Kullanıcı İşlemlerini Aç/Kapat

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tasarımda gelişmek
*
Eski Lider
İzinli
Kullanıcı Bilgileri Göster
Yorum Sayısı: 5,266
Konu Sayısı: 305
Rep Puanı: 207
Teşekkürler: 3
4 mesaj içinde 1085 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 1,074.44₺
Eşya: (Tüm Eşyaları Göster)
Merhabalar. Bu yazımda tasarıma başlamak isteyenlere önerilerde bulunacağım.

1) Öncelikle en iyi tasarım programı photoshop serisidir. Photoscape vb. tasarımları çok düşük bir seviyedir.

2) Photoshopun ekmeğini yemek istiyorsanız programı satın almanızı öneririm. Programı kavrayana kadar portable sürümünü kullanın derim. Belli bir düzeyden sonra satın alırsınız. Cs6 portable konum mevcut, ekleyeceğim.

3) Tasarım yapmak için önce kafanızda kurgulamalısınız. Doğaçlamaya göre daha kaliteli olur ama öncesinde belli bir tasarım bilgileri bulundurmanız gerek.

4) Kendiniz kurcalayarak kavramanız zaman alacaktır. Kurcalamak 2. evre. Öncelikle youtube plarformunda birçok tutorial mevcut. Ama başlangıç olarak bölüm bölüm ilerleyen kanalların videolarını izlemelisiniz. Ben SeninInternetinHD diye bir kanal olması lazım ordan 13 bölüm izlemiştim.

5) Videoları izledikten sonra kafanızda bilgi birikimi olacaktır. Ama kalıcı hafızada değil bir süre sonra silinebilir. 3 kere wallpaper yapım videosu izleyip adamın yaptıklarını tekrarlayın. Aynı wallpaperı çıkarmaya çalışın.

6) Kurcalama kısmı burada başlıyor. Temellerini bilerekten daha mantıklı kurcalayacaksınız. Boş bir sayfa açıp üstünde denemeler yapın. Direk imza tasarımı sizi pek ilerletmez.

7) Kafanızda kurgulama vakti geldi. Kafanızda nasıl birşey yapacağınızın taslağını oluşturun. Ne kadar abartı düşünürseniz o kadar ilerlersiniz. Abartı düşüncenizde yapamadığınız birşey varsa youtubeda tutorial videosunu bulmaya çalışın. Birkaç yanlış tutorial videosu izlemiş olacaksınız ki bunlar ilerde işinize yarayacak.

8) Tasarımın en önemli olduğunu düşündüğüm şey göz zevki diyebilirim. Yemeğini arkadaşına tattırırsın çok beğenebilir ama bir aşçı çok eleştirilebilir. Tasarımlarını beğendiğin kişilerin tasarımlarını iyice inceleyin. Psdsi varsa nasıl ilerlediğini inceleyin. Göz zevkinizi arttıracak yaptığınızın ne kadar iyi olduğu ölçeğini anlayabileceksiniz.

Benim izlediğim metod bu şekildeydi. Ayrıca tasarıma belli bir süre ara vermek paslandırır. Ayriyetten göz zevkinizde değişebilir.
Teşekkür verenler:
*
Emektar
İzinli
Yorum Sayısı: 1,171
Konu Sayısı: 185
Rep Puanı: 47
Teşekkürler: 2
8 mesaj içinde 458 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 3,234.61₺
Doğru söylüyorsunuz piyasada Photoshop eğitim kitapları mevcut. Bende bir tane var. O eğitim kitaplarındaki yazan bilgileri internetteki videolardan alamazsınız. Bunlarada bakın derim.
İletişim Kanalları:
Teşekkür verenler:
*
Administrator
Yorum Sayısı: 9,226
Konu Sayısı: 1,134
Rep Puanı: 376
Teşekkürler: 87
112 mesaj içinde 1658 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 3,606.86₺
Yararlı olmuş, Teşekkürler.
10tl.Net - MyBB Kitabı - Sinema Ovası - Founder & CEO
#efsanebaşkan
#10tlnet a new period
Mükemmeliyetçilik adına..
"Saygıyla, Aşkla, Hoşgörüyle"
"Cillian Murphy"
Teşekkür verenler:
*
Eski Lider
İzinli

(07-10-2017 Saat: 13:01)Schulz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Doğru söylüyorsunuz piyasada Photoshop eğitim kitapları mevcut. Bende bir tane var. O eğitim kitaplarındaki yazan bilgileri internetteki videolardan alamazsınız. Bunlarada bakın derim.

Önerin için teşekkürler konuyu okuyanlara ekstra bilgi olur. İzlediğim yol bu şekilde oldu benim. Paylaşmak istedim. Tabi şuan tasarımdan uzağım ama tecrübelerimi aktarayım dedim
Teşekkür verenler:
Arge Ekibi
2. Seviye
Yorum Sayısı: 4,665
Konu Sayısı: 337
Rep Puanı: 89
Teşekkürler: 100
37 mesaj içinde 1180 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 2,748.21₺
Eline sağlık.
Mükemmeliyetçilik adına..
"Saygıyla, Aşkla, Hoşgörüyle"
#efsanebaşkan
Teşekkür verenler:
*
Emektar
İzinli
Yorum Sayısı: 7,041
Konu Sayısı: 732
Rep Puanı: 252
Teşekkürler: 22
23 mesaj içinde 1870 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 2,477.53₺
Aslına bakarsanız gerçekten videoya gerek yok. Ben çok çok az miktarda video izledim, diğer tasarımcıların neler yaptığını görerek onlara esinmeye başladım. Bi ara wallpaper tasarımları yaparken şu an diğer tasarımcılardan ilham alarak 2 farklı çizim tekniğini de yapabiliyorum. Yani nereden başlayacağınızı siz belirlersiniz. Ben çizim yapmak istiyorum bu alanda gelişmek istiyorum diyorsanız yaratıcı logo fikirleri veya gerçek bir hayvanın çizimini artık nasıl yorumlarsınız bilmiyorum o da insanda biten bir şey :)
Büyük grafik tasarımcıların nasıl yaptığını veya tasarım yaparken nasıl rahatladığını öğrenmeniz lazım :) Ben büyük bir tasarımcı değilim elbette fakat tavsiyem piano tarzı söz olmayan müzikler ile çalışmalarınıza başlayın :)
Konu için teşekkürler, elinize sağlık..
UI Designer & Illustrator & Photographer - 2014-2018 -
"Sanat görüneni yansıtmaz, görünür kılar.”
"Vous devenez responsable, à jamais, de ce que vous avez apprivoisé."
Teşekkür verenler:
*
Emektar
Yorum Sayısı: 4,895
Konu Sayısı: 833
Rep Puanı: 110
Teşekkürler: 17
10 mesaj içinde 1158 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 7,374.22₺
Ne video ne bir şey kurcalaya kurcalaya bir çok şey öğrendim bazı tasarımlara baktım "bunlar nasıl yapılıyor ?" kafamda böyle sorular oluştu bu soruları da internetten yararlanarak çözdüm .

Eline Sağlık
Bana ulaşmak için

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL

‘’Gerçeği, insanların ölçüsü ile değil; insanları gerçeğin ölçüsü ile tanı.’’ Hz.Ali (r.a)

Bir sürü örnek insan var burada onları örnek alın , başarılı olun pes etmeyin.

Teşekkür verenler:
Üye
İzinli
Yorum Sayısı: 4,205
Konu Sayısı: 609
Rep Puanı: 201
Teşekkürler: 0
2 mesaj içinde 277 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 293.18₺
ASİ'nin de dediği gibi video izlemenize gerek yok.

Ben 2013 yılında bu forum ile başlamıştım tasarıma, şuan çok güzel tasarımlar çıkartabiliyorum ortaya. Tek şey hayal gücünüz ve biraz da photoshop yeteneğiniz. Kurumsallaştığınızda photoshop'u satın alın, onun dışında amatörken almayın size önerim. Photoshop'un sürümleri fazla farketmiyor, cs6 ile başlayabilirsiniz. Her zaman tasarım yapın ve arka planda müziğiniz olsun ama dikkat edin hoşlandığınız müzik olsun, kulağınıza hoş gelsin ve sıkılmayın.
Ben Abdullah Öztürk, masaüstü ve mobil uygulamalar için ilgi çekici ve kullanıcı dostu arayüzler tasarlayan 2 yıllık tecrübeye sahip UI/UX tasarımcısıyım.

akademi.10tl.net - Forum Medyası
Teşekkür verenler:
*
Eski Lider
İzinli

(07-10-2017 Saat: 19:49)Neon Bariol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ASİ'nin de dediği gibi video izlemenize gerek yok.

Ben 2013 yılında bu forum ile başlamıştım tasarıma, şuan çok güzel tasarımlar çıkartabiliyorum ortaya. Tek şey hayal gücünüz ve biraz da photoshop yeteneğiniz. Kurumsallaştığınızda photoshop'u satın alın, onun dışında amatörken almayın size önerim. Photoshop'un sürümleri fazla farketmiyor, cs6 ile başlayabilirsiniz. Her zaman tasarım yapın ve arka planda müziğiniz olsun ama dikkat edin hoşlandığınız müzik olsun, kulağınıza hoş gelsin ve sıkılmayın.

Asi'nin yorumu nerde bulunuyor? ve izlediğim metodu söyledim tabi herkes kendi yolunu izleyebilir. Bana göre en kısa izlenebilecek yol budur. Ayrıca doğuştan gelen bir photoshop yeteneği de yok. Bilemek gerekiyor
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Tema yapımcısı: Metehan Durmuş
Tüm hakları saklıdır. 10TL.Net sistemi için yazılmıştır.

Reliable Magento web hosting on https://certahosting.co.uk page. Click to see prices!