Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tevrat'a inanmıyorum demek
Dini forum olduğu için burada paylaşıyorum.
Belki aranızda bunu bilen birisi vardır. Tevrat'a inanmıyorum demek küfür müdür? Çünkü onda değişmemiş ayetler var?

(Ateistler rica ediyorum yorum yazmasınlar)
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
İslami açıdan: https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0slam%27da_d%C3%B6rt_kitap#Tevrat
PGM
Teşekkür verenler:
4 ilahi din aynı tanrıya inanmıyor mu?
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(15-09-2017 Saat: 01:00)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 4 ilahi din aynı tanrıya inanmıyor mu?

4 ilahi din ?
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(15-09-2017 Saat: 01:17)Escobar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(15-09-2017 Saat: 01:00)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 4 ilahi din aynı tanrıya inanmıyor mu?

4 ilahi din ?

Üzdün.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(15-09-2017 Saat: 01:19)Hypnos Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

4 ilahi din ?

Üzdün.
4. yok ki ?
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(15-09-2017 Saat: 13:05)Escobar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

4 ilahi din ?

Üzdün.
4. yok ki ?
Çaktırma ben ermana dedim onu ya :D
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(15-09-2017 Saat: 13:12)Hypnos Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(15-09-2017 Saat: 13:05)Escobar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

4 ilahi din ?

Üzdün.
4. yok ki ?
Çaktırma ben ermana dedim onu ya :D

:) Ulan yarıldım gülmekten.  (Tevrat -Zebur - İncil - Kuran-ı Kerim ) 4 kutsal kitap fakat dinler: (Yahudi - Hristiyan - İslam) 3 İlahi din 2 siz bozuldu neyse zaten biliyonuz
------------------------------------------------------------------------------------
Bu arada şöyle söyliyeyim İmanın şartları;
  • Allah'a iman.

• Meleklere iman.

• Kitaplara iman.

• Peygamberlere imân.

• Ahirete iman.

• Kadere iman

????
??Hı??
?????

Kernel_Data_Inpage_Error_Windows_XP.png
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Pardon uykulu kafa karıştırmışım. 4 ilahi kitap aynı tanrıyı ele almıyor mu olacak o. Ilahi din olmadığını bilmenize rağmen neden sorguluyorsunuz doğruymuş gibi devam etsenize nedir bu coolluk
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(15-09-2017 Saat: 22:13)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Pardon uykulu kafa karıştırmışım. 4 ilahi kitap aynı tanrıyı ele almıyor mu olacak o. Ilahi din olmadığını bilmenize rağmen neden sorguluyorsunuz doğruymuş gibi devam etsenize nedir bu coolluk

Eee ben de de yapiyorlardi :) küçük hata bulunca abarta abarta zevk ile nasil eziyorlar ama nasil bi zevk bende yaptim yorumu cok büyük bi zevk bagimlilik yapti hatta simdi de yapacağım.

Yalniz o tanri degil ALLAH
Doğrusu;
4 ilahi kitap da Ayni ALLAH dan bahseder. Fakat tabi 3 u bozuldu. Ama biz onların eskiden Allah dam gelen ilahi kitap oldugunu sonrada degistigini biliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=7LZbKwzFEo8&feature=

1.21 den başlayın. Asil mesaj oradan başlıyor
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
"tanri degil ALLAH" ne demek? Arap bir forum değiliz, Forumun dili Türkçe arkadaş da Türkçe konuşuyor biraz geliştirelim kendimizi.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Selamün aleyküm, bende fikirlerimi söylemek istiyorum. Bu zamana gelene kadar birçok kişi tarafından dinimiz kötü gösterildi. Şuandada kötü gösteriliyor, haber izleyenler bilir.

Müslüman bir kişi akıllı ve iradeli bir yapıya sahiptir. Ancak kendini din adamı ilan edip dinimizi kötü duruma düşüren ve kötü gösteren kişiler yüzünden asıl Müslümanlar bile isyan ediyor. Buradaki asıl kelimesini şu yüzden kullandım; dini ne geniş nede çok dar bir kafayla kullananlar.

Günümüzde görüyoruz. Fetö din grubu Erdoğan beyi kandırmış. Şuanda bir din grubu daha var. Bu din grubunun adı Sülo, belki bazı kişiler bilir.

İnşallah birde Sülo din grubu Erdoğan beyi kandırmaz. ;)
https://instagram.com/alphazzers
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(15-09-2017 Saat: 23:33)#Captain Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Selamün aleyküm, bende fikirlerimi söylemek istiyorum. Bu zamana gelene kadar birçok kişi tarafından dinimiz kötü gösterildi. Şuandada kötü gösteriliyor, haber izleyenler bilir.

Müslüman bir kişi akıllı ve iradeli bir yapıya sahiptir. Ancak kendini din adamı ilan edip dinimizi kötü duruma düşüren ve kötü gösteren kişiler yüzünden asıl Müslümanlar bile isyan ediyor. Buradaki asıl kelimesini şu yüzden kullandım; dini ne geniş nede çok dar bir kafayla kullananlar.

Günümüzde görüyoruz. Fetö din grubu Erdoğan beyi kandırmış. Şuanda bir din grubu daha var. Bu din grubunun adı Sülo, belki bazı kişiler bilir.

İnşallah birde Sülo din grubu Erdoğan beyi kandırmaz. ;)

Kandırma falan yok. Kendi çıkarları için devlete soktular. Sonra anlaşmazlık olunca vatan haini ilan ettiler. Olay bundan ibaret
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Neden tanrı değil Allah'mış? Aynı varlığa ithafen söylenmiyor mu? Allah diyince sevap mı kazanıyorsun? Bilmediğin şeyden zevk almak eğlenceli olmalı
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(15-09-2017 Saat: 23:26)ismaililhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: "tanri degil ALLAH" ne demek? Arap bir forum değiliz, Forumun dili Türkçe arkadaş da Türkçe konuşuyor biraz geliştirelim kendimizi.

Ne alakasi var senin adin ismail turkce mi zannediyorsun? :)  sana faruk diyelim ne de olsa türkçe forum dili de türkçe 
__ ee faruk naber ne yaptin?
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
@ismaililhan Allah yaratıcının ismidir. Allah isminin arapça ile alakası nedir? Allah genel bir isimdir bir kere her dilde kullanılabilir ne alakası var şimdi? Araplar kullanıyor diye kullanmayacak mıyız? Ne saçma bir düşüncedir bu?

Ben dedim abicim konuya ateistler yorum yapmasın diye bu nedir yahu çıkın gidin size nedir benim dinim bana sizin tercihiniz size?

@Hypnos @Helper
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
(16-09-2017 Saat: 00:24)Jerissa Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @ismaililhan Allah yaratıcının ismidir. Allah isminin arapça ile alakası nedir? Allah genel bir isimdir bir kere her dilde kullanılabilir ne alakası var şimdi? Araplar kullanıyor diye kullanmayacak mıyız? Ne saçma bir düşüncedir bu?

Ben dedim abicim konuya ateistler yorum yapmasın diye bu nedir yahu çıkın gidin size nedir benim dinim bana sizin tercihiniz size?

@Hypnos @Helper

Burası forum. Tartışma platformu. Yetkimiz olan heryere konu ile alakalı ise yorum yapabiliriz. Hakkımız. Rahatsız oluyorsan kendi scriptini geliştirmene ve forum içi dini ranklara bölüp müslüman tartışma forumu ,hristiyan,yahudi vs. diye ayırman gerek. Boşa uğraşma derim.

Ve bu arada Allah arapça bir kelime. Tanrı türkçe. Ya'rabb diyorsunuzda Tanrı zorunuzamı gidiyor. Ya'rabb da gevur ibranilerin dilinde tanrı demek.
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
@Hypnos Konuyu kapat o zaman kirletmekten başka bir şey yapmadın bari daha fazla uzamazın. (kullanıcı isteği üzerine kilit talep ediyorum)
Ara
PGM
Teşekkür verenler:
Kullanıcı isteği üzerine kilit
PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping