gelen kişi bir dahiyim. Uyandığımda, sabah kahvaltısımı yiyip forumumu açtığım zaman o sabahlardan her zaman nefret ederim ve ... oh, bu adam mümkün olan her forumda aynı mesajı 3 kez yayınladı. Şimdi, önümüzdeki 20 dakika boyunca gidip onları tek tek silmek zorunda kalacağım. Kim geldi ve bu fikri hayata geçirdiğiniz için teşekkür ederiz.

EN AZ sık kullandığınız özellik nedir ve bu özellik kişisel gereksinimlerinize veya dileklere daha iyi uyacak şekilde nasıl geliştirilebilir?

Forumlarda atanan grup izinlerini yönetmek biraz gelişmiş olabilir. İlk başta çok kolaydır, ancak bir kez kurulan bir foruma sahipseniz ve bir grup eklemek istiyorsanız veya bir grubun sahip olduğu genel izinleri görmek istiyorsanız, karmaşık bir hal alır. İzinler arabiriminin ötesinde özel izinler ayarlamaya başladıktan sonra bu durum özellikle belirgindir. Ne yazık ki, ben yaratıcı bir tip değilim ve iyileştirme konusunda iyi bir önerim yok. İki forum arasında izin kopyalamak için bir düğmenin son derece faydalı olacağını düşünüyorum ve düzinelerce forum ve kullanıcı grubunun bulunduğu kurulu bir forumda şeyleri ayarlama / sıkıcılığın bazılarını ortadan kaldırmanız gerektiğini düşünüyorum.

MyBB'de ne iyi davrandığını düşünüyorsun ve neyi değiştirmek isterdin?

Basitçe koyun, kod. En iyi kodlama standartları takip edilmektedir. Hata ayıklarken ve / veya değiştirirken, nereye bakılacağını bilmek ve sorunları çabucak gidermek çok kolaydır. Herhangi bir geliştirici, başkasının zayıf biçimlendirilmiş kodunu alıp onunla çalışmaya baş ağrısı anlayacaktır. MyBB ile hiç başım ağrısı yok. Ne değiştirmek istediğime gelince, "aynı hattaki açma parantezi" yoluna gidebiliriz, ancak MyBB 2.0 GülümsemeIt için kararlaştırılan standartlara bakarak benimle aynı fikirde olmayacaklarını hissediyorum. Gerçekten kişisel tercih meselesine dönüşüyor.

IcyBoards'a baktığımızda neden sadece MyBB'yi barındırmayı seçtiniz?

Sebeplerin birçoğu yine kişisel tercihlere dönüşür. IcyBoards üzerinde çalışmaya başlamadan önce kendi forumlarımdan bir kaç koştum. PhpBB, SMF ve PunBB'yi de içeren birkaç farklı yazılım çözümü denedim. Açıkçası, ben bunlardan hiçbirini sevmedim. IcyBoards birkaç yıldır çalışmaya başladıktan sonra SMF barındırma programına baktım ama kod sadece eğlenceliydi. Dağınıktı. Buna ek olarak, iki ayrı hizmet arasında zaman ayırmamak yerine katı bir kaliteli hizmete sahip olmaya karar verdim.

2.0 için barındırma hizmeti sağlamayı düşünüyor musunuz?

Kesinlikle. MyBB 2.0'ın masaya getirdiğini görmek beni çok heyecanlandırıyor. IcyBoards, yazılımın birden çok sürümünü paralel olarak barındıracak şekilde oluşturulmuştur. MyBB 1.8 piyasaya sürüldüğünde izlediğimiz yolu izleyeceğiz. MyBB 2.0 kararlı bir şekilde piyasaya sunulduğunda, hemen barındırma hizmeti sunmaya başlayacağız. Aynı zamanda, MyBB 1.8 kullanıcıları için bir geçiş yolunda çalışmaya başlayacağız. MyBB 1.8 kullanıcılarına sınırsız olarak (belirlenecek şekilde değilse de mümkün olduğunca uzun süre ev sahipliği yapmaya ve destek vermeye devam edeceğiz) destek vermeye devam edeceğiz.

IcyBoards'u geliştirirken en zorlayıcı şey ne oldu?

İster inanın ister inanmayın, IcyBoards'ın geliştirilmesi ve çalıştırılmasının en zor kısmı spam yönetimidir. Spam göndericilerinin çoğunluğu katılan ve yayın yapan otomatik botlardan oluşur. Binlerce ve binlerce foruma ulaştılar ve bazen forum başına yüzlerce mesaj hazırladılar. Eğer bir yönetici veya moderatörseniz, sorun değil. Giriş yaptıktan sonra spam'ı silersiniz. IcyBoards gibi bir barındırma hizmeti yürüttüğünüzde, onda binlerce Forumu bir paylaşım kaynağında barındırıyorsunuz. Onbinlerce forumda yüzlerce mesaj gönderen yüzlerce botlar aldığınızda, büyük bir karmaşa yaşarsınız. Bunun üzerine, personelin hiç giriş yapmadığı ve spam sadece biriken eski faal olmayan forumları alırsınız. Bu tür forumlarda 30-40-50 veya daha fazla gigabayt veri tabanı alanı tüketilmesi alışılmadık bir durum değil.

Daha önce verilen soru veya cevaplarda bahsedilmemiş bir şey var mı?

En önemlisi, MyBB'deki tüm geliştiricilere büyük teşekkürlerimi sunarız. Bunun gibi bir hizmet, uzun ve zorlu çalışmaları olmadan mümkün olmayacaktır. İkincisi, hizmetimizi iyileştirmenin ve önerileri gerçekten takdir etmenin yollarını her zaman arıyoruz. "Vitrin" forumundaki konudaki önerileri gönderebilirsiniz.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kendisi ile görüşmüşlüğüm vardı. Gerçekten iyi birisidir kendisi. Icyboards mybbsinde açık vardı ona iletmişliğimde vardı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu üye umarım 10TL den gelmemiştir.

YFQ2HqAKRY2fKgYzve_qsw.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App