Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10 hkk.
Şu windows 10'u windows 7 ile kıyaslama yapalım
1-) Windows 10 oyun performansı kötü mü ?
Evet arkadaşlar.Windows 7,yapımı bittiği yılların bilgisayarına hitap ettiği için sizden ek cpu veya ram istemez.İster ama bir windows 8 veya windows 10 kadar istemez.
Windows 10'un neden oyun performansı kötü diye soracak olursanız arkaplanda sizden habersiz iş yaparak oyunlarda ki performansınızı azda olsa düşürmekte.Attığım fotoğrafta göreceğiniz gibi sadece chrome açık olmasına rağmen 133 işlem yapıyor.Windows 7 de bu 10 işlemi geçmez.
Microsoft bu sıkıntıyı fark ederek oyun modu adlı birşeyi getirdi ama oyun içinde video çekmek ve resim almaktan başka birşeye yaradığı yok.
Windows 10 / Artıları 
-Windows 10'da sürücülerini güncellemek için web sitesinden indirme denen birşey yok.Eğer bilgisayarınız güncelse windows'un 3000 den fazla sürücü barındırdığı kütüphanesinden otomatik olarak güncelleme yapılabiliyor
-Windows 10 tasarım ve işlevsellik bakımından windows 7 den ileride bir işletim sistemi.
-Windows 10 sizlere Instagram gibi sosyal platformları mağazasında kullanıma sunuyor
İntel işlemciniz varsa ve işlemci smart connect destekliyorsa bilgisayarınız tam olarak kapatılmaz.Eğer internet bağlantınız hep bağlıysa işlemciniz bilgisayar kapalıyken bile size gelen postaları ve bildirimleri arşivler.Siz bilgisayarınızı açtığınızda hızlı açılmasının sebebi budur.
Eğer oyunlarda tam olarak performans almak istiyorsanız windows 7 den vazgeçmemelisiniz.Fakat benim gibi bir sürü araça gereçe sahip olan bir web developerseniz windows 10 harika bir işletim sistemidir.Windows 10 oyun performansı iyi fakat bir windows 7 veya windows xp değil maalesef.Oyun içerisinde işlemler yazan kısım 200 bile oluyor 1f642.png:) Neyse ki işlemcim iyi.Fakat hala eski bilgisayarları ile windows 10 kullanan arkadaşlarım var..

21032310_462634984119820_230807484577973...e=5A1BA008
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Açıkçası okulda kullandığım MBPro'dan sonra Windows'tan soğudum diyebilirim. Şu anda para biriktiriyorum kendisi için.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
ben windows 10 kullanıyorum ve bir sıkıntı pc deki cpu cok kullanılması
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Windows 7 en ideali :P
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Windows 7 kodlama işlerimi hallediyor bayağı iyi bir işletim sistemi .

Yazıyı okudum elinize sağlïk
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Grafik Destek Platformu | Aslında Herşey -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping