Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayar Performansı Hızlandırma (%45lik değişim)
Bilgisayarda oyun oynarken, çalışma yaparken bilgisayar kasması(performans düşmesi) genel olarak çoğu kişinin yaşadığı bir sorundur. 

Bu sorunu ortadan kaldırmak için birçok yöntem var. Bunlardan birisi 'Bilgisayar görünümünüzü düşürmek'tir.

Hemen anlatıma geçelim.
Adım adım görselleri ve yazanları uygulayalım.

1. Masaüstünde 'Bilgisayarım' klasörüne sağ tıklıyoruz. 'Özellikler' seçeneğini tıklıyoruz.
z3W7ER.png

2. Açılan 'Denetim Masası > Sistem' kısmında yan tarafta bulunan 'Gelişmiş sistem ayarları' seçeneğini seçiyoruz.
Ja5yXn.png

3. Gelen pencerede 'Performans' bölümündeki 'Ayarlar' butonuna tıklıyoruz. 
ALodmz.png

4. Karşınıza 'Performans seçenekleri' yazan bir pencere açılacaktır. Burada yapmamız gereken ;
4.1 Bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin.
Windows update sırasında bilgisayarınızın performansına göre ayar yapabiliyor. (önermiyorum)

4.2 En iyi görünüm için ayarla
Genellikle üstteki veya bu seçenek aktif olur. Bilgisayarınızda daha aktif bir görünüm oluşmaktadır. (Bu seçenek performansınızı düşürür.)

4.3 En iyi performans için ayarla (Öneriyorum)
Eğer performansınızı arttırmak istiyorsanız bu seçeneği seçin. (%45lik bir performans düzelmesi olacaktır.)

4.4 Özel seçeneği
Eğer bu ayarı kullanmak istiyorsanız hepsini kapatabilirsiniz. (4.3 seçeneği ile arasında fark olmuyor pek.)

İstediğiniz seçeneği seçtikten sonra 'Tamam' seçeneğine tıklayarak işlemi bitirebilirsiniz.
694Lk3.png

Bilgisayarınızın performansı gerçekten çok kötü ise bu çok az kurtarır ama yinede yeni bilgisayar almanızı tavsiye ederim smile.png

Tamamen kendi anlatımımdır.

İyi forumlar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Anlatımı güzel yapmışsın. Ama daha farklı yöntemler vardı. Onlarıda gösterseydin iyi olurdu.
Eline sağlık..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 19:14)SmorqAngeL Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Anlatımı güzel yapmışsın. Ama daha farklı yöntemler vardı. Onlarıda gösterseydin iyi olurdu.
Eline sağlık..

Teşekkür ederim, biraz araştırdım da bu yöntem gerçekten az da olsa performans arttırıyor.
İlerleyen günlerde diğer yöntemleride anlatabilirim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eline Sağlık.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eline sağlık,konu için teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
%45 diyen de sorun var bu yöntem pek bir şey sağlamaz , konunun resimli olması güzel.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 19:17)Graphifex Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-08-2017 Saat: 19:14)SmorqAngeL Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Anlatımı güzel yapmışsın. Ama daha farklı yöntemler vardı. Onlarıda gösterseydin iyi olurdu.
Eline sağlık..

Teşekkür ederim, biraz araştırdım da bu yöntem gerçekten az da olsa performans arttırıyor.
İlerleyen günlerde diğer yöntemleride anlatabilirim.

Konu başlığı ile dediğin çelişiyor. %45 az bir değişim değildir herhalde?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Zaten noter tarafından onaylı değil :)

Demek istediğim tam %45 değil. Hani hesaplanmamış birşey bu. Sadece 'kendi gözlemlerim' sonucu ulaştığım sonuç.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 20:37)Graphifex Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Zaten noter tarafından onaylı değil :)

Demek istediğim tam %45 değil. Hani hesaplanmamış birşey bu. Sadece 'kendi gözlemlerim' sonucu ulaştığım sonuç.

Clickbait gibi olmuş
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 21:05)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-08-2017 Saat: 20:37)Graphifex Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Zaten noter tarafından onaylı değil :)

Clickbait gibi olmuş

Özür dilerim bu durumdan dolayı, düzeltme şansınız varsa düzeltirmisiniz ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(01-08-2017 Saat: 21:05)Graphifex Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-08-2017 Saat: 21:05)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Clickbait gibi olmuş

Özür dilerim bu durumdan dolayı, düzeltme şansınız varsa düzeltirmisiniz ?

Sıkıntı yok arada clickbait olsun. @ripbyrustavi02 bak bu forumun clickbaitcisidir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping