MyBB 1.8.18 deneniyor. sorun olusursa, biraz sonra tekrar deneyiniz (Diğer forumlar normal calismasi lazim)
Destek.10TL.NET Ana Forum Kuralları [2018]

Konuyu Oyla:
 • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Destek.10TL.NET Ana Forum Kuralları [2018]

#1
lWgb8g.png


 1. Destek sitesi üzerinde yazılacak mesajlar tamamı ile mesajı yazan kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcıların yazdıkları mesajlardan ötürü DESTEK.10TL.NET sitesi yönetimi sorumluluk kabul etmemektedir.

 2. Tüm üyelerin ve yöneticilerin küfürlü yazışması, kısaltılmış küfür yazması, hakarete varan mesaj yazması, hakaret içerikli ifade kullanması, küfür ve hakaret sayılacak imada bulunması, hakarete yol açabilecek resimler paylaşması yasaktır.

  1. Forumun akışını engelleyen kasıtlı veya kullanıcıyı tahrik edecek mesaj yazılması yasaktır.

  2. Herhangi bir konuda tartışmaya giren, havadan nem kapan, normal bir konuyu tartışmaya çeviren üyelere ya da yöneticilere cezai işlem uygulanabilir.

   1. Forumlara sinirliyken bir şeyler yazmayın. Sonra boşuna tartışmalar oluyor.
    Sinirliyseniz, gerekirse gidip elinizi yüzünüzü yıkayın, sinirin geçmesini bekleyin.
  3. Kişisel tartışma şekline dönüşen konular derhal kapatılır. Kapatılan başlıklara (yazılara) ilgili özel mesaj veya e-posta atılmamasını rica ederiz. Sürekli ikili tartışma yaratan kullanıcılar önce uyarılır, sonra uzaklaştırma verilir.

  4. Özel mesajdan küfür, hakaret, +18 içerik paylaşımı, 10tl.net dışı site reklamı yasaktır. Tespit edilmesi halinde forumla ilişiğiniz kesilebilir.
 3. Forum kullanıcıları konu açmadan önce ARAMA bölümünü kullanarak forumda arama yapmalı, sonuç alamıyorsa konu açmalıdır.
  Arama yaparken dikkatli etmelisiniz. Aynı hata farklı bir isim ile açılmış olabilir.

 4. Hiçbir üye forum veya konu ile ilgisi olmayan siteyi paylaşamaz. Vereceği site destek veya yardım amacıyla paylaşılmış ise yada kaynak site paylaşmak amacıyla ise [code] etiketleri arasında yazılmalıdır.

 5. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Yahudi, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Göçmen gibi.)

 6. Forumda herhangi bir konuyla veya mesajla ilgili öneri, şikayet veya diğer bildirimlerinizi "Rapor Et" butonunu kullanarak yöneticilere iletebilirsiniz. Diğer durumlar için ise yöneticilere özel mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.

 7. DESTEK.10TL.NET sitesi 10TL.NET uzantılı forum sahiplerine ücretsiz, gönüllü ve amatör destek vermektedir. Burası fikir alışverişinde bulunulması ve seviyeli arkadaşlıklar edinmek üzere kurulmuştur. Amacı dışında kullanılamaz.

 8. Forum yöneticileri tarafından, bir üyenin birden fazla hesabı olduğu tespit edilirse ANA hesabı hariç diğer hesapları forumdan uzaklaştırılır ve ANA hesabı uyarı puanı alır. Bu DESTEK.10TL.NET sitesinin temiz kalmasını sağlamak için alınmış bir karardır.

 9. Site yöneticilerine acil olmadığı sürece gereksiz özel mesajlar atmayınız. Soru ve sorunlarınızı uygun kategorilerin altındaki forumlara konu açarak sorabilirsiniz.

 10. Forum kurallarına uymayan üyeler seviyeli biçimde uyarılır. Kural ihlaline devam eden üyelere gerekli cezai işlem uygulanacaktır. Üyelere verilecek ceza yönetici inisiyatifine kalmıştır.

 11. Açacağınız her türlü yardım konusunda site adresi eklemek zorundasınız. 10TL.NET dışı ise [code] etiketleri arasında, 10tl.net uzantılı ile doğrudan link vermek durumundasınız. Ayrıca uygun kategoriye konuyu açmayan kullanıcılara gerekli cezai işlem -uyarıların ardından- yapılabilir.

 12. Başka sitelerde paylaşılmış kod bloklarını, kodlamaları, grafik malzemelerini, grafiksel her türlü çalışmayı "Ben yaptım" diyerek paylaşmak yasaktır. (Kısaca (Ç)alıntı tasarım yapmayın)

 13. 10TL.NET dışı site tanıtımı, imzalarda 10tl.net dışı site bulunması, yönlendirilmiş 10tl.net sitesi paylaşımı yasaktır. 10TL.NET Dışı Yardım almak isteyenler [code] etiketleri arasında açtıkları konuya site adreslerini ekleyebilirler. Ancak 10TL.NET dışı açılan konulara yardım etmek tamamı ile forum üyelerinin inisiyatifine bağlıdır. Yani yardım zorunlu değildir.

  1. Herhangi bir onay olmadığı sürece link kısaltma servislerine ait linklerin paylaşımı yasaktır. Eğer konuya link kısaltma servislerine ait link eklenecekse orijinal linkin de eklenmesi gerekmektedir ve orijinal link kısaltılmış linkin üstünde olacak, yazı puntolarında(boyutlarında) herhangi bir düzenleme yapılmayacaktır. Eklenecek linkler [code] etiketleri arasında eklenmelidir.

  2. İmzalarda, herkese açık ortamda 10tl.net dışı site paylaşımı, sosyal medya hesabı paylaşımı da yasaktır.

  3. 10TL.NET dışı forumlarda yaşanan olaylar 10TL.NET'i ilgilendirmemektedir. Farklı forumlarda yaşanmış olaylar için Destek.10TL.NET sitesi üzerinde konu açıp hak aramaya çalışmayın. Bizi alakadar etmeyen bir durum. Benzeri biçimde 10TL.NET uzantılı sitelerin birbiriyle tartışmalarını Destek.10TL.NET sitesine taşımayın. Özel mesajla halledin.
 14. Forum ortamında hangi amaçla olursa olsun müstehcen içerikli yazı/resim paylaşımı yapılamaz. +18 filmlerde yer alan karakterlerin resimleri de paylaşılamaz. +18 terimleri forum ortamında rahat rahat kullanmayın. Sonuçta forumu tek kullanan siz değilsiniz.

 15. Ceza alıp haksızlığa uğradığını düşünen kullanıcılar farklı bir hesap açarak kim olduklarını, neden ceza aldıklarını ilgili bölüme konu açsınlar. Nihai bir karara varıldıktan sonra açtığı hesap kapatılacaktır.

 16. Saygısızca, ırkçı bir biçimde, dengesizce ve seviyesizce hareket eden veya yorum yapan herkesin ceza alacağını bilmelisiniz.
  (Sonra geri gelip veryansın etmeyin)

 17. Hangi amaçla olursa olsun clickbait (tıklama tuzağı) ve troll amaçlı konular yasaktır.

 18. Kişilere hakaret etmek yasaktır (Uygun dille eleştiri olabilir).
 19. Forumun işleyişini ve kurallarını üyelere bildirmek yöneticilerin görevi değildir. Üyeler foruma kayıt sırasında bu kuralları okuyup kabul etmiştir ve bu kurallara uymak zorundadırlar.
 20. Forumda gerçekleşen kavgalarda,tartışma gibi durumlarda her 2/veya birden çok tarafı dinlendirmek için 6 saatlik ban uygulanır.

Burada yer alan kurallar yalnızca ana forum kurallarıdır. Forum kuralları belli aralıklarla değiştirilebilir. Değişen kuralları bildirmek yöneticilerin sorumluluğunda değildir. (hadi ben gene insaflı davranıp arada konuya "güncel" çekiyorum)

###Eski forum kuralları ile pek farkı yoktur ancak daha güncelidir.

####Eski forum, davranış ve benzeri kurallar dahil edilmemiştir. İlerleyen günlerde ekleneceklerdir.

Son Güncelleme: 15.07.2018 | 15:44
Son Güncelleme: 22.07.2018 | 02:05
Edward | Hakoon
Tarafsız

WWW
Teşekkür verenler:
#2
Ara ara bu konudaki kuralları, içerikleri değiştireceğim. Sonra veryansın etmeyin diye bildiriyorum.
Edward | Hakoon
Tarafsız

1
WWW
Teşekkür verenler:
#3
Güncelledim bazılarını. Düzenledim de. Yakında tekrar bir güncelleme getireceğim. Bazı maddelerde düzenleme yapıp bazılarını kaldıracağım, bazılarını da ekleyeceğim(yeni maddeler gelecek).

Takipte kalın, sonra veryansın etmeyin.
Edward | Hakoon
Tarafsız

WWW
Teşekkür verenler:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü:

 • Gece
 • Normal


 • ***