Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Her 5 İmamhatipliden 4ü Üniversiteye Giremedi
Anadolu lisesinde okumama rağmen 1 ders din 1 ders temel din 2 ders Kuran 2 ders arapça görüyorum. Tamam 2 ders din olurda 6 ders gerçekten saçma ve bu sözde seçmeli dersleri bize seçtirtmediler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(09-08-2017 Saat: 21:38)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09-08-2017 Saat: 21:29)surx. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Katılıyorum tardis herkez aynı okulda okumalı sonuçta normal okuldada Kuranı Kerim var okula gerek yok kursları var gidebilirler,
herkez aynı okulda olmalı ve herkez aynı eğitimi almalı imam hatipte sadece Kuranı Kerim ve arapça kelimeler ve benim bilmediğim çoğu şey
ee ozaman bi matematik işine girdiğinde bişeler sorduğunda nasıl cevap verecek bide bunu düşünmek lazım.

Git bunu hükümete anlat. Herkes aynı eğitimi görmemeli yanlış biliyorsun. Ozaman herkes yatar. Lise sınavlarına-üniversite sınavlarına kimse çalışmaz. İmam Hatipe gidenlerin %80 i meslek lisesine gitmemek için imamhatibe gidiyor. Geri kalan %20si ise ailesi dini eğitim görsün diye gönderiyorlar. Ee böyle olunca sonuç ne olurki? İmamHatiplideki türbanlı kız bizim okuldaki açık kızlardan daha fahişe bir ruha sahip. Ben bunu gözlerimle gördüm. Bu hiçbir ülkede yok nedense. Dini eğitim isteyen diğer ülkelerde (laik ülkelerde) ister katolik okuluna gider ister camiye. Ama bizde en çok yatırım yapılan okullar imamhatipler. Sonuç hayal kırıklığı.
2 nizede katılıyorum arkadaşlar çok haklısınız bu konuda hükümete birşey dile getiremiyorsun getirsende birşey fayda etmiyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İmam hatip osmanlıda da vardı.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arapça öğrenerek kendi uydu yazılımlarımızı yapamayız. Eğitime geniş çaplı bir düzenleme gerek diye düşünüyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Helper aynen öyle hocam eğitime geniş çaplı güncelleme lazım
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu konunun amacını tam olarak anlayamadım eğitim revizyonuna kısmen hak versemde, dinsizliği ön plana çıkarma kokuları geliyor bana..

Hayatta üç şey insanın özüne zarar verir; öfke,açgözlülük, kibir..  Hz.Muhammed (s.a.v)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Haftada 6 saat Arapça gördüm bu yıl.
4 okul sezonu 156 hafta yapar
156x6=936
936 saat Arapça gördük evet LYS ye girdik Arapça sınavda yok..
Belkide 936 saat fizik biyoloji kimya görsek Arapça gördüğümüzden daha başarılı olurduk
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(10-08-2017 Saat: 00:54)OnLiNe Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu konunun amacını tam olarak anlayamadım eğitim revizyonuna kısmen hak versemde, dinsizliği ön plana çıkarma kokuları geliyor bana..

Herkes istediği gibi anlar hocam ama eğitim dinsiz olmalıdır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping