Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Müslüman Olma Duası
Allah insanı kendisine iman etmesi ve kulluk etmesi için yaratmıştır. Her dünyaya gelen kişi İslam dinini kabul etmeye hazır şekilde doğar. İslam dinine giren kişiye müslüman denir. Müslümanlığa geçmesi için kişi kelime-i şehadeti dil ile getirmesi ve kalbi ile tasdik etmesi gerekir. Müslüman Olma  ve İslam dinine ilk adım bu kelime ile atılır. 
Kelime-i Şehadet arapçası:
Eşhedu en lâ ilâhe illellâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü.

Kelime-i Şehadet Anlamı:

Ben şahitlik ederim ki Allah’tan başka Tanrı yoktur. Yine şahitlik ederim ki Hazreti Muhammed (s.a.s.) Allah’ın kulu ve Peygamberidir.”

@Tardis ilgini çekeceğini düşünüyorum :P
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Umarım bir gün kardeşim :P
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-07-2017 Saat: 21:37)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Umarım bir gün kardeşim :P
Takılıyorum sana biliyorsun inancına saygım sonsuz inancının islam olması,olmaması senle dostluk kurmayacağım anlamına gelmez. Umarım bir gün doğru yolu sende bulup görürsün kardeşim seviyorum seni adamsın :)
@Tardis
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-07-2017 Saat: 21:39)RebelBoss Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(02-07-2017 Saat: 21:37)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Umarım bir gün kardeşim :P
Takılıyorum sana biliyorsun inancına saygım sonsuz inancının islam olması,olmaması senle dostluk kurmayacağım anlamına gelmez. Umarım bir gün doğru yolu sende bulup görürsün kardeşim seviyorum seni adamsın :)
@Tardis

Benim için sorun yok :) Bunu arkadaşlarım bilir zaten :) @Helper bilir özellikle :D Bende seni seviyorum umarım birgün aynı fikirde buluşuruz ;)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Müslüman olma duası ne ya :D :D Adam inanmıyorsa dua nasıl etsin :P Müslüman olmanın şartı bu
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-07-2017 Saat: 22:05)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Müslüman olma duası ne ya :D :D Adam inanmıyorsa dua nasıl etsin :P Müslüman olmanın şartı bu

Aldığım yere sormak lazım boing :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-07-2017 Saat: 21:42)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
@Tardis

Benim için sorun yok :) Bunu arkadaşlarım bilir zaten :) @Helper bilir özellikle :D Bende seni seviyorum umarım birgün aynı fikirde buluşuruz ;)

Dediğine inanmayın evrim teorisinden bile yalan
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-07-2017 Saat: 22:36)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
@Tardis

Evrim teorisi kanıtlanmıştır canım :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-07-2017 Saat: 22:42)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(02-07-2017 Saat: 22:36)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
@Tardis

Evrim teorisi kanıtlanmıştır canım :D

I hate irony diyosun :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-07-2017 Saat: 22:05)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Müslüman olma duası ne ya :D :D Adam inanmıyorsa dua nasıl etsin :P Müslüman olmanın şartı bu

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre Türkiye'de İslama ve hatta Allah'a inanmayan kişiler de günah işledikten sonra pişman olup tövbe ediyor ve ara ara dua ediyorlar.

(02-07-2017 Saat: 22:42)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Evrim teorisi kanıtlanmıştır canım :D
Evrim teorisi nasıl kanıtlanmıştır ? Kanıtlanma sürecini açıklar mısın ? Kanıtlandıysa nasıl teori olabiliyor ?
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Müslüman değilken dua ederse kabul olur mu ki? Müslüman değilse nasıl dua etsin?
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(03-07-2017 Saat: 04:36)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre Türkiye'de İslama ve hatta Allah'a inanmayan kişiler de günah işledikten sonra pişman olup tövbe ediyor ve ara ara dua ediyorlar.

(02-07-2017 Saat: 22:42)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Evrim teorisi kanıtlanmıştır canım :D
Evrim teorisi nasıl kanıtlanmıştır ? Kanıtlanma sürecini açıklar mısın ? Kanıtlandıysa nasıl teori olabiliyor ?

Hocam lütfen googleyi açın ve teori,kanun ve hipotez nedir diye yazın. Okuyun. Yada youtubeye "Evrim Teorisi Bir Teoridir Öyle Kalacaktır" yazın. Dediklerimi yaptıktan sonraki dusuncelerinizi merak ediyorum gerçekten. @L34DRi
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-07-2017 Saat: 09:03)Ripbyrustavi02 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Müslüman değilken dua ederse kabul olur mu ki? Müslüman değilse nasıl dua etsin?

Başka bir dine mensup olan insanlar nasıl müslüman oluyor acaba? Kelimei şehadet getirerek dimi? Aslında bu konuda o ama konu başlığı farklı işte. @Ripbyrustavi02
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(06-07-2017 Saat: 13:09)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam lütfen googleyi açın ve teori,kanun ve hipotez nedir diye yazın. Okuyun. Yada youtubeye "Evrim Teorisi Bir Teoridir Öyle Kalacaktır" yazın. Dediklerimi yaptıktan sonraki dusuncelerinizi merak ediyorum gerçekten. @L34DRi

Konuyu daha fazla saptırmak istemem ama :

1. Emin ol ki kullandığım kelimelerin %90'ını bilerek, farkındalıkla kullanıyorum.
2. Bu konuda sandığınızdan daha fazla araştırma yaptım. Halk arasında konuşulan duyulan şeylerle konuşup buraya yazmıyorum, yazmam.
3. Evrim biyolojisi bir bilim dalıdır ve evrim teorisi evrim biyolojisinin bir bölümüdür, tamamı değildir. Örneğin evrim biyolojisinde 'yaratılış kuramı' da vardır. Evrim teorisinin sizin deyiminizle "kanıtlanması" imkansızdır. Bunun için geçmişe gidip gözlem yapmanız gerekmektedir.
4. Teoriler 'kendi içinde tutarlı, gözleme dayalı bilimsel savlardır.' denilebilir.
5. Mesajımı tekrar okursanız teorinin kendisine değil sizin 'evrim teorisi kanıtlanmıştır' sözünüzü eleştirdiğimi anlayabilirsiniz.

İyi Forumlar.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Tardis
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(07-07-2017 Saat: 00:30)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(06-07-2017 Saat: 13:09)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam lütfen googleyi açın ve teori,kanun ve hipotez nedir diye yazın. Okuyun. Yada youtubeye "Evrim Teorisi Bir Teoridir Öyle Kalacaktır" yazın. Dediklerimi yaptıktan sonraki dusuncelerinizi merak ediyorum gerçekten. @L34DRi

Konuyu daha fazla saptırmak istemem ama :

1. Emin ol ki kullandığım kelimelerin %90'ını bilerek, farkındalıkla kullanıyorum.
2. Bu konuda sandığınızdan daha fazla araştırma yaptım. Halk arasında konuşulan duyulan şeylerle konuşup buraya yazmıyorum, yazmam.
3. Evrim biyolojisi bir bilim dalıdır ve evrim teorisi evrim biyolojisinin bir bölümüdür, tamamı değildir. Örneğin evrim biyolojisinde 'yaratılış kuramı' da vardır. Evrim teorisinin sizin deyiminizle "kanıtlanması" imkansızdır. Bunun için geçmişe gidip gözlem yapmanız gerekmektedir.
4. Teoriler 'kendi içinde tutarlı, gözleme dayalı bilimsel savlardır.' denilebilir.
5. Mesajımı tekrar okursanız teorinin kendisine değil sizin 'evrim teorisi kanıtlanmıştır' sözünüzü eleştirdiğimi anlayabilirsiniz.

İyi Forumlar.
Herşey yerli yerinde. Birçok deney yapıldı bu konuda. Birçok kitap var bu konuda. En basitinden alın birtanesini okuyun. Okuduğunuzda ikna olmama oranınız çok düşüktür.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping